Přejít na obsah

výměna brzd a odvzdušnění


marsiano

Doporučené příspěvky

zdravim. potreboval by som poradit. pritlačili sa mi platničky na zadnom kolese lavom...normalne dym bolo vidno ked som zastavil. ked som chcel odmontovať prasiatko šroby boli zapečene a ten horny ked som odmontoval tak som utrhol tu kratku hadičku. ako ju tam namontovat na s5? nemam ju ešte objednanu viete mi povedať aj čislo dielu? dakujem

Editováno: , autor: xronical
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahojte tak som sa do toho už pustil, nebolo to ani až také ťažké ale do áut sa moc nerozumiem a stále sa len učím tak sa pýtam ...rozobral som aj prasiatko lebo po dlhšej trase mi začalo dymiť kolo a veľa smradu z toho....valček som vybral očistil dal som okolo neho aj novú manžetu aj som ho namazal, ale mám taký pocit, že je stále niečo zle lebo keď som to odvzdušnil tak valček je vysunutý viac cca 1-1,5 cm aby pritlačil platničky....problém nastáva v tom že ako keby sa nechcel vrátiť do pôvodnej polohy. potočil som kolesom šlo ľahko keď som zabrzdil a odbrzdil koleso šlo ťažko.... brzdiť to brzdí dobre skúsil som sa na tom odviesť tam nebol problém len sa bojím toho že to bude zas dymiť...nejaké nápady? dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chcem opýtať ked ju budem odsavať musim valček znovu zašrobovať? či to už nie je potrebne?

a ešte jedna vec ked som daval dole platničky tak z tej čo je pri valčeku som ztrhol nejaku nalepenu gumu alebo čo to bolo...neviem na čo to služi...je to zle? dakujem

Editováno: , autor: xronical
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 měsíců později...
V 19. 7. 2012 at 19:52, ace ventura napsal:

Nepůjde ti to, je to normální. ŘJ nepodporuje odvzdušnění. Odvzdušni to klasicky a musí to fungovat. I prázdný okruh s ABS jednotkou se dá odvzdušnit klasicky (několikrát ověřeno).

V servisním manuálu Superb 96 kW se píše:

47-4

Odvzdušnění brzdové
soustavy
Všeobecná upozornění k odvzdušnění
brzdové soustavy
♦ Odvzdušnění brzdové soustavy je popsáno pro
přístroj pro plnění a odvzdušňování brzd
-ROMESS S15-.
♦ Odvzdušňování brzdové soustavy u vozidel s ABS se
provádí stejně jako u vozidel bez ABS.
♦ Používat jen novou brzdovou kapalinu ⇒ Kap. 00-3.

 

Žádný jiný způsob se v servisním manuálu nepopisuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...