Přejít na obsah

Zatřepání předku při rozjezdu


HanyZ

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

jo jo , to stačí... odkud jsi ? Tady u nás v servise (Karviná) - celá sada LUK za 2960 Kč s DPH + 2000 Kč práce.. sám bych se do toho nepouštěl ...

mě se to třepání předku začalo objevovat v dubnu no a srpen pošla skoro úplně... mechanik, který to opravoval mi říkal , že ten přítlačák byl fakt v řiťulce.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem z Brna, takže pro mě z ruky, sám se do toho pouštět nebudu, to bych ani nezvládl. Jen sonduji, co je potřeba koupit. Radši koupím spojku na netu. V servisu by mě beztak natáhli.:p Jinak na spotřebě to znát nejde. Dneska se mi auto zase zatřepalo, ale je to jen při studeným motoru po nastartování, když se chci rozjet, pak už je to ok.

Editováno: , autor: Iguka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, na netu je možná o pár stovek levnější než v servise, ale zase tě natáhnou za práci, když si přineseš vlastní matroš ....

No, pokud to dělá jen při studeném motoru a pak je to ok a při rozjezdu, tak je to stejné jako jsem měl já : :help:

Mno, po 20-ti tisících - to je docela brzo .. záleží na stylu jízdy, ale i tak ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Me se tento tyden objevil stejny problem a trochu me to desi...Pri studenym motoru (TDI 81kW) je klepani predku auta hodne decentni, temer bych ho nezaregistroval, ale jakmile vjedu v Praze v centru do kolony a neustale se rozjizdim na jednicku, tak se cely predek klepe vic a vic, takze zahraty motor tomu rozhodne nepomaha...Kdyz auto chcipnu a po chvili znova nastartuju, zase to nic nedela a zacne se to projevovat zase az kdyz nekolikrat zastavim a chci se na jednicku rozjet. Je to presne ten moment, kdy zacne zabirat spojka a cim vic plynu pridam, tim vic se auto zaklepe...V podstate se moje zavada shoduje uplne presne s temi vasimi jen s rozdilem,ze me to dela pri zahratym motoru... MYslite, ze je to tim pritlacakem, nebo by to mohlo byt neco vic? Diky za odpovedi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude asi to stejné, jako u mě. Spojka. Ze začátku to bylo jen při studeném motoru, pak už i při teplém a čím víc plynu, tak tím větší třepání. U TDi by to mohl být ale i setrvačník (dvouhmota). No raději ta spojka (cenově). Zabírá ti nahoře spojka ? Kolik má najeto ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Jsem mírně na sračku,před týdnem mi taky začalo třepat při rozjezdu(jen za studena)na jedničku.Jak se ohřeje je to ok.Když jsem si tady pročetl tohle téma tak jsem se málem skácel.Mám ty samé příznaky jako HanyZ.Spojku jsem měnil zhruba před 10ti měsíci čili najeto cca 12000km.Když jsem šel za mechanikem co mi jí namontoval,tak tvrdí že se mu ještě nestalo aby někdo někdy u něj reklamoval spojku,dává a dal i do mého auta spojku Luk set.A typuje to na setrvačník akorát si není vědom jestli v mé motorizaci je dvouhmota.Akorát nevím jak se zachová když se to celý vysype.Tenkrát při výměně mi nedal ani doklad o koupi spojky a práci mi udělal bez papíru.Komplet spojková sada tvrdil že stojí 5000kč a za práci si řekl 2000kč.

Dost mě dostala takhle zkušenost........ :feve:

Mam stejnou zkusenost, spojka sice nova asi pred 20 000 km, ale myslim ze to mechos ojebal, protoze par mesicu po vymene to zacalo delat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak 12000 km je dost málo na spojku.. pokud se to třepe, není to setrvačník, ale přítlačák na spojce... buď vyměnil jen lamelu, nebo tam dal nějakou sračku čínskou...a cena 5000 spojka + 2000 prace ... to je trošku úlet...pokud nemáš doklad, tak asi smolík :(

P.S.: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/101030-spojka-kompletni-1-8-2-0-octavia.html

http://aukro.cz/item1247853099_Spojkova_sada_OCTAVIA__GOLF_SEAT__SPOJKA_1_8_a.html

Editováno: , autor: HanyZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si zase nemyslím že by tam vrznul něco čínskýho.Ale to že mě natáhnul na ceně spojky o tom žádná,už tenkrát jsem se podivoval kde to vzal za takový prachy,proto mi nedal ani doklad o koupě.No to už je ted jedno. :aggressive:

Dnes a včera se mi zdá že to skoro vůbec nedělá.Uvidím dál......

Díky HanyZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...