Přejít na obsah

Svítí kontrolka EPC


Vrbi

Doporučené příspěvky

Dobrý den, potřeboval by jsem akutně poradit. Po zapnutí motoru se pookaždě ukazuje na displeji kontrolka EPC a pořád svítí, autem jsem jel přes 3 hodiny a svíti nepřestala. Na inernetu jsem se dočetl že je to závada v elektronickém řízení motoru. Nevíte někdo jestli to je vážná závada,(popř. čím to může být) nebo to může být jenom kosmetická věc? Koupil jsem si auto včera a jsem z toho docela vystrašen. Děkuji moc za radu!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkni se, jestli ti svitej zadni brzdova svetla. Muze to byt brzdovy spinac pokud jinak auto jede bez problemu.

Souhlas brzadmi, případně pokles chladící kapaliny.

pokles chladící kapaliny to určitě není má svoji kontrolku, jak psal donutil podívej se na brzdový spínač jestli ti svítí brzdová světla popř jestli nesvítí pořád, a pak jedině na diagnostiku nic sám nevymyslíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EPC..mám to taky...teda asi dva dny se to zatím nerosvítilo ...když mě to svítilo tak sem to dal hned na vag...a 1.chyba je brzdový spínač,a druhou mě to napsalo lamdasondu....ale teď je klid....tak čekám až se to znova rosvítí....a pak budu řešit....spínač chtějí v origo servisu 700kč...sondu nevím...ale spíš se přikláněj ke spínači..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc všem za radu, spadl mi kámen ze srdce, zjistil jsem že opravdu brzdovky nefungují. Pokud stojí spínač jen 700kč tak je to v pohodě. Ještě jsem zjistil žě mi nefunguje klakson (troubítko) nevítě někdo kolik by stála oprava? Po zmáčknutí to vůbec nereaguje. Jetě jednou dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No omlouvám se, ale já autu zase tolik nerozumím, mám ho teprve 1.den tak bohužel nevím u klaksonu co je to lampda sonda....dá se nějak oddělat kryt nebo se to nevyplácí a má se to raději dát do servisu? Pojistka taky nevím kde je...já to asi dám na servis.) díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavne klud a nepanikar ked auto taha a jazdi normalne myslim tym motor. hlavne ak mas niekde nejakeho znameho tak to daj jemu. velky pozor na znackovy servis skoda, su tam niekrori automechanici pekne svine a zneuziju tvoju nevedomost o aute. vymenia ti veci a povedia ze co vsetko treba urobit a vymenit a prides aj o trenky. keby som auto nezobral so servisu tak ma ojebu o niekolko desattisic. zobrali mi dobry arg ventil ktory stal 7000Sk a ine prasaciny porobili. hlavne tam nenechavaj auto cez noc a bez dozoru bezpodmienecne trvaj na tom ze chces byt pri aute. a cokolvek sa ti nebude zdat ze robia tak sa pytaj. su to kurvy vyjebane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moja reč, tiež nemám dobre skusenosti v serise škoda....svietila mi kontrolka elektroniky motora tak som zašiel do servisu kde mi povedal ze je to lambda sonda, vynulovali mi to a ked sa to rozsvietilo o tyzden tak povedali ze uz to je aj chyteny ventil a ze ho treba co najskôr vymeniť, tak mi to nedalo a zašiel som o ineho servisu kde mi pre zmenu povedali ze je to zapaľovaciališta ktoru treba vymeniť....proste nahaňajú kšefty.....nedalo mi to a vymenil som sviečky, kontrolka po dni zhasla a už sa nerozsvietila..je tomu už rok....takže ked si to zratam o koľko by ma ojebali tak sa mi toči hlava!!! TAKŽE POZOR NA SERVIS!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc všem za radu, spadl mi kámen ze srdce, zjistil jsem že opravdu brzdovky nefungují. Pokud stojí spínač jen 700kč tak je to v pohodě. Ještě jsem zjistil žě mi nefunguje klakson (troubítko) nevítě někdo kolik by stála oprava? Po zmáčknutí to vůbec nereaguje. Jetě jednou dík

Za lambdu na MPi chtějí vlajky 4.650 Kč tak bacha ma ně.

Já bych dal na prohlídnutí auťáku a na diagnostiku do origo servisu, ale opravy (ty co ti doporučí) bych nechal udělat v menším neorigu a po poradě s nima.

Na diagnózu bych to vlajkám dal, tam tě moc okrást nemůžou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak vidim ze nie som sam auto bolo v servise PTA (prvy trenciansky autoservis ) ako to bolo rozsvietila sa kontrolka epc. tak som isiel do servisu bol som pri servisakovi. snimac oleja bol spinavy tak ho vycistil a objednal ma na vymenu filtra vzduchu a vycistenie. lebo v motore bolo trochu viac oleja. tak som zaplatil za odsanie a diagnostiku. auto si potom objednali ale ze to bude nadlhsie. tak som tam auto nechal poobede som si prisiel pren a zistujem ze nic nemenili a pytam sa preco ked sme boli dohodnuty a ze nebolo treba a uz chceli iba 500sk za diagnostiku. podotykam ze predtym nez som isiel do servisu tak som tyzden jazdil a auto chodilo bez problemov len svietilo epc. po prebrani auta po prejdeni cca 5km sa pridala kontrolka motora auto zacalo sklbat cukat. tak im volam a oni ze nech pridem. tak sa vratim a servisak mi povie ze je to nadlhsie. dva dni tam mali auto a stale ze nevedia co je tomu. tak som kontaktoval skodovku lenze jasne ze skodovka plny suhlas dala servisu ze treba testovat. za dva dni co tam mali auto uz nechceli za ziadnediagnosti nic servisak tvrdil ze to bude skrtiaca klapka a ta stoji 40 000 sk . tak som nasraty zobral auto a nejako sa mi podarilo po zanmosti ho dat do servisu. ten znami ma zase znamost v origo servise tak tam dal auto a naco sa prislo hned sa pytali kde bolo auto ze kde bolo auto lebo s arg ventilom bolo hybane a bol meneny az potom som si vsimol ze v tom PTA servise bola strieborna fabia hatback 1,4 16V55kW takze servisak opravil auto zanmemu za fusku. tak som musel kupit novy ventil. kontrolka motora zhasla a epc stale svietilo auto tahalo jazdilo ale nejako sa to nezdalo ze co to moze byt. takze nakoniec sa prislo na to ze v PTA servisak posunul casovanie ventilov na remeni o dva zuby aby auto netahalo a skakalo. takze nanovo urobit casovanie. a odstranit vsetky neduhy co tam boli. ta sranda ma stala 15 000sk. takze servis PTA fuck a bacha na prijimacieho technika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval sem ho tatovi na fabii predminulej tejden...stal 349,- kč v Auto Jarov..Hlavne je dulezita jedna vec..dej to nekomu kdo to umi namontovat a uz to delal..ja tam takovej bajonet a ten musis nacvaknout do ty jakoby ohradky nad ten pedal..a hlavne,nesmis se toho bajonetu doktnout ani ho nejak zmacnkout,nasadis ho tam a on si udela aretaci s pedalem sam...pac jakmile to zmacknes nebo tak neco tak Ti ty bzrdovky budou svitit porad..tak bacha na to.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_bastien

Taky je třeba vědět, že spínače na brzdový pedál jsou dva modely a nedají se vzájemně zaměnit. Je rozdílný konektor a spínač má jiný i bajonet na uchycení do držáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zrovna dnes jsem po nějaké době řešil uvedený problém a pro zajímavost jsem ten vypínač rozmontoval.

Přestože mechanismus dvojitého spínače je poměrně důmyslný, je tam IMHO jistý konstrukční nedostatek. V mezipoloze (ve chvíli, kdy je pedál téměř puštěný nebo lehce namáčknutý) mají výkonové kontakty poměrně velkou vůli a jiskří. O čemž svědčí fakt, že kontakt byl úplně vypálený a plast kolem natavený.

Z hlediska mechaniky byl spínač zcela v pořádku a po očištění kontaktů funguje dál. Bohužel to neřeší příčinu, se kterou se holt musíme smířit. Mám starý typ spínače používaný do 7/2001 a uvedený problém byl možná jedním z důvodů, proč došlo ke změně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...