Přejít na obsah

Svítí kontrolka EPC


Vrbi

Doporučené příspěvky

Host Guest_guest

Tak zkratka EPC je Electronic Pedall Control a se spínačem brd nemá nic společného.. To že svítí signalizuje poruchu bud ve škrtící klapce nebo přímo elektronického pedálu plynu.Ten má 2 potenciometry.Jeden je náhrádní pro případ že odejde. V tom případě by motor na pedál nereagoval už vubec ale nastolil by nějaké určité otáčky,aby se s autem dalo nouzově dojet. Takže pedál,potažmo škrtící klapka. Věci jsou zapouzdřeny,oprava se rovná pouze výměna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Caute,

dnes sa mi rozsvietila kontrolka EPC. Chcem sa spytat co moze sposobovat zavadu. Viem ze je to tazke zodpovedat, ale skor ako navstivim servis rad by som si skontroloval co je v mojich silach...nap. sviecky... Pomohla by mi akakolvek rada.

Vopred dakujem za pomoc.

Inak motor 1.4MPI 50kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super ...zajtra to teda pozriem ...dufam ze to bude nieco jednoduchsie... inak pozeral som nejake tie temy tykajuce sa EPC a zistil som ze nadrz by sa nemala "pretankovavat" (pri prvom cuknuti pistole uz netankovat")... na jar som bol na lyzovacke a v poprade na omv pumpe mi jeden idiot hodne preplnil nadrz (do ziliny sa rucicka ani nepohla)...aj ked som si to prepocital tak mi vyslo ze tam dal tak cca 6 -8 litrov naviac ako je maximum... tak ma napadlo ci sa to neposralo uz vtedy a neukazalo sa to az teraz... ale dufam ze to bude len ta ziarovka...aspon ste ma na noc trochu ukudnili...ak to bude to tak mate u mna -_-

Editováno: , autor: ceannu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute,

takze su to brzdove svetla !!! Po zosliapnuti brzdoveho pedalu sa nerozsvietili brzdove svetla.... Tak som skusal opakovane prerusovane zosliapnut pedal... stale nic... potom so ho drzal zosliapnuty cca 20sek. --> svetla sa rozsvietili... potom to uz islo ok a EPC zhaslo... vyzera to ze spinac bude mat asi naozaj problem... mozno je len "nejako zalepeny"... pozrem to cez tyzden ci sa s tym da nieco robit a budem mudrejsi... kazdopadne vam dam vediet....

Kazdopadne dakujem vsetkym za radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry,

Neviem ci je to OK, ale preklad EPC je Electronic Control System. Ide tam o to, ze uz na Fabiach nie je klasicky lanovy prevod od plynoveho pedala az po karburator (polovica veci ani nie je uz v aute) ale je to elektricky prenos. Su tam odporove snimace natocenia a zrychlenia a z tychto udajov elektronicka jednotka urcuje aka musi byt spravna poloha natocenia skrtiacej klapky, resp. dlzka a intenzita vstrekov do motora.

Dovi

Editováno: , autor: JuDu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

ted jsem ješte nato koukl a ani bez nastartovani me nesviti brzdove svetla.koukl jsem na pojistky ale nemam k nim štitek takže nevim ktera je na brzdove svetla.Muže me nekdo poradit ktera pojistka to je čislo?moc dik.Nebo ke včudu brzdovy spinač?ach jo.

Editováno: , autor: Leonin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...