Přejít na obsah

Svítí kontrolka EPC


Vrbi

Doporučené příspěvky

  • o 10 měsíců později...

Zdravim,

potřeboval bych poradit, při hodně prudkým brždění, když mi tam nějakej d*bil vjel, se najednou rozsvítila kontrolka EPC a strasne kolísaly otáčky, tak sem to musel odstavit a vypnul sem motor, pak sem hned nastartoval a všechno v pohodě, nevíte někdo co to mohlo bejt.Motor 1,4 44 kw.

Díky moc za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

potřeboval bych poradit, při hodně prudkým brždění, když mi tam nějakej d*bil vjel, se najednou rozsvítila kontrolka EPC a strasne kolísaly otáčky, tak sem to musel odstavit a vypnul sem motor, pak sem hned nastartoval a všechno v pohodě, nevíte někdo co to mohlo bejt.Motor 1,4 44 kw.

Díky moc za rady

Záleží jaký máš modelový rok, já bych si tipnul, že to souvisí s prudkým natlakováním brzdového systému mechanického brzdového asistenta a tím krátkodobým silným odběrem proudu a zblbnutím jednotky...ale třeba je to blbost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
Tak zkratka EPC je Electronic Pedall Control a se spínačem brd nemá nic společného..

...tak tym si niesom prilis isty,pretoze dnes mi ostali svietit brzdove svetla a hned nato sa rozsvietilo EPC

dufam,ze nemas pravdu a ked dam vymenit ten brzdovy snimac,ze to zmizne /ale pre istotu zbehnem za kamaratom,co ma vag uz zajtra/

Editováno: , autor: Julo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...tak tym si niesom prilis isty,pretoze dnes mi ostali svietit brzdove svetla a hned nato sa rozsvietilo EPC

dufam,ze nemas pravdu a ked dam vymenit ten brzdovy snimac,ze to zmizne /ale pre istotu zbehnem za kamaratom,co ma vag uz zajtra/

Nic se neboj, je to tím spínačem. Vyměníš a máš po problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 roky později...
  • o 2 měsíce později...

mam fabiu 1.4 MPI 44KW a mam s nou takyto problem:idem na aute 100,120 a znicoho nic mi zasvieti EPC a auto zacne stracat na vikone,rychlost zacne klesat a auto zacne trhat,tak zajazdy auto zhasnem a znovu nastartujem,kontrolka nesvieti a auto ide v pohode as kym sa znovu nezapne EPC,niekedy mi to nezasvieti aj tyzden,stava sa dost casto,ze nastartujem a hned svieti EPC a zacne si auto same pridavat otacki a uberat,neda sa vobec pohnut,tak zhasnem a znovu nastartujem a ked nesvieti tak idem bez problemov,dokonca sa mi stalo ze aj servo mi prestalo ist pocas jazdy,zacne svietit kontrolka a nejde ,vzdi ked auto zhasnem a znovu nastartujem tak kontrolki zhasnu a auto ide bez problemov,nikto mi nevie povedat co to je za problem,neviem ako to odstranit poradte mi prosim!dakujem!auto ma 89000 km som prvy majitel rok 2002

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je to VAGu? s riadiacej jednotky idu dve elektriky mal som vimontovanu tu,ktora ide pod stieracmi,potom su na naj bocne smerovki,dalej ide na servo nejake cidlo,na katalizatori a tak tak tento okruh som mal vonku celi aj rozobrati ale ta elektrika bola jak nova,rozobral som ju a kable su jak nove,tak porad co dalej,vdaka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je to VAGu? s riadiacej jednotky idu dve elektriky mal som vimontovanu tu,ktora ide pod stieracmi,potom su na naj bocne smerovki,dalej ide na servo nejake cidlo,na katalizatori a tak tak tento okruh som mal vonku celi aj rozobrati ale ta elektrika bola jak nova,rozobral som ju a kable su jak nove,tak porad co dalej,vdaka!

No potěš koště, tohle zase je dáreček...

VAG je diagnostická metoda, kdy se k autu na patřičném místě připojí počítač s komunikačním programem a z řídicí(ch) jednotky(ek) se vyčtou informace, které si tam vlastní elektronika auta uložila - hlavně o závadách, které byly zaznamenány. Podle těch závad se pak kontrolují další místa - třeba už demontáží a mechanickou kontrolou jednotlivých dílů. VAG mají (skoro) všecky servisy a také spousta lidí si koupila ke svému laptopu potřebný kabel a software, takže po "napíchnutí se na auto" můžou dělat takovou kontrolu například i za jízdy.

Nešpekuluj nad dalšíma volovinama - pokud už tomuhle nerozumíš, odvez to do servisu, kde by tomu rozumět měli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

zdravim lidi co se mi deje s autem kdyz mi za jizdy zacne svitit kontrloka epc?kdyz za jizdy zhasnu auto tak to zmizi a je to v pohode.delamz to jednou za cas v manualu jsem nasel ze by to meal byt chyba elektronickeho rizeni vykonu!kdyz jsem tu cetl jine fora davali ste jine nazory,dik za rady zajima me to at nemusim zatim do servisu ze bych si to udelal sam.dik cus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, pokud vim, EPC znaci "elektronicky plyn". Jde o to, ze u Fabky neni plynovy pedal spojen lankem, ale cely plynovy pedal je v podstate potenciometr jako u ovladace autodrahy, ktery dava ridici jednotce informaci o poloze pedalu a tudiz jestli ma zrychlovat, zpomalovat...proste ovlada skrtici klapku. V plynovem pedalu jsou pro jistotu dva potenciometry, pokud jeden odejde, rozsviti se kontrolka, ale porad vse funguje na ten druhy, pokud odejde i ten, zvysi se otacky (na 2000ot/min ???) a je to jen na dojeti do servisu.

Potud teorie, v cem muze byt prakticky hacek napisou ostatni, jelikoz ze by se stalo neco primo s pedalem si nemyslim, jelikoz je v suchu, uvnitr kabiny...

Dost se tu resi nahnily kabelovy svazek, tak mozna tohle...nebo pojistky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...