Přejít na obsah

Zabezpeceni Yetiho proti kradezi


Jan Tichy

Doporučené příspěvky

Zdravim yetiho mam obednaneho s Constructem na prevodovku a jeste si necham od otce udelat zamykani padalu homemade. Lidi si to dost vyrabeji je to zalozene na stejnem principu jako znamy Bullock ale je to defakto svarene T cko a nahore je navareny vysaci masivni zamek a cele je to z paskoviny asi 1 cm silne. Mel jsem to uz i na Honde pred 13 lety ted to mame na fabii a vim uz o 5 autech ktere to zachranilo pred kradezi :) Zamkne to spojku a brzdu takze nejdou seslapnout.Instalace spociva ve podlozeni obou pedalu a zezhora se nasadi zamek s vrchni deskou a zamkne se to, zamek je to ten nevetsi masivni ne ten bezny co je na skrinky :)

Zamykani totiz vubec neni videt a v kombinaci s constructem s tim proste nejde odjet a ktery zlodej se pripravuje na hackovani vysaciho zamku :) vyroba vyjde defakto jen na cenu toho zamku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám objednaného Yetiho. Zámek zatím objednaný nemám, ale chci Defend lock. Mám ho na Fabii a líbí se mi způsob zamykání, kdy se zámek mírným pootočením a zatlačeím zamkne (bez klíče - tím se jen odemyká). Ve služebním autě mám Construct a manipulace s ním není tak komfortní. Jako doplněk zvažuju pískování skel nebo tajný vypánač - ten mi nabízel prodejce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim yetiho mam obednaneho s Constructem na prevodovku a jeste si necham od otce udelat zamykani padalu homemade. Lidi si to dost vyrabeji je to zalozene na stejnem principu jako znamy Bullock ale je to defakto svarene T cko a nahore je navareny vysaci masivni zamek a cele je to z paskoviny asi 1 cm silne. Mel jsem to uz i na Honde pred 13 lety ted to mame na fabii a vim uz o 5 autech ktere to zachranilo pred kradezi :) Zamkne to spojku a brzdu takze nejdou seslapnout.Instalace spociva ve podlozeni obou pedalu a zezhora se nasadi zamek s vrchni deskou a zamkne se to, zamek je to ten nevetsi masivni ne ten bezny co je na skrinky :)

Zamykani totiz vubec neni videt a v kombinaci s constructem s tim proste nejde odjet a ktery zlodej se pripravuje na hackovani vysaciho zamku :) vyroba vyjde defakto jen na cenu toho zamku.

zdar - to je docela zajímavý - mám taky objednanýho Yetíka - se zamykáním zpátěčky . dalo by se to u tebe objednat to zamykání pedálů ? - jo a nemáš třebas nějakou fotku ?, - dík

Editováno: , autor: rokabi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Psal se rok 2006 a moje zánovní Octavia 1.6 Elegance přes noc na jednom velkém sídlišti v Liberci zmizela. Po týdnu jí policie našla o 200km dál, ale ve stavu, že mi z očí tekli slzy ( přiložené foto ). To auto nebylo pojištěné.

Nyní se dozvídám, že v naší malé vesničce, kde každý zná každého, se přes noc ztratila před sousedovým rodinným domkem zaparkovaná Octavia 1.9TDI. Opět se mnou cloumá vztek z bezmocnosti. I když je to už docela dlouho, tak ještě dnes cítím v sobě touhu tomu člověku, co mi to auto ukradl, násadou od krompáče přerazit obě ruce a kdo ví, jestli bych do něj nemlátil ještě chvilku dýl.

Yeti se prý už nedá tak snadno ukrást jako Octavia, ale nejspíše zloději najdou způsob. Nedávno jsem v telce poslouchal pořad o krádežích aut. Člověk, jenž se považoval za odborníka, tak říkal, že na obvyklé způsoby zabezpečení auta – alarm, zamykání zpátečky, jsou zloději připraveni, že je spíše odradí něco atypického, něco, nad čím by museli chvíli bádat, jak to funguje.

Někdo tu píše o zamykání pedálů, já kdysi měl na Favoritu „tajný“ magnetický spínač jenž přerušoval napájení cívky startéru.

Jak nejlépe zabezpečit Yetiho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad jediná věc,která je zatím nepřekonaná je zámek volantu,nicméně v čechách to zatím není k dostání. http://www.zederlock.sk/

Sám bych si ho asi pořídil,nicméně mám v autě DefendrLock od výrobce,takže to neřeším.Ale pomerně rozsáhlá diskuze o výhodách je na garáži- http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=810&t=818786&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Pokud se prohrabete spoustou příspěvků o hovně,je tam i pár vecných připomínek.

Poučné je obzvlášť to,jak zamknutá zpátečka nic neřeší,stačí cihla na spojkový pedál a už se jede. :feve:

Editováno: , autor: hopa26
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj kluci,

máte někdo zkušenost s pasivním vyhledáváním auta? Mám na mysli zařízení, které umí na dotaz poslat souřadnice vozu, případně na dálku deaktivovat zapalování. Je v ceně od 4 do 10ti tisíc a není to napojené na žádný pult jako třeba Sherlock. Pokud to někdo máte, napište, zda a jak to OPRAVDU funguje. Díky. Řeším právě zabezpečení či pojištění. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje to tak, ze ve voze je GPS a GSM modul.

Souradnice vozu (z GPS modulu) ti posle GSM modul (s vlozenou SIM kartou) bud na mobil formou SMS nebo druha varianta - po koupi se registrujes u dodavatele zarizeni na jeho strankach a pod tvym uctem vidis kde auto je.

To ale znamena, ze na SIM karte ve voze musis mit aktivovany datovy tarif a zarizeni vysila info o poloze prubezne nebo zase na vyzadani z uctu.

Zkusenosti s konkretnim zarizenim nemam, ale jedna z prvnich veci co bych si poridil kdybych kradl auta je rusicka GSM signalu za par korun z ebay.

Ta funguje relativne dobre (s tou uz nejake zkusenosti mam).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chybička se vloudila a fotka nepřipojila. Takže ještě jednou. Foto k předešlému příspěvku

koukám, že tvá Octavěnka měla na sklonku života asi hodně"zákazníků", chytit někoho, tak by se to asi bez trvalých následků neobešlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím,

auto mám zatím v konfigurátoru a také řeším zabezpečení,jestli zamykání zpátečky nebo okna označit VIN a k tomu toto: http://carsecurity.c...eceni/bullock/- tak nevím...

http://carsecurity.cz/mechanicke-zabezpeceni/bullock/

Bullock Excellence je vyroben z karbonitridové oceli, která se vyznačuje špatnou vodivostí tepla. To se projeví při řezání bruskou (kotouč se ohřeje a není možné řezat)

Ale pedály máš plastové, tak to jde říznout vedle a pahejlama to ovládat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuálně mám objednaného Yetíka s alarmem a zamykáním zpátečky. Zederlock kvůli kolenním airbagům není možný, co je fakt škoda :( Jinak až ho budu mít doma, tak se ještě chystám na tohle http://www.vinprotect.cz/

Také mě to vyleptání VIN kódu zajímá. Za málo peněz hodně muziky. Myslím, že do toho půjdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuálně mám objednaného Yetíka s alarmem a zamykáním zpátečky. Zederlock kvůli kolenním airbagům není možný, co je fakt škoda :( Jinak až ho budu mít doma, tak se ještě chystám na tohle http://www.vinprotect.cz/

V Bratislave zederlok na yetiho ide namontovať aj aj s kolenným airbagom cena 290 €. To bola prvá otázka či mám kolenný airbag. Ak máš záujem pošlem aj kontakt. Ja si zeder určiťe dám namontovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Bratislave zederlok na yetiho ide namontovať aj aj s kolenným airbagom cena 290 €. To bola prvá otázka či mám kolenný airbag. Ak máš záujem pošlem aj kontakt. Ja si zeder určiťe dám namontovať.

No tak to je hodně zajímavá informace. Pokud můžeš, tak napiš kontakt přímo do diskuze. Možná bych ještě stáhl objednávku na zamykání zpátečky. Nechci se zase při odchodu z auta zdržovat několika zámky ;) Možná bych mohl zavolat i do firmy, která to dělá taky v ČR, jestli je airbag stále problém :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je hodně zajímavá informace. Pokud můžeš, tak napiš kontakt přímo do diskuze. Možná bych ještě stáhl objednávku na zamykání zpátečky. Nechci se zase při odchodu z auta zdržovat několika zámky ;) Možná bych mohl zavolat i do firmy, která to dělá taky v ČR, jestli je airbag stále problém :)

Zederlock Bratislava kontakt na majiťeľku 0905318561. Do octavii som si ho dal montovať a navštívim ich aj s yetim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za kontakt. Psal jsem do firmy, která to dělá v ČR a obratem jsem dostal odpověď, že s kolenním airbagem to nejde. Tak nevím co si mám o tom myslet. Jedna věc je, že to v Blave namontují, ale druhá jestli to bude pak všechno fungovat tak jak má. Teď myslím hlavně ten airbag. Já mam každopádně 3 měsíce k novému autu, takže čas na rozmyšlenou je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zederlock Bratislava kontakt na majiťeľku 0905318561. Do octavii som si ho dal montovať a navštívim ich aj s yetim.

No nevím,ty reaguješ rychle a důvěřivě. Namontovat to možná jde,ale je otázka,jestli bude airbag spolehlivě fungovat. Tak majitelce jsou tvoje kolena šum a fuk,ta chce kšeft,tak co od ní chceš slyšet. Jako správná podnikatelka ti řekne,že není problém.....Zdraví si musíš chránit sám. Nevím,jak si může být jistá,že to bude fungovat,když to nezkoušeli a i kdyby to jednou zkoušeli,tak to příště fungovat nemusí. Tohle testování a garance spolehlivosti není tak jednoduché. V Octávii bez kolenního airbagu to problém nebude. Ještě se jí zeptej, jestli může písemně garantovat funkci kolenního airbagu, to bych se moc divil,kdyby ti něco takového dala. Zdraví a bezpečnost je č. 1. Vůbec si nemyslím,že toto zázračné zařízení nejde vyřadit. Takové totiž nikdo nevyrobil. Když ti auto odvezou do dílny a budou mít dost času,tak jak se to tam namontovalo,tak se to zase odmontuje a je vymalováno. Když zamkneš převodovku,tak ti to z ulice taky odvezou na podvalníku a v dílně to vyřeší. Nikdo to nebude rozdělávat na ulici. Je otázka, jestli máš atraktivní a drahé auto pro profíky,co tohle zorganizují. Myslím,že za Yetíka za půl mega se zas až takhle namáhat nebudou,to dělaj jen u drahých aut. Počítat peníze a riziko prof.zloději aut umí. Od amatérů ti nebezpečí krádeže nehrozí,jestli máš kvalitní mech.zabezpečení -převodovka+kapota -v kombinaci s elektronickým (třeba s náklon.čidlem). Amatér ti udělá nějakou škodu a nechá to plavat. No ale každý si ty svoje priority stanovuje sám. Když uděláš blbost,tak za ní zaplatíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...