Přejít na obsah

Zabezpeceni Yetiho proti kradezi


Jan Tichy

Doporučené příspěvky

Vyleptá ti to VIN do té povrchové úpravy, a po čase ti žačne ten vyleptaný VIN kód oxidovat. Něco jiného by bylo kdyby se podařilo nějak ty vyleptaná čísla nějakým paitingem probarvit, to by mohlo být velmi zajímavé a efektní. Nicméně mám ale také obavy, že by při takovémto leptání by nebyly ostré kontury písma, přecijenom to není sklo. Je to potřeba vyzkoušet na nějakém starším kole zevnitř ;) Toť můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co tak vyleptat to cislo na svetlomety? Mam xenony a v dnesnej dobe si clovek nemoze byt isty nicim.

Tohle by myslím šlo lépe než ty kola. Tohle si myslím nebude problém vyleptat do toho ochranného laku polykarbonátových světel. Myslím že by se na nich našlo i nějaké to bezproblémové místečko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co tak vyleptat to cislo na svetlomety? Mam xenony a v dnesnej dobe si clovek nemoze byt isty nicim.

Viděl jsi Slavnosti sněženek? Jak tam ti dva borci natírali nápis Zahrádkáři Kersku na cokoli? Mě to leptání na všechno připadá stejně ideově pojaté.........Tak skla beru,ale kola,světla,někdo přijde s bliknama,s posuvnou střechou....,proč ne? Nejdůležitější je zachování zdraví tělesného i duševního. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak byla to OTÁZKA DO PRANICE..... :palec2: rozjelo se to pěkně :smich:

Jak řikám jen takový nápad to byl......

Acek: 20druhů pojistnych šroubů to je fajn,cena? Vin protect 500kč. A při dnešní vybavenosti zlodějů??? :prc:

Chrudimák: Nevíš kde by mi udělali takovou ( TO JE MOJE ) šablonku? :smich: Ale zase když tak vzpomínam na začátky pískování autoskel,tak si pamatuju,že známý měl na Favoritu udělané i ty světla...

Editováno: , autor: Jay Kay
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Označení skel leptáním mám a budu ho aplikovat ještě na jedno auto ale další značení všeho ostatního jako alu a světel mi přijde už dost ujetý.Bude to komplikovat prodej až se někomu zalíběj jiný kola protože pokud to bude označeno viditelně tak asi jinýmu se to nemusí líbit protože to zkazí celkovej vizuální dojem.A značit to z druhý strany už ten odpuzující efekt ztrácí smysl.Co se týká světel možná se udělá facelift a světla budou jiný a ty starý už zas horko těžko prodáte někomu kdo by je mohl potřebovat.To se bude týkat těch co se pohrnou do přestaveb na novější model jak je tady móda. (tohle je jen myšlenka pokud by došlo během výroby k omlazení modelu).Ano má smysl zabezpečit auto ale tak aby to mělo smysl a bylo to účinný.Takovej zederlock a vyleptaný vin na skle je asi zatím ten nejlepší způsob jak si vůz ochránit.Tím nechci říct že to je 100% že to nikdo neukradne ale zatím jsem neslyšel ze by ten zeder někdo překonal.Použití všeho novýho co se objevuje na trhu k zabezpečení je asi lepší volbou než již dávno známé prvky na volant na zamykání zpátečky a na pedály.Čím dýl se to prodává tím víc je to profláknutý jak to obejít. A pokud chcete auto který se tak nekrade tak je asi na zváženou poohlídnout se třeba po volvu to je co se týká statistik jedno z nejmíň kradených.A proč protože téměř vše je chráněno tak že to nejde přizpůsobit do jinýho auta než že to udělá autorizovanej servis s tím že nejprv zjištují odkud je danej díl a prověřují jeho původ.A pak teprv online ho do vozu přizpůsobí.To jeden z důvodů proč o to není tak velký zájem.Jen škoda že to nedálá takhle i koncern.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jay Kay: Ty šrouby to by byl sice ranec ale pochybuju že by nějakej zloděj byl schopnej ty kola ukrást.K tomu by potřeboval dost času a to si tyhle šmejdi nedovolej.Jak jim to nejde rychle tak se na to vykašlou.Ale byl to jen příklad PARANOJI která se tady rozjíždí. :smich:

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Označení skel leptáním mám a budu ho aplikovat ještě na jedno auto ale další značení všeho ostatního jako alu a světel mi přijde už dost ujetý.Bude to komplikovat prodej až se někomu zalíběj jiný kola protože pokud to bude označeno viditelně tak asi jinýmu se to nemusí líbit protože to zkazí celkovej vizuální dojem.A značit to z druhý strany už ten odpuzující efekt ztrácí smysl.Co se týká světel možná se udělá facelift a světla budou jiný a ty starý už zas horko těžko prodáte někomu kdo by je mohl potřebovat.To se bude týkat těch co se pohrnou do přestaveb na novější model jak je tady móda. (tohle je jen myšlenka pokud by došlo během výroby k omlazení modelu).Ano má smysl zabezpečit auto ale tak aby to mělo smysl a bylo to účinný.Takovej zederlock a vyleptaný vin na skle je asi zatím ten nejlepší způsob jak si vůz ochránit.Tím nechci říct že to je 100% že to nikdo neukradne ale zatím jsem neslyšel ze by ten zeder někdo překonal.Použití všeho novýho co se objevuje na trhu k zabezpečení je asi lepší volbou než již dávno známé prvky na volant na zamykání zpátečky a na pedály.Čím dýl se to prodává tím víc je to profláknutý jak to obejít. A pokud chcete auto který se tak nekrade tak je asi na zváženou poohlídnout se třeba po volvu to je co se týká statistik jedno z nejmíň kradených.A proč protože téměř vše je chráněno tak že to nejde přizpůsobit do jinýho auta než že to udělá autorizovanej servis s tím že nejprv zjištují odkud je danej díl a prověřují jeho původ.A pak teprv online ho do vozu přizpůsobí.To jeden z důvodů proč o to není tak velký zájem.Jen škoda že to nedálá takhle i koncern.

ty vo*e ty ses rozepsal :-) myslím že leptání xenon světel není vůbec ujetina-a mít je jdu do toho, je to jen pár korun za dvě šablony navíc, které jsou v sadě i tak přebytečné. Jinak k zederlocku-pokud vím, je stále u nás nehomologován, takže "zkurvit" auto legálně leptáním mi je milejší než zeder!! Toť jen názor, prostě dokud to nebude mít homolagaci v ČR SPOKOJÍM SE S VYPÍNAČEN -TAJNÝM KLUKEM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak byla to OTÁZKA DO PRANICE..... :palec2: rozjelo se to pěkně :smich:

Jak řikám jen takový nápad to byl......

Acek: 20druhů pojistnych šroubů to je fajn,cena? Vin protect 500kč. A při dnešní vybavenosti zlodějů??? :prc:

Chrudimák: Nevíš kde by mi udělali takovou ( TO JE MOJE ) šablonku? :smich: Ale zase když tak vzpomínam na začátky pískování autoskel,tak si pamatuju,že známý měl na Favoritu udělané i ty světla...

Známý si určitě myslí,že jeho Favorit je ohrožen jako Mercedes......Tak se pustil do světel?

Favorita může ukrást pouze místní opilec a ten na ty kody stejně nevuvidí......Ušetřené peníze za tuhle činnost měl radši prolít hrdlem,to by si aspoň něco užil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tej paranoji len tolko, ze dnes sa naozaj kradne z auta vsetko co ma vyssiu cenu. Xenony stoja vyse 1tis euro, cize asi tolko co vsetky skla dohromady. Yeti ma nastastie obrovske svetlomety, takze ich demontaz niekde na ulici by bola problem. Ale mat OII s xenonami, tak nevaham, a to cislo si na ne vyleptam lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

V práci máme naistalované toto zařízení na aktivní monitoring pohybu vozidel. http://www.ab-autodoplnky.cz/satelitni-strezeni-oni-system-/sledovani-vozidel/-/6315.html. Když byl u nás technik to montovat, tak jsem se ho ptal co by mě to stálo do mého auta. Ceny jsou v odkaze. Něco přes desítku montáž zařízení a pak dle nabídky od 240 kč měsíčně paušál bez dalších nákladů. Což se mi zdá jako dobrá nabídka. Kód pro přístup k servru z jakého koliv počítače. Při cestě do zahraničí aktivovat roaming a máte hlídano i v cizině:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Vím že tu nejde o hlasování, ale jsem pro leptání. :)

Co se týče možnosti nešikovných rukou - leptání se dá svěřit i firmě a jejich nešikovným rukám. :D Já si to tedy raději udělám sám (leptání :) ), ale jde to, z toho plyne i záruka, která pak je i na práci...

O rozlešťení jsem zatím jen slyšel, ale zatím nikdy neviděl, takže nevím co si o tom myslet. Z mého laického pohledu je to tak pracné, že je výhodnější vyměnit skla.

Ze zkušenosti vím (možná už technologie pokročila, ačkoli princip je stále stejný), že pískovat šel jen určitý počet znaků - klasicky nějaký nicneříkající kód, který nikdo nikdy kontrolovat nebude. Pokud se vypískovalo celé VIN, tak mohlo sklo prasknout, ne hned, ale třeba za týden... A to se také stalo. Konkrétně u dvou skel ze šesti... Což souvisí s tím, že pískování bude víc do hloubky, což je ale u dlouhých kódů na škodu.

Momentálně (už asi půl roku :) ) řeším dilema - vím že leptat ano, už jsem leptal skla tří svých aut, ale tohle je první nové - buď to budu dělat sám a udělám to křivě a pak mě to bude celou dobu štvát, protože o tom budu vědět, a budu si nadávat, nebo to nechám nějaké firmě, tam to udělají křivě a bude mě to štvát, protože o tom budu vědět a budu jim nadávat. :D Dilema. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozleštit by to určitě šlo (známej dělal ze starých (rýhovaných) světěl čirá a šlo to a výsledek za 1), ale dělat bych to nechtěl (poměr práce x zisk) bude opravdu mizerný. Ale fotky jsem na netu viděl a když se tam naleptalo nový číslo, tak to nebylo vůbec vidět.

Leptání není nic složitýho, jen nalepit šablonku rovně a kyselina? stačí maželka (přítelkyně, maminka....) a ty no natřou jak na lak na nechty lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně poučka, kterou se teď řídím při každém leptání je ta, že čas, který se uvádí na leptání je třeba znásobit dvěma, jinak je výsledek flekatý a nehezký, když se nechá déle, tak jsou všechna čísla a písmena krásně rovnoměrně vyleptaná. Zatím jsem roztok natíral já sám ať si sám můžu nadávat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Bullock Excellence je vyroben z karbonitridové oceli, která se vyznačuje špatnou vodivostí tepla. To se projeví při řezání bruskou (kotouč se ohřeje a není možné řezat)

Ale pedály máš plastové, tak to jde říznout vedle a pahejlama to ovládat.

No jo pahejlama ovladat.To ale asi nebude styl ,kterej by zlodej pouzil ,protoze je to riskantni.Zlodej pracuje predevsim s kratkym casem a co nejrychleji prekonat prekazku a odjet s autem a ne se tam piplat s ovladanim pahejlu  a tim na sebe poutat pozornost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Dnes se dá pořídit od T-Mobile přípravek do ODB konektoru se sim a pak je auto pod kontrolou. Nebo na Aliexpresu koupit GSM tracker a svépomocí ho namontovat někam, kam nelze šáhnout. Něco takového mám. Proti rozebrání to sice nechrání, ale když to auto ukradnou a dají na dva dny někam na klidné místo, dá se najít. Nezapomenout na náhradní napájení pro případ odpojení baterky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...