Jump to content
fabio.x

OII popelník

Recommended Posts

Zdarec lidi!Mám problém,pořád se mi otevírá popelník u řadičky.No prostě mazec,nejde zavřít.Pravděpodobně je vyskočené pérko či co.Prosím o radu,co to může být.Popřípadě postup,jak vyměnit popelník a kde ho můžu koupit v béžové barvě.Děkuji a ať to jezdí! :palec2:

je to vevnitř zlomené, sundej kryt řadičky a najdeš tam dva šroubky co ho drží.... pochopitelně ho koupíš ve škodovce, kde jinde!?

Popelník je vyměněn lol .Koupil jsem popelník tady od usera,za skvělou cenu.Akorát u majitelů DSGéček doporučuji zařadit na N,pač jak je páka v poloze P,tak popelník se sundávám horko těžko blbě...Takže jsem zas o něco zkušenější...Škodě zdar! :palec2:

Vyberieš popolnik tak že najprv daš dole manžetu riadiacej paky a odskrutkuješ dve skrutky ktore držia cely popolnik a na pravej strane bude taka zaražka ktora asi bude v zlej polohe.

Prosím o radu.Nezavírá mi víko od popelníku.Prostě se nezacvakne.Jak na to?Co mám udělat?

Je to jak píše Igor,vyloupni kryt řadičky,odmontuj dva šroubky,vyndej popelník-z boku je takovej malej čudlíček který se pohybuje v předem určené dráze,bud je ulomený nebo ohnutý

Řešil jsem stejný problém, z venkovní strany je naznačený otvor, který polohou odpovídá kolíčku, provrtal jsem ho, pak vzal šroubek a konec upravil na průměr a délku kolíčku a zašrouboval do vyvrtaného otvoru... Zavírání opět funguje bez problémů.

Ahoj,

také jsem řešil stejný problém (tzn. ulomený "trn" západky) a již mám opraveno.

Pokud se s tím nechcete dělat detailně jako pETe, který zmenšoval průměr konce šroubku, bude vám stačit šroub o průměru 2 mm a lepidlo (např. Chemoprén).

Vrtáčkem průměru 1 nebo 1,5 mm provrtáte naznačenou díru v západce. Šroubek zkrátíte na cca 10 mm (délka včetně hlavičky). Do provrtané díry v západce kápnete lepidlo a zašroubujete šroubek. A máte hotovo!

Presne ako je spomínané v predchádzajúcom príspevku.
-navrtat o niečo menšiu dierku ako klinček
-prepchat ho dierou
-prisposobit dĺžku pilnikom
-zalepit chemoprenom v mojom prípade
-obrusit ostré hrany

Funguje ako lusk :)664fe43ad89ff4add15bffdb07b7d329.jpga1f943eb75e4e472dd46270714780d83.jpg0d1335fad6265bd6eb1a978c6920718a.jpg7111fccdee51643b84ceec032fb37a04.jpga4ec216f59abf1b40e1dd59c02396c5e.jpg

Odoslané z Redmi Note 3 pomocou Tapatalku

Resil jste nekdo z popelniku sundani krytu a vymenu za jiny dekor? Da se to vubec? Pripadne jak je to s demontazi/montazi?

Diky

Dobry! Vedel by mi niekto pomoct. Mam octavia combi 2 predfacelift a chcel by som vymenit sivy popolnik a ramik okolo riadiacej paki z octavia 2 facelift. Je to možne alebo zbytočne sa trapim! Ďakujem!