Přejít na obsah

LED žiarovky


Luďa

Doporučené příspěvky

Máš něco vyzkoušené? Dej odkaz. Díky

Protože jak mám chápat toto:

Upozornění: Systém kontroly praské žárovky je řešen vestavěným rezistorem v každé žárovce. U některých vozidel může docházet k přehřívání nebo až poškození těchto žárovek. Z tohoto důvodu je lepší vždy volit variantu klasické LED žárovky + přídavný předřadný rezistor (ledr-xxx).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak mám vyzkoušeno. Nakoupil jsem několik ledek do parkovaček. 13, 9, 5 a 4 čipové SMD 5050. Všechny s rezistorem. Auto vypadá luxusně. 13 a 9 je hodně moc, 5 se dá snést a 4 jsou parádní.

Nicméně výsledkem je zakouřená parabola světla v místě nad parkovačkou :wallbash: . Prostě ten rezistor hřeje tolik, že ten plast to nevydrží.

Takže ledky pryč a zas vyblité žárovky. :disgust:

Další pokus ale vyšel. Do vnitřního osvětlení komplet, za pár šupů, všechno ledky bez odporu. Dokonce i do zrcátek na osv. nást. prostoru. Je tam málo místa, takže doporučuju sehnat malinké. Já mám všude 6-ti čipové.

Auto, když se ve tmě odemkne, vypadá naprosto prďácky a každý zírá, v servisu na to čučeli jak vyoraný a hned chtěli taky :punk: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak mám vyzkoušeno. Nakoupil jsem několik ledek do parkovaček. 13, 9, 5 a 4 čipové SMD 5050. Všechny s rezistorem. Auto vypadá luxusně. 13 a 9 je hodně moc, 5 se dá snést a 4 jsou parádní.

Nicméně výsledkem je zakouřená parabola světla v místě nad parkovačkou :wallbash: . Prostě ten rezistor hřeje tolik, že ten plast to nevydrží.

Takže ledky pryč a zas vyblité žárovky. :disgust:

Další pokus ale vyšel. Do vnitřního osvětlení komplet, za pár šupů, všechno ledky bez odporu. Dokonce i do zrcátek na osv. nást. prostoru. Je tam málo místa, takže doporučuju sehnat malinké. Já mám všude 6-ti čipové.

Auto, když se ve tmě odemkne, vypadá naprosto prďácky a každý zírá, v servisu na to čučeli jak vyoraný a hned chtěli taky :punk: .

Prosím o přesný typ LED žárovek do zrcátek. (odkaz na shop)

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snowmancze: Ty ledky do osv.vnitřního prost. a zrcátek máš ty SMD5050 ?

SMD5050 je označení čipu - toto jsou vysoce svítivé, 3 led na jeden čip. V současné době asi to nejlepší.Vevnitř vzadu 6čipů, vpředu a v zrcátkách 4čipy. Jo a kufr 9čipů.

Za chvíli se setmí, tak udělám nějaký fotky.

Prosím o přesný typ LED žárovek do zrcátek. (odkaz na shop)

Díky

Já měl kliku, původně jsem ty LEDky kupoval do parkovaček, jenže rákosník nějak zapomněl na odpory :kol-32:. Vrátil půlku ceny, tak jsem si je nechal a použil do zrcátekJe tam jediné omezení - velikost. Opravdu tam není ani o milimetr víc místa!!!!. Takhle nějak to vypadá, ale tady je jiný smd čip:

http://www.ebay.com/itm/T10-circuit-board-type-socket-5-SMD-194-1206-LED-light-Side-Interior-Bulb-Lamp-/251064732097?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3a749fc9c1&vxp=mtr

Tohle bude svítit podobně. No nekupte to za dvacku i s dopravou :kol-24: .

Jinak, opravdu hodně pečlivosti a trpělivosti s demontáží zrcátka. Já myslel, že u toho vyrostu a byl jsem smířený, že pojedu pro nové. :kol-25:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

a co tohle ?

parkovací LED žárovky T10 28 led W5W

na aukru za 70kč ...

teď mi rupla pravá mlhovka asi jí to neustálé rozsvěcení a zhasínání při zatáčení nedělalo dobře ...

klidně bych tam tu LED H7 nacpal ale ta cena...

http://www.led-autozarovky.cz/led-autozarovky/eshop/8-1-SMD-LED-zarovky-do-pr-svetel/140-2-LED-SMD-H7

post-69358-0-32844500-1356706692_thumb.j

Editováno: , autor: hadak11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak já ve VAGu sice našel možnost nastavení denního svícení jako LED ale stejně mi to nefachá a musel jsem tam nacpat odpory. Zajimavé je že LED denní svícení jsem dělal na dvě Yetiny. A na jedné diody nehlásily chybu a na druhé ano a ta co nehlásila chyby měla tažné :-( ale občas při nastartování stejně závada problikne. To nastavení jak píše ferda25 by mne zajímalo .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Chtěl bych se zeptat, zda někdo úspěšně otestoval led žárovku s paticí P13 do denních světel. Zajímají mě hlavně chybové hlášky, viditelnost a případné zahřívání a vliv na sklo světlometu. Uvažuju o tomto kousku http://www.e-xenony.cz/autodoplnky/cree-led-22w-bila--p13w-12-24v--12-2-cree-chips/  V porovnání za novou origo P13 je cena o třetinu nižší, nehledě na lepší vzhled. Poradíte? Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...