Přejít na obsah

Jaká kola a letní pneu můžu dát na svýho YETIho


Cjoctavian

Doporučené příspěvky

Máš tam snad předepsaný disky 7Jx16 ne? Ten disk má šířku 7 palců, jeden palec je 25,4 mm, tzn. že šířka disku je 177,8 mm a ne 215 mm. Můžeš na něj nasadit pneu od šířky 195 mm do šířky 225 mm.

https://www.pneuleader.cz/poradenstvi-pneumatik/korespondence-disku-a-pneumatiky

Editováno: , autor: osobne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím. Mám taky dilema ohledně pneu na Yetiho Tdi 4x4. Teď mám obuta kola All 17" a předepsané pneu 205/50. To mám i v TP. Dle mně však je to na naše vozovky tvrdé a je cítit kdejaká díra. Koukal jsem na podobná auta ("kaškaje", "tiguana" a "karoka") a všechny mají vyšší profil i na ráfcích 17" a 18".  Nemá někdo zkušenost, zda se vejdou na Yetiho do podběhů 205/55 R 17 ??? A lze to nějak ofiko zapsat do TP ? Děkuji za info....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to yetimann, bohužel ti s odpovědí nepomůžu, i když na tuto otázku je tu už odpovězeno ve starších příspěvcích, jen si také chci postěžovat, jak říkáš, taky koukám na SUV jiných značek, a většina tam má r 17 205/60 ..

to je další věc, kterou u yetiny nevychytali, obzvlášť k těm velkým výřezům nad koly, které tam ostatní také nemají, tam pak i to největší legální kolo, vypadá jak od kočárku, jak tu někdo psal, bohužel .. to a halogen světla jsou 2 věci, které mě na yetim mrzí, oboje zohledním u dalšího auta..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zápis kol do technického průkazu

Zapište si nový rozměr disků a pneumatik do technického průkazu. Nemusíte dodržet rozměry kol dané výrobcem. Vždy existuje více možností, než máte v tuto chvíli uvedeno v technickém průkazu. Záruka na auto tím není v žádném případě omezena. K zápisu služí tzv. Typový list, který si můžete přidat v nákupním košíku, až do něj vložíte litá kola.

 

už jsem to četl z více zdrojů. že jde takto "přečůrat" techničák, akorát jestli jsem to pochopil dobře, tak se musí koupit nová kola i s pneu .

zrovna hledám nová letní kola 17, rád bych tam dal větší pneu než je v TP a to jmenovitě 225/60

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj, 

bohužel nebudu, když by to šlo, asi bych do toho šel a zkusil, jestli to opravdu do techničáku dopíší, ale z toho co jsem dostal za odpověď to nedává smysl.

Jediný rozměr, kde by kolo bylo o CHLOUPEK větší je 205/55, ale asi to za to nestojí, půjdu do klasiky, 225/50

teď už nemá cenu spěchat, kola budou na léto, takže pořád vybírám.

Momentálně mezi těmito, ale stále koukám i na jíná ..:

 

http://www.elektrony.cz/cs/alu-kola/mam-a4-fullblack/7-5x17-5x112-et45-66-6/provedeni

https://www.pneuleader.cz/znacky-hlinikove-rafky/rial/x10-4282/7.5x17-et40-5x112-57.1-923900?car=23680

https://www.pneuleader.cz/znacky-hlinikove-rafky/borbet/vt-874/7.5x17-et38-5x112-66.5-937480?car=23716

 

ps: u toho Pneuleader.cz je 3D model, kde je vidět , jak to zhruba bude vypadat na autě, nejvíc se mi asi líbí ty poslední borbety, u rialu x10 se mi zase líbí že jsou prohnuté směrem dovnitř kola, dost se mi to zalíbilo, viz ta reklama v TV, kde bourá yetina :) 

Odpověď tu :

 

Dobrý den,

ano s disky se zapisují i jiné rozměry pneu, pro Yeti ale určitě ne 225/60 R17. Celkový průměr kola přibližně zůstává, při větším disku je tedy nižší pneu. Konkétně disky MAM A4 jsou v rozteči pro toto vozidlo jen s ET 35 a 45. Pro ET 45 se spolu s disky zapíšou pneu 205/50, 205/55, 215/50, 225/45, 225/50, 235/45 a 245/45 R17

Editováno: , autor: Xegiie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ahoj, tak už jsem si kola vybral, konkrétně rial X10, musíte na ně dole kliknout, pak se to ukáže nahoře na tom 3D modelu.

 

https://wheel-configurator.rial.de/en/wheel-configurator/car?carTag=185941160152274032

 

za mě jsou super, trochu ten styl dovnitř, který se mi líbí a na moc kolech to je jen rovně a oproti originálům super cena,

17 palců, ve všem sedí podle TP, kromě ET, nejbližší ET je 40, což vítám, kola budou o kousínek víc vylízat, ale ne o moc, aby to mělo na cokoliv vliv, takže bude zápis do techničáku

až to budu po zimě realizovat, dám vědět, jak jsem dopadl.

 

Teď už jen vybírám obutí, bude to nejspíš podle TP, R17 225/50 .

vybírám mezi barum bravuris 5, michelin primacy 4 a continental premium contact 6

za barumku hraje cena, ušetřit skoro 5 tisíc není úplně málo, a podle recenzí na tom mnozí ani nepoznají rozdíl oproti contíkům a michelinům.

michelin některé testy upředňostňují , asi lepší na vodě, navíc je tišší než contík

contík zase o něco lepší valivý odpor a celkově top pneu

tak ještě zvážím, jestli vyhraje cenovka, nebo mít o něco lepší pneu 

Editováno: , autor: Xegiie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...