Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Cjoctavian

Jaká kola a letní pneu můžu dát na svýho YETIho

Doporučené příspěvky

Ahoj, jak byste, prosím, řešili tuto věc: píchl jsem na dálnici cca 100 km před cílem, nahodil dojezdovou rezervu a dojel do nejbližšího servisu.

Tam zjistili, že guma je už nepoužitelná, dali mi novou. Stávající obutí je Conti Premium 2, 215/60 R16 95 H, najeto 50 tis. Nová guma je Conti Premium

5, 215/60 R 16 99 V XL. Čili alespoň na jedné nápravě aby byly stejné, tzn. dokoupit jednu, nebo koupit 3 a vyměnit vše? Staré mají vzorek cca 4 mm, ale

čert je vem. No ale co ta zátěž 99, není to na motor 1,2 zbytečně moc? nebude to třebas moc drncat? Co dělat? Dík za příp. odpovědi.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Omluva: příspěvek měl jít do tématu "Jaká kola a letní pneu můžu dát na Yetiho". M

Editováno na Moa

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja bych koupil jeste jedno kolo a na nej novou pneu. 4 mm je jeste dost.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Závisí i na stáří, pokuď jsou starší a plánuješ si auto

ještě nějakou sezonu nechat, je lepší koupit nové všechny a

raději jezdit na nových sám, než to s novými prodávat.

Na gumách pokuď jsou love, bych nešetřil :scooter:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dík za tipy, oběhl jsem nekolik p-servisů, prvně jsem byl v autoriz. škodováckém, prý není problém s hmot. indexem, ale pneu musejí objednat a neví, zda bude za 14 dní či za měsíc ( už aby přišla zase nějaká krize, lidi mají prachy a obchodníci jsou nafrnění). V posledním (pátém) pneuservisu mi gumu objednali z Německa do tří dnů, že není problém s tím, aby na jedné nápravě byly 215/60 R16 95H a na druhé 215/60 R16 99V. Tak jsem nato kývl, pak ty nové nechám hodit na předek a bude klid.

Naposledy jsem píchl gumu ještě na Š 105 v roce 1993, od té doby nic, a vidíte, co může člověka potkat... Pokud by ale tenhle interval vydržel, beru to.

Jinak na gumách jsem nešetřil nikdy, ale auto má 3,5 roku, tzn. letní pneu mají asi 30 - 35 tis, myslel jsem, že by mohly ještě nějaký čas vydržet, když jsem prodával Roomstra, měl 95 tis. a letní Dunlop Sport SP 01 měly 70 tis. a ještě by chvíli vydržely, nejsem závodník a auto spíš šetřím.

Editováno na Moa

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, ať nezakládám nové téma, tak dám dotaz sem a snad mi ještě někdo odpoví :-)

Chci si nechat 16tky co mám na autě na zimu a koupit 17tky. Nejlépe origo škoda. Jak to je s ET? Kolik má být na 17" kolech? Našel sjem třeba krásný R17 7J ET 50. A pneu má být 225/50, nedoporučuje se i jiná velikost? 225/45 už bude moc tenký?

Díky za rady :-) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Proč se nepodíváš do svého velkého techničáku? Tam máš vypsány všechny povolené rozměry na tvoje auto.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No tak všechny tam zaprvé nebývají a za druhé ho nemám :-) je v leasingovce. Možná někde najdu kopii.

Ale tam je napsáno i ET a J? Našel jsem hromadu kol, ale většinou to je ze superbu nebo octávky. Třeba nový disky Škoda Fresh ale jsou 6J a ET45. Tak nevim jestli to není už tenký? A vim že u 16tek je ET45. Je to stejný u všech rozměrů nebo se s rozměrem zvedá i ET? Aby to nebylo pak moc zapuštěný a podložky dávat nechci. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak si nech poslat kopii - samozřejmě, že tam jsou zapsané všechny výrobcem povolené rozměry (včetně ET a šířky a průměrů disků) pro dané konkrétní auto. Jiné na něm nesmíš legálně použít.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na OI jsem měl zapsaný jen ty na kterých vyjelo z výroby, takže jsem pak jiný rozměr na zimu dopisoval. Takže proto moje skepse :-D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

225/50 R17 na kolech 7,0Jx17" ET45

205/50 R17 na kolech 6,0Jx17" ET45

Pokud nemáš zapsáno, budeš s tím mít problémy. Už se to tady v tomto tématu řešilo. Tak si ho projdi.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jo a ET 45, takže stále trvám na dotazu jestli ET50 bude problém a jestli jdou víc ven nebo dovnitř, protože ET45 moc k dostání nejsou a na stk ET neřeší :-) Mě teda koukají vždy jen na rozměr pneu - já to řeim neboj, aby to bylo legální, koukal jsem že tu jsou experti co tam dávají i 20" ale to se mi naštěstí ani nelíbí

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ET jsem tam zapomněl napsat, takže jsem to doplnil.

Obecně k ET - čím větší kladná hodnota ET (zális), tím víc je dané kolo schované v blatníku.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    38 minutes ago, Pawouk said:

ET jsem tam zapomněl napsat, takže jsem to doplnil.

Obecně k ET - čím větší kladná hodnota ET (zális), tím víc je dané kolo schované v blatníku.

Aha, díky moc, takže max 45, těch bohužel zrovna nikde moc není. Jdu pátrat :-) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím všechny, kolega z Německa se na mne obrátil s dotazem. Má Yeti 2L, 4x4, r.v.2013, v provozu od 01/2014.  Chce dát na auto kola GEMINI 7,5Jx18", ET 51. (https://www.eskoda-shop.cz/rozmer-R18/5937-Kolo-z-lehké-slitiny-GEMINI-7-5Jx18-5E0071498E-HA7). Určená pro Octavia III. 

Dotaz zní, zda a jakým způsobem se dají tyto kola a rozměr zlegalizovat, resp. dostat nějaký doklad, který by akceptovala německá TÜV. Umíte s tím někdo poradit? Ptal jsem se v pneuservisu a neměl jsem úspěch. Díky předem.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dost dobře nechápu dotaz. Proč zjišťovat jak se něco dělá u nás, kdy to chce kolega udělat v Německu a tam to určitě bude fungovat jinak.  Určitě bych se neptal tady, ale přímo na TÜV. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Před hodinou, K.Arno napsal:

Dost dobře nechápu dotaz. Proč zjišťovat jak se něco dělá u nás, kdy to chce kolega udělat v Německu a tam to určitě bude fungovat jinak.  Určitě bych se neptal tady, ale přímo na TÜV. 

Jestli jsem napsal něco nesrozumitelně, doplním. 

Byl jsem požádán, zda se nedá v Česku sehnat nějaký dokument (dtto typový list jako dělají non-OEM dodavatelé, příp. jiný), neboť v Německu mu nikdo nepomohl (oficiální dealer) a poradili mu, ať zkusí poptat někoho v Česku. To je celé. 

Pokud to již někdo řešil, budu rád za radu. Děkuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud vím, tak Škodovka typové listy moc (= vůbec) dávat nechce. Takže buď to zkusit přímo u ŠA s tím že jej nejspíš pošlou do háje, nebo sehnat kola od jiného výrobce se stejným rozměrem, nechat tento rozměr zapsat a potom obout na ty vysněné...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pro škoda yeti jsou povoleny pouze disky 7J*16 ET45, 7J*17 ET45, 6J*17 ET45, 6J*16 ET50.Jiné kombinace v ČR nejsou od ŠA povoleny.Každý to má ve velkém TP.Povolené pneu a jejich kombinace viz foto

20151014_211516.jpg

20160502_161415.jpg

20151014_211720.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

U nás jsem to kdysi řešil, když jsem chtěl kola s jiným ET než bylo uvedeno v TP. Na dopravníím inpektorátu mi tenkrát kola do TP dopisovali. Přesně už si ale nepamatuji jak to bylo. To ale kolegovi v Německu nijak nepomůže, protože auto není v ČR přihlášené.

Editováno na K.Arno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se