Přejít na obsah

Jaká kola a letní pneu můžu dát na svýho YETIho


Cjoctavian

Doporučené příspěvky

přidávám odkaz na simulátor velikosti kol, kde každý hnedka vidí rozdíly na průměrech a obvodech kol při různých šířkách a výškách plášťů. Velmi dobrá pomůcka.

http://www.vltava2000.cz/shops/7022/html/pneumatiky.htm#

Jenom jako poznámku, schválená zimní kola na Yetiho na autě vypadají jak od dětského kočárku. To zase někdo někde něco p . . . .

Letní 17" jsou už lepší, ale stále to není ono, měly mít profil alespoň 60.

18" a výše jsou už zase neúměrně drahé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nevím do kterého vlákna s tímto dotazem a tak to šoupnu sem.

Občas jezdím po dálnici trasu Ol – Brno – Praha. Už si moc nepamatuji, jak se na těch betonových panelech chovala má dřívější Octavie 1.6 benzín, ale současná fabie combi 1.4 benzín ze mě občas chce vytřást duši, krátká fabie dcery s podobným motorem je na tom ještě hůře. Jak je na tom Yeti. Dokáže to někdo porovnat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím do kterého vlákna s tímto dotazem a tak to šoupnu sem.

Občas jezdím po dálnici trasu Ol – Brno – Praha. Už si moc nepamatuji, jak se na těch betonových panelech chovala má dřívější Octavie 1.6 benzín, ale současná fabie combi 1.4 benzín ze mě občas chce vytřást duši, krátká fabie dcery s podobným motorem je na tom ještě hůře. Jak je na tom Yeti. Dokáže to někdo porovnat?

Passat 2.8 V6 (B5.5, r.v. 2000) - skvelé

Yeti 2.0TDi- veľmi dobré

Octavia 1.8T 4x4 (liftback) - veľmi dobré

Fabia 1.4MPi - dobré

W353 - hrozné :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Passat 2.8 V6 (B5.5, r.v. 2000) - skvelé

Yeti 2.0TDi- veľmi dobré

Octavia 1.8T 4x4 (liftback) - veľmi dobré

Fabia 1.4MPi - dobré

W353 - hrozné :D

Diky za odpověď. Dnes mi na jednom autosalonu dali na tuto otázku stejnou odpověď. Tedy pořadí: Yeti, Octavia, Fabie combi, Fabie krátká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpověď. Dnes mi na jednom autosalonu dali na tuto otázku stejnou odpověď. Tedy pořadí: Yeti, Octavia, Fabie combi, Fabie krátká.

Opravdu zvláštní dotaz. Ten by mě nenapad.

Na první místo bych dal John Deere. Jeho velká kola by si s tím asi bez problémů poradily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu zvláštní dotaz. Ten by mě nenapad.

Na první místo bych dal John Deere. Jeho velká kola by si s tím asi bez problémů poradily.

Tebe by možná nenapadl, ale mám dceru na Karlovce a tak čas od času musím jet trasu Ol - Brno - Praha. Co to je Joh Deer netuším ( snad nějaký traktor? ) a ani to nebudu na webu zjišťovat. Já se jen snažím nedat peníze za něco, v čem budou mé záda trpět víc, než je nutné, respektivě, v čem budou trpět míň, než v mé současné fabii combi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čeče, možná asi jo :rolleyes: Na tu zimu asi 16" budou lepší. Navíc se v zimě tak moc na parádu nehledí. Všude břečka, špína, sníh. Každej zachumlanej do bund a kabátů a jediná starost jak se rychle dostat do tepla. Kola věčně špinavý. Já tam asi dám na zimu 16" plech a poklice a bude fertig :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čeče, možná asi jo :rolleyes: Na tu zimu asi 16" budou lepší. Navíc se v zimě tak moc na parádu nehledí. Všude břečka, špína, sníh. Každej zachumlanej do bund a kabátů a jediná starost jak se rychle dostat do tepla. Kola věčně špinavý. Já tam asi dám na zimu 16" plech a poklice a bude fertig :)

Někde jsem tu četl příspěvek, v něm kdosi uvažoval o rozměru 19“ ! Proč ne, když se mu to líbí. Já asi budu souhlasit s názorem, že přes tu zimu je to tak trošku s tou krásou jiné, že je spíše lepši nezůstat někde vyset, zvláště když mám objednaný pohon 4x2. Takže na zimu plánuji na Yetiho plechové disky a trošku užší pneu – 205/55 R16. Disk + pneu Pirelli Winter 190 za cca 3500Kč. Asi je koupím rovnou s novým autem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No presne me zajima kde koupi levne komplet obuti na zimu. Taky chci 16 plech a 205 50 nebo 55.

Mrkni na www.pneunet.cz, kupoval jsem tam před 4 roky zimáky na O2 a naprostá spokejnost, navíc nikde jinde jsem nenašel lepší ceny. I teď se dívám na zimáky na Yetiho a opět cenově vychází nejlíp tento kšeft.

Editováno: , autor: xxxjohny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec je koupim v mistnim servisu. Uz jsem od nej kupoval gumy na fabii a vzdy mi udelal dobrou cenu. I kdyz na netu by byli asi levnejsi. Ale nepocital mi prezuti a vzdy me prednostne. Budouto Dulon 3D cena koplet i s prezutim 14400kc. Ale odkoupi rok stary zimaky s fabie co jsem u nej kupoval, jsou to jen gumy. Chtel jsem za ne 2800 a tak mi ponizi cenu z novych kol. Ja je uz skoro 2 mesice nemuzu prodat. Tak jsem rad, a navic je to malej servis, takze uplne jinej pristup.

I kdyz mi v autosalonu nabizeli Conti T830 za 4000 kolo stim ze mi daji slevu na 3600. Coz nebyla spatna nabidka. Ale zase me stale zustavali gumy s fabie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja rozmýšľam medzi Dunlop WinterSport 3D, Goodyear UG7+ a Pirelli SottoZero 2.

Všetky 205/55 R16 94 V.

Zatiaľ mi to vychádza na Dunlopy

A nad diskami rozmýšľam Dezent RE 7Jx16 ET45

alebo ak by sa našli nejaké nové-zánovné kolesá origo 16" škoda/VW/audi

Editováno: , autor: Tomino Men.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja rozmýšľam medzi Dunlop WinterSport 3D, Goodyear UG7+ a Pirelli SottoZero 2.

Všetky 205/55 R16 94 V.

Zatiaľ mi to vychádza na Dunlopy

A nad diskami rozmýšľam Dezent RE 7Jx16 ET45

alebo ak by sa našli nejaké nové-zánovné kolesá origo 16" škoda/VW/audi

Kup 215, jsou potom i o kousek větší na průměru, každej mm se počítá. Ty zimáky vypadají na yetim jak kolečka od kočárku. Alespoň ty zimáky mohy být v TP na výšku 60 nebo 65, pak by se na auto nechalo kouknou i z boku. Kapsy pro kola jsou nesmyslně ohromné, tím je Yeti vyjímečný.

Sám jsem si objednal k novému autu zimáky a dali mě bohužel ty menší 205/55 z TP ( hrozný jak jsem již uvedl ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna bába povídala... tedy byl to prodejce, že pokud uvažuji, že někdy použiji řetězy, že si mám k autu vzít zimní "205". U "215" mohou nastat problémy s místem za kolem!

Tak teraz ake 205 alebo 215 uz som z toho jelen ma som vybrate 215.Letne su tam 215 preco nemozu byt aj zimne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teraz ake 205 alebo 215 uz som z toho jelen ma som vybrate 215.Letne su tam 215 preco nemozu byt aj zimne.

Pokud máš Yetiho doma, koukni, co by mohlo za koly zavazet řetězům.

Já už měl tak nějak dopředu vybraný rozměr 205, ale po tom, co tu čtu, že to vypadá nehezky si asi počkám, až někoho na tomto rozměru uvidím a pak se rozhodnu. Já si tohle mohu dovolit, auto budu mít až v lednu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup 215, jsou potom i o kousek větší na průměru, každej mm se počítá. Ty zimáky vypadají na yetim jak kolečka od kočárku. Alespoň ty zimáky mohy být v TP na výšku 60 nebo 65, pak by se na auto nechalo kouknou i z boku. Kapsy pro kola jsou nesmyslně ohromné, tím je Yeti vyjímečný.

Sám jsem si objednal k novému autu zimáky a dali mě bohužel ty menší 205/55 z TP ( hrozný jak jsem již uvedl ).

Našel jsem u jednoho prodejce kalkulačku na výpočet obvodu pneu. Docela mě překvapilo, že doporučené zimní pneu 205/55 R16 ztrácí na průměru 32mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš Yetiho doma, koukni, co by mohlo za koly zavazet řetězům.

Já už měl tak nějak dopředu vybraný rozměr 205, ale po tom, co tu čtu, že to vypadá nehezky si asi počkám, až někoho na tomto rozměru uvidím a pak se rozhodnu. Já si tohle mohu dovolit, auto budu mít až v lednu.

Auto este nemam,ale som chcel vediet co tam dat.205 vyzeraju smiesne a aby u 215 nieco zavadzalo ved tam vojde cela hlava :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...