Přejít na obsah

Jaká kola a letní pneu můžu dát na svýho YETIho


Cjoctavian

Doporučené příspěvky

V 24. 10. 2010 at 12:50, Chrudimák napsal:

Tenhle rozměr je určitě optimální (215/60/16) Musíš řešit u této věci víc hledisek-nevím,proč upřednostňuje spousta lidí vzhled,vzhled je fajn,ale je určitě v důležitosti na posledním místě.U puberťáků je samozřejmě asi první... U zimních kol je důležitá bezpečnost a ta bude taky záležet na tlaku hmotnosti auta na cm čtvereční,tedy rozhodně ne šířku 225,ale jít na užší. Pak taky komfort jízdy záleží na výšce,profilu gumy a tady si můžeš vybrat. Na našich děravých silnicích to pak poznáš velice rychle. Jel jsem stejnou trasu(i přes žel.přejezd) s 215/60/16 a hned nato stejnou trasu s 225/50/17 a okamžitě to poznáš,ty 17tky víc skáčou.Šílenci,co jdou na nižší profil musí být vyhrkaný,jako Startky bez filtru,ale je to jejich věc,jezdí sice nepohodlně,ale moc dobře při tom vypadají z venku.... Němci a Rakušáci to tolik řešit nemusí,mají lepší silnice,my bohužel ano. Yeti je SUV a ne sporťák,tak tam patří spíše pneu s vyšším profilem a jsou taky výrazně pohodlnější. Daly by se použít ještě 215/60/17,ty nikde nejsou zapsané,jako možnost,ale když je může dávat bez problému Delta v Německu,tak my taky.Tam to vypadá i pěkně,je vyšší průměr kola cca o 3 cm,takže kolo více zaplní díru podběhu, jízda je pohodlná a rozumná šířka pneu neohrožuje bezpečnost

Zdravím.  Tak dali ste nakoniec niekto na yetiho pneu s rozmerom 215/60 r17??? Uvažujem ze to obujem na svojho ale neviem ci to tam bez problémov vojde, preto by som rad vedel ci ma niekto tento rozmer pneu a aké máte skúsenosti. (Viem ze tento rozmer nie je na yetiho povolený) potrebujem občas prejsť po poľnej ceste na ryby, preto ten rozmer... uvažujem o michelin latitude cross.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, osobne napsal:

Polni cestu to musi zdolat s jakymikoliv pneu. To prece neni zadny teren. Pokud ti nejde o design, tak to neres.

No teoreticky áno, pokiaľ je sucho.. ale keď poprsi tak s pneu pirelli p zero rosso v 225 50 r 17 to môžem rovno zabaliť.. s cestnymi pnue to je ako na lade.  potrebujem vyšší profil, lepšie tlmí nerovnosti, zväčší sa svetlá výška auta o cca 16mm co je dosť a lepší dezén do blata.. 

Editováno: , autor: zajo1
Oprava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 9. 2016 at 16:45, osobne napsal:

Dezen do blata = zimni dezen. Na snih a blato je nejlepsi dezen M+S.

To je všetko jasné, ale určite nebudem jazdiť cele leto na čisto zimných pneu. To nie. Chcem niečo na spôsob michelin latitude cross alebo bf goodrich urban terrain. Otázka je ci v rozmere 215/60 r17 mi vojdú na yetiho a ci nebudú drhnut napríklad o podblatnik pri plnom vytoceni volantu? Preto by som potreboval vedieť či má niekto osobnú skúsenosť s týmto rozmerom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím. Tak mám letní pneu 225/50 a zimní 205/50 a musím potvrdit, že, letní pneu je rozdíl. Abych jel 130 km/h dle GPS  jedu dle tachometru 133-134 a na zimních je to až 140-142!!! Adekvátně když mám na tachometru 50, tak mi GPS ukazuje 44 km/h na zimních, na letních cca 46-47.

Editováno: , autor: Fuzo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš spočítat celkový průměr kola. Největší průměr a tedy nejmenší odchylka od tachometru má 215/60 R16 ,nejmenší průměr a tedy největší odchylka od tachometru má 205/55 R16.   R17 jsou mezi tím. Tedy pokud beru kola které mám v techničáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam presne taku istu skusenost (aj vysledok porovnania rychlosti podla GPS a tachometra) ako Fuzo. Disky pouzivam rovnake 16" - len pneu podla technicaku - leto 215/60 R16 , zima 205/55 R16. Opravdu by ma zaujimalo, ci by sa tam nevlezli "normalne" pneumatiky s retazami, lebo na tychto malunkatych, to vyzera otrasne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Prosím dotaz. Na 4x4 jsem prorazil zadní pneu s najezdem cca 18 t km. Mužů teď koupit nové pneu místo te zničené nebo nutné měnit obě na zadní nápravě. Je nějaký problém pro haldex ze je jedna nová a jedna ojeta? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobrý den po delší době. Tak právě dojíždím po 5 letech zimní pneu 205/55 R16 a na příští zimu jsem se rozhodl, že si koupím ty větší 215/60 R16. Vždy se mi Yeti na těch malých kolech v zimě zdál takový divný.

Za celou dobu jsem sněhové řetězy nepoužil, i když na hory tak 4x za sezonu jezdíme. Nemá někdo zkušenosti, zda opravdu řetězy na přední kola 215/60 R16 nasadit nejdou? Myslím, že půjdou, pouze hrozí nebezpečí u tlumičů anebo při velkém rejdu, čehož bych se vyvaroval. Navíc asi plánuji koupit textilní sněhové řetězy AutoSock, které by podvozek určitě nepoškodily. Vím, nemají velkou trvanlivost, ale stejně bych je použil jen v hustém sněhu na krátkou vzdálenost.

No, teď na jaře předčasné starosti, ale když se dnes podívám ven ...  :-)

Editováno: , autor: Jirka67
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take chci koupit i zimni pneu v rozmeru 215/60 R16, ale ja musim koupit i disky. Letosni zimu jsem odjezdil na letnich pneu, u nas v polabske nizine neni zima tak ostra, snih jsem videl za celou zimu asi jen dvakrat, napr. takove snehove retezy jsem tu v zivote nepouzil, ani zadne nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Naše vozidla, pohybující se v terénu, měla problémy na rozblácených cestách a neustále defekty i 2x v týdnu (většinou zatlučené kamínky atd. v běžných silničních pneu) Máme velice dobré zkušenosti s universálními pneumatikami Goodyear Wrangler a Yokohama Geolandar G012 v klasickém rozměru 215/60 R16. Ale používáme je radši jen na léto. Pro zimní sezónu se nám osvědčili Honkook RW08. Problémem zůstává světlá výška. Zvažujeme podložky 2cm a nepovolené pneumatiky 215/65 R16. Celkově by mělo vozidlo porůst o 3cm, ale nemáme s tím zkušenosti. Jinak někde jsem tu četl, že si někdo rozmyslel zakoupení pneu k vuli rychlostnímu indexu. Rychlostní index není žádný problém. Dle vyhlášky lze použít v povoleném rozměru jakýkoliv rychlostní index, ale pokud je nižší musí to být viditelně označeno na palubní desce vozidla. Vyhláška neupřesňuje jak, takže pokud si na lísteček napíšete "Používám pneumatiky s rychlostním indexem T" a nalepíte si ho na palubku, splníte tak vyhlášku na 100 procent. U pneumatik do terénu a zimních pneumatik používáme běžně nižší rychlostní index a protizákonně žádné štítky ani lístečky nelepíme. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...