Přejít na obsah

Jaká kola a letní pneu můžu dát na svýho YETIho


Cjoctavian

Doporučené příspěvky

1.Zaujimalo by ma ako je to s presnostou ukazovatela rychlosti v Yetim, ked ma letne pneu 225/50 a zimne len 205/50 - oboje na 17" diskoch...Rozdiel pri 100 km/h je 4 km/h... Je to este v tolerancii?

2.Nemate foto Yetiho na 19" diskoch?

Zimní jsou 205/55. A to je rozdíl oproti 225/50 na průměru 24 mm, na obvodu 78 mm, celkový rozdíl jsou 4 %. Kolečka jak od kočárku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto este nemam,ale som chcel vediet co tam dat.205 vyzeraju smiesne a aby u 215 nieco zavadzalo ved tam vojde cela hlava :smich:

Vždyť jsem napsal, jedna baba povídala….. Ten prodejce mi chtěl vnutit Yetiho 1.2 vyrobeného v dubnu, najeto cca 5000km se slevou 85 000Kč a k tomu přidával sadu zimáků s 205/55 R 16 WINTER CONTACT TS 830 v ceně 3500Kč za kus. Možná se potřeboval zbavit nejen auta, ale i těch gum.

Jakožto čekatel na Yetiho se nyní přikláním u zimáků k rozměru 215/60 R16. Bude to asi vypadat líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja rozmýšľam medzi Dunlop WinterSport 3D, Goodyear UG7+ a Pirelli SottoZero 2.

Všetky 205/55 R16 94 V.

Zatiaľ mi to vychádza na Dunlopy

A nad diskami rozmýšľam Dezent RE 7Jx16 ET45

alebo ak by sa našli nejaké nové-zánovné kolesá origo 16" škoda/VW/audi

Na ty disky jsem se koukal. Je to ten typ, co se líbí i mě. Oproti plecháči je to ale dvojnásobná cena, tak nevím, co rozhodne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Vždyť jsem napsal, jedna baba povídala….. Ten prodejce mi chtěl vnutit Yetiho 1.2 vyrobeného v dubnu, najeto cca 5000km se slevou 85 000Kč a k tomu přidával sadu zimáků s 205/55 R 16 WINTER CONTACT TS 830 v ceně 3500Kč za kus. Možná se potřeboval zbavit nejen auta, ale i těch gum.

Jakožto čekatel na Yetiho se nyní přikláním u zimáků k rozměru 215/60 R16. Bude to asi vypadat líp.

Tenhle rozměr je určitě optimální (215/60/16) Musíš řešit u této věci víc hledisek-nevím,proč upřednostňuje spousta lidí vzhled,vzhled je fajn,ale je určitě v důležitosti na posledním místě.U puberťáků je samozřejmě asi první... U zimních kol je důležitá bezpečnost a ta bude taky záležet na tlaku hmotnosti auta na cm čtvereční,tedy rozhodně ne šířku 225,ale jít na užší. Pak taky komfort jízdy záleží na výšce,profilu gumy a tady si můžeš vybrat. Na našich děravých silnicích to pak poznáš velice rychle. Jel jsem stejnou trasu(i přes žel.přejezd) s 215/60/16 a hned nato stejnou trasu s 225/50/17 a okamžitě to poznáš,ty 17tky víc skáčou.Šílenci,co jdou na nižší profil musí být vyhrkaný,jako Startky bez filtru,ale je to jejich věc,jezdí sice nepohodlně,ale moc dobře při tom vypadají z venku.... Němci a Rakušáci to tolik řešit nemusí,mají lepší silnice,my bohužel ano. Yeti je SUV a ne sporťák,tak tam patří spíše pneu s vyšším profilem a jsou taky výrazně pohodlnější. Daly by se použít ještě 215/60/17,ty nikde nejsou zapsané,jako možnost,ale když je může dávat bez problému Delta v Německu,tak my taky.Tam to vypadá i pěkně,je vyšší průměr kola cca o 3 cm,takže kolo více zaplní díru podběhu, jízda je pohodlná a rozumná šířka pneu neohrožuje bezpečnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozdravujem, mne sa podarilo zohnat cez net disky alu Dolomite 7J 17" 5x112 ET45 za 400,- € a gumy Matador MP 59 - Nordicca M+S 225-50-R17 za 300,- €. Pre mna to bola vyhodna kupa, pretoze disky boli cisto nove (niekomu sa nepacili ked si kupil Yetiho, tak ich dal dole a predal) a gumy mali najazdene zhruba 1000 km... vyzerali skoro ako nove. Po nahodeni na Yetiho a po tyzdennom vozeni som spokojny nie len po estetickej, ale aj po funkcnej stranke... uz len cakam na sneh :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozdravujem, mne sa podarilo zohnat cez net disky alu Dolomite 7J 17" 5x112 ET45 za 400,- € a gumy Matador MP 59 - Nordicca M+S 225-50-R17 za 300,- €. Pre mna to bola vyhodna kupa, pretoze disky boli cisto nove (niekomu sa nepacili ked si kupil Yetiho, tak ich dal dole a predal) a gumy mali najazdene zhruba 1000 km... vyzerali skoro ako nove. Po nahodeni na Yetiho a po tyzdennom vozeni som spokojny nie len po estetickej, ale aj po funkcnej stranke... uz len cakam na sneh :)

sorry zblbol my prehliadac a dal tu prispevok dva krat :(

Editováno: , autor: Lubomir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozdravujem, mne sa podarilo zohnat cez net disky alu Dolomite 7J 17" 5x112 ET45 za 400,- € a gumy Matador MP 59 - Nordicca M+S 225-50-R17 za 300,- €. Pre mna to bola vyhodna kupa, pretoze disky boli cisto nove (niekomu sa nepacili ked si kupil Yetiho, tak ich dal dole a predal) a gumy mali najazdene zhruba 1000 km... vyzerali skoro ako nove. Po nahodeni na Yetiho a po tyzdennom vozeni som spokojny nie len po estetickej, ale aj po funkcnej stranke... uz len cakam na sneh :)

sorry zblbol my prehliadac a dal tu prispevok dva krat :(

Jak tak koukám, samý euro. Jaký byl u Vás na něj přechod ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teraz ake 205 alebo 215 uz som z toho jelen ma som vybrate 215.Letne su tam 215 preco nemozu byt aj zimne.

A kdyby jsi měl nějaký problémy s 215 a řetězy, tak jsou taky dostupný položky , dejme tomu tloušky 15 - 20 mm. Ve výšce podběhu na 500 % žádnej problém nebude, spíše v rejdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak koukám, samý euro. Jaký byl u Vás na něj přechod ?

Prechod bol hladky... zakladom je dobry konverzny kurz, kedy sa jednoducho preratava. U nas bol konverzny kur 1€ = 30,126 Sk, no aj napriek tomu kazdy v hlave prerataval a este stale preratava cez celu 30 :) Nieco islo s cenou hore a nieco zasa dole. Clovek ma z toho taky pocit ako ked sa vracia do cias komunizmu... aj vtedy clovek zarobil okolo 1000 Sk dnes okolo 1000 €, mlieko stalo 2 Sk a dnes do 2 €, rozok stal 0,10 Sk a dnes okolo 0,1 € a podobne... U vas by mohol byt konverzny kurz priblizne 1 € = 25 Ck, no nechcem predbiehat, vsetko zalezi od vasej ekonomiky a ochoty prijat €. Slovensko to vystihlo v najlepsi mozny cas pre nasu ekonomiku... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako zimní půjdou určitě 215/60 R16. V techničáku je totiž napsáno jasně, že tyto základní 215/60 R16 jdou použít kdykoliv a i se sněhovými řetězy. S řetězy nelze rozměr 225/50 R17, takže ostatní jdou. Pouze ty menší 205/55 R16 a 205/50 R17 jdou jako alternativa, ale jenom v zimě.

Editováno: , autor: Jirka67
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak dneska jsem přezul na zimu. Jelikož nejsem moc znalý objednal jsem si pneumatiky Good Year ultra grip R 16 205/55 což si myslím nejsou špatné pneu. Ale bohužel jsem si je nechal dát na disky ET50. Musím přiznat, že když jsem je dal na Yeťáka tak jsem byl šokovaný. Kola jsou doslova zatlačené do karoserie. No prostě hrůza. Takže pro všechny neznalé jako já. Dejte plecháče ET45 !!! Baniček :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chrudimák: Nevravím, že tam chcem cápať 245/35 R19, ale moony (teraz myslím na 205/55 R16) na ňom vyzerajú fakt hnusne! Možno onedlho pridám fotku (aj keď sa hanbím...). Také 215/60 R16, ako sú v lete, to je už iná káva.

1) To,že tam nechceš cpát 245/35/19 je rozumné

2) To, že se ti nelíbí 205/55/16,chápu, to skoro nikomu

3) Na zimu 215/60/16 jsou optimum

4) V létě jsou však optimum,to co nabízí Delta-215/60/17

5) je spousta lidí,co jim to déle trvá pochopit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) To,že tam nechceš cpát 245/35/19 je rozumné

2) To, že se ti nelíbí 205/55/16,chápu, to skoro nikomu

3) Na zimu 215/60/16 jsou optimum

4) V létě jsou však optimum,to co nabízí Delta-215/60/17

5) je spousta lidí,co jim to déle trvá pochopit

Chrudimáku, nemám zrovna dostatek času to hledat, ale mám takové tušení, že kupuješ auto v katalogové ceně někde kolem 820 tisíc. Je to dvakrát více než za auto dám já. Tvé finanční možnosti jsou nejspíše o nějaký řád výše než valné většiny národa… dobře, abych mluvil za sebe a ne za ostatní, jsi na tom líp jako já. Budiž ti to přáno. Mám Yetiho objednaného na elektronech 16“. Také by se mi líbilo na tyto disky obout zimní gumy a na léto koupit nějaké hezké 17“. Pak se ale podívám na ceník disků a pneu, zatlačím slzičku, letní nechám na origo elektronech a na zimu koupím plecháče a to, co takto ušetřím raději přidám dceři na koupě domu.

Auto ještě nemám ( jak velice rád zde píši ), bude až v lednu, Je možné, že do té doby své rozhodnutí ještě několikrát změním. Je jedno, co nakonec udělám já, ale myslím, že zde bude více lidí, pro které je cena až na.. prvním místě. Pro ně pak optimální bude to, na co mají a nebo jako v mém případě, co jsou ochotni dát.

K bodu 5) do hrobu se ještě nechystám, Yetiho nemám, tak v podstatě mám čas něco pochopit.

Měj se hezky a já jdu pracovat, snídani jsem už krapánek přetáhl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chrudimáku, nemám zrovna dostatek času to hledat, ale mám takové tušení, že kupuješ auto v katalogové ceně někde kolem 820 tisíc. Je to dvakrát více než za auto dám já. Tvé finanční možnosti jsou nejspíše o nějaký řád výše než valné většiny národa… dobře, abych mluvil za sebe a ne za ostatní, jsi na tom líp jako já. Budiž ti to přáno. Mám Yetiho objednaného na elektronech 16“. Také by se mi líbilo na tyto disky obout zimní gumy a na léto koupit nějaké hezké 17“. Pak se ale podívám na ceník disků a pneu, zatlačím slzičku, letní nechám na origo elektronech a na zimu koupím plecháče a to, co takto ušetřím raději přidám dceři na koupě domu.

Auto ještě nemám ( jak velice rád zde píši ), bude až v lednu, Je možné, že do té doby své rozhodnutí ještě několikrát změním. Je jedno, co nakonec udělám já, ale myslím, že zde bude více lidí, pro které je cena až na.. prvním místě. Pro ně pak optimální bude to, na co mají a nebo jako v mém případě, co jsou ochotni dát.

K bodu 5) do hrobu se ještě nechystám, Yetiho nemám, tak v podstatě mám čas něco pochopit.

Měj se hezky a já jdu pracovat, snídani jsem už krapánek přetáhl.

Čéče Artigas, nejseš ty v nějaký velký depresi? Vynadal ti šéf nebo manželka s dcerou ? Nebo snad všichni?

To by bylo hodně špatný.To bych asi zatlačil zase slzičku já. :)

Ale mimochodem, strašně nerad brečím,panč vím, že mi nikdo jiný většinou nepomůže,než já sám. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To optimum - to je jako pro tebe nebo pro vsechny??

Prosím tě, když jsi našetřil 400 klacků na auto,tak tě o pár tisícovek dražší kola s pneu zrujnujou? To se přece dá vydělat a našetřit. Disky použiješ origoš,co máš na autě stejně (teda při určitý výbavě tam 17tky dávají-já je tam mít budu),gumy po ojetí musíš kupovat stejně nový. To je jasný, že nepojedu do Bavorska do Delty vyhazovat peníze vidlema z okna. Stačí trochu zapřemýšlet,ale že by tohle měl být nedosažitelný sen,tak to mě opravdu nenapadlo. To se omlouvám. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu Tě aspoň trochu uklidnit? Má to jeden plus: nebudeš mít příliš zas.ané boky Yetíka od zimního sajrajtu. :palec2:

P.S. Já dal taky ET50, ale u zimáků mě to až tak moc nes.. - nemrzí. :)

Srandisto.

On je šokovaný z kol a ty si myslíš,že jsi ho uklidnil a vyléčil tím,že zamaže boky o něco později?

Na to zapomeň - když se na kola koukne,tak upadne zase do šoku znova.

To by mu víc pomohlo, kdyby jsi mu napsal,že není v šoku sám,že je vás víc.....

Tohle léčení může trvat různě dlouho.... Ale snad nejlepší je, se nejdřív kouknout,jak vypadá to,co kupuji. Mě se to dost osvědčilo a často jsem korigoval svoje původní nápady. Teď už to jinak nedělám. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím tě, když jsi našetřil 400 klacků na auto,tak tě o pár tisícovek dražší kola s pneu zrujnujou? To se přece dá vydělat a našetřit. Disky použiješ origoš,co máš na autě stejně (teda při určitý výbavě tam 17tky dávají-já je tam mít budu),gumy po ojetí musíš kupovat stejně nový. To je jasný, že nepojedu do Bavorska do Delty vyhazovat peníze vidlema z okna. Stačí trochu zapřemýšlet,ale že by tohle měl být nedosažitelný sen,tak to mě opravdu nenapadlo. To se omlouvám. :)

Ja jsem se ale neptal na cenu, ale na to "optimum" ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...