Přejít na obsah

Jaká kola a letní pneu můžu dát na svýho YETIho


Cjoctavian

Doporučené příspěvky

Ja jsem se ale neptal na cenu, ale na to "optimum" ;).

Optimum je relativní hodnota-po sečtení plusů a mínusů nejlepší varianta- to znamená ptákoviny vyhodit a z toho,co zbyde vybrat to nejlepší, co jde. Moc možností tam nevidím,respektive Škodovka jich moc nenabídla. Jestli si dostatečně jezdil s autem Yeti na různých gumách,tak jsi ty rozdíly musel poznat,to není jen otázka vzhledu disků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Srandisto.

On je šokovaný z kol a ty si myslíš,že jsi ho uklidnil a vyléčil tím,že zamaže boky o něco později?

Na to zapomeň - když se na kola koukne,tak upadne zase do šoku znova.

To by mu víc pomohlo, kdyby jsi mu napsal,že není v šoku sám,že je vás víc.....

Tohle léčení může trvat různě dlouho.... Ale snad nejlepší je, se nejdřív kouknout,jak vypadá to,co kupuji. Mě se to dost osvědčilo a často jsem korigoval svoje původní nápady. Teď už to jinak nedělám. :)

Člověče, neměl jsi o obědu vtipnou kaši? Ale jinak pokračuj, docela jsi mě rozesmál.

V jednom máš stoprocentně pravdu – není potřeba opakovat chyby druhých a tak si budu pamatovat že ET 50 nebrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Optimum je relativní hodnota-po sečtení plusů a mínusů nejlepší varianta- to znamená ptákoviny vyhodit a z toho,co zbyde vybrat to nejlepší, co jde. Moc možností tam nevidím,respektive Škodovka jich moc nenabídla. Jestli si dostatečně jezdil s autem Yeti na různých gumách,tak jsi ty rozdíly musel poznat,to není jen otázka vzhledu disků.

Tak nyní přemýšlím, jak mám optimálně vyhodnotit optimální zimní pneu na Yetiho, když jsem s ním najel sotva 300km a to na letních ( ani nevím na jakých) a veškeré moje dojmy jsou hodně relativní, o nějakých plusech a mínusech nemohu mluvit, ba ani psát, ale jak Yetiho budu mít, první cesta nejspíše povede za dcerou do Prahy a na dálnici Brno – Praha musím mít zimní. Optimální je pro mě dopředu nějaké pneu nachystat, ale jaké? Nabídka je veliká, sklady prodejců pneu se podle nabídky na internetu pomalu plní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nyní přemýšlím, jak mám optimálně vyhodnotit optimální zimní pneu na Yetiho, když jsem s ním najel sotva 300km a to na letních ( ani nevím na jakých) a veškeré moje dojmy jsou hodně relativní, o nějakých plusech a mínusech nemohu mluvit, ba ani psát, ale jak Yetiho budu mít, první cesta nejspíše povede za dcerou do Prahy a na dálnici Brno – Praha musím mít zimní. Optimální je pro mě dopředu nějaké pneu nachystat, ale jaké? Nabídka je veliká, sklady prodejců pneu se podle nabídky na internetu pomalu plní.

Já mluvil o rozměru kol a gum,kvalitních pneu je na trhu dostatek,tam žádný optimum hledat samozřejmě nemusíš. Když vezmeš osvědčenou značku Continental,Good Year,Michelin apod.,tak to máš vyřešený. Barumky a Matadorky neber,na těch jsem začínal,ale ta sleva nestojí za to. Kvalita je i bezpečnost a ty dražší jsou o dost lepší. Levné pneu si vybere Matěj,co nemá peníze,ale hlavně rozum. Chce to kupovat,když jsou dobrý ceny-slevy až 30%,je fakt,že nikdy nevíš,jestli to bude na podzim nebo na jaře. Já je většinou koupím klidně dopředu,když už vidím,že se výměna blíží v rámci půl roku,většinou přes internet,jsou tam o dost levnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem asi snad konečně vyřešil můj problém celých posledních 14ti dnů a to "Jaká zimní pneu na Yetiho" ;)

V pondělí jdeme přebírat auto na letních 225/50 R17 a dlouhým bádáním a zvažováním všech pro a proti na zimu nakonec vyhrál rozměr 215/55 R16,jediný problém tuším s řetězy :huh: rozdíl v poloměru letních/zimních je dle kalkulačky -7mm v neprospěch zimních, rozdíl v obvodu kola -43mm (2%) gumy 215/60 s rozdílem poloměr +4mm a obvod 24mm(1%) jsem aktuálně prostě nikde nesehnal, sklady jsou v okolí skoro prázdné a teď už zbývá vybrat a koupit vhodné disky, řeším dilema mezi AL s ET37 (mám docela dobrou nabídku, jenže je předepsáno ET45) a nebo plechy a nějaké pěkné poklice (doporučte), jenže ET37 by podle mne dost lezlo ven z auta a to by pak odnášelo na prazích a bocích bombardování štěrkem a nečistotami, nemáte někdo zkušenost s tímto "nepředpisovým" ETčkem ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem asi snad konečně vyřešil můj problém celých posledních 14ti dnů a to "Jaká zimní pneu na Yetiho" ;)

V pondělí jdeme přebírat auto na letních 225/50 R17 a dlouhým bádáním a zvažováním všech pro a proti na zimu nakonec vyhrál rozměr 215/55 R16,jediný problém tuším s řetězy :huh: rozdíl v poloměru letních/zimních je dle kalkulačky -7mm v neprospěch zimních, rozdíl v obvodu kola -43mm (2%) gumy 215/60 s rozdílem poloměr +4mm a obvod 24mm(1%) jsem aktuálně prostě nikde nesehnal, sklady jsou v okolí skoro prázdné a teď už zbývá vybrat a koupit vhodné disky, řeším dilema mezi AL s ET37 (mám docela dobrou nabídku, jenže je předepsáno ET45) a nebo plechy a nějaké pěkné poklice (doporučte), jenže ET37 by podle mne dost lezlo ven z auta a to by pak odnášelo na prazích a bocích bombardování štěrkem a nečistotami, nemáte někdo zkušenost s tímto "nepředpisovým" ETčkem ???

Tak to koukám.. 215/55R16...tento rozměr mě ještě nenapadl, ale také není TP. Není už lepší užší 205/60R16?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Kolesá z ľahkej zliatiny "ANNAPURNA" čierno-strieborná 7J x 17" pneu 225/60 R17 - 4 ksDvojfarebné sedemnásťpalcové kolesá Annapurna skvelo ozdobia exteriér vozidla.

Toto bolo napísané v konfigurátore, cena 0€ pre výbavu Experience (pri doobjednaní OFFROAD paketu, ALU paketu, alebo obidvoch).

Myslíte, že je to pravda, alebo len chybička? Určite by mu také gumy svedčali, ale našiel som len Nokiany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím,

obšírně se tu řešilo jaká kola přezout na zimu, mě by ale také zajímalo, s jakými pneumatikami jezdíte v létě a do terénu? Používáte speciální pneumatiky do bláta, nebo i v terénu jezdíte na silničním vzorku? A existuje vůbec něco jako univerzální dezén pro "mimozimní" aktivity?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se na tuto problematiku dívám tak, že s Yetim najedu 99% kilometrů po silnicích a dálnicích. Tedy do terénu, kam Yeti stejně zase až tak moc nepatří (Patrol ani Landcruiser to není) se dostanu jen okrajově. Tedy preferuji vzorek, který je optimalizovaný na silnici.

To samozřejmě neplatí pro řidiče, kteří se v nezpevněném terénu pohybovat musí a to často.

Nicméně při čekání v pneuservisu jsem zhlédl leták, který popisoval speciální pneumatiky pro SUV 4x4 (mají je v nabídce všichni známí výrobci).

Těžko říci, do jaké míry je to marketing, tedy "něco nového speciálního" nebo skutečný přínos.

Kloním se spíše k první variantě :)

Editováno: , autor: Jz73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michelin Latitude Cross 215/65 R16

Až budu mít lepší fotky, tak je sem hodím. S touhle velikostí vypadá yeti nádherně.

Jen pro jistotu, v TP tenhle rozměr není, ale vleze se tam, ikdyž moc místa nezbyde. Spolu s vysokým vzorkem, je teď světlá výška 20.5cm

img2560h.jpg

Editováno: , autor: Milan Růžička
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak když už se tu na začátku řešila hlavně odchylka tachometru při různých velikostech disků/pneu, tak přidávám odkaz na poměrně jednoduchý, nicméně pro základní info asi postačující nástroj na to, jak se ty které rozměry disku a pneumatiky podepíší na rozdílném obvodu kola a tudíž i na rychlosti... je jasné, že to nedokáže brát v potaz nahuštění gumy a sjetí vzorku, ale to už by asi bylo moc proměnných :-)

Výpočet alternativních rozměrů pneu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tématu odchylky tachometru nerozumím. Můžeš mi vysvětlit,proč je důležité pro řidiče vědět,jestli skutečná rychlost

je místo teoretických 50 - skutečných 51 nebo 49 ? Já jsem na tohle zatím nepřišel.

Editováno: , autor: Sranki
necituj predchadzajuci prispevok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michelin Latitude Cross 215/65 R16

Až budu mít lepší fotky, tak je sem hodím. S touhle velikostí vypadá yeti nádherně.

Jen pro jistotu, v TP tenhle rozměr není, ale vleze se tam, ikdyž moc místa nezbyde. Spolu s vysokým vzorkem, je teď světlá výška 20.5cm

Tak tohle je moc zajímavá informace,tyhle kola bych bral hned a budu o nich silně uvažovat. Copak,že Yeti vypadá,ale jízda s těmahle balonama musí být znatelně komfortnější. Určitě se ozvi s dalšími zkušenostmi s tímto obutím. Třeba ve srovnání s letními 225x50x17,které tam mám teď.Tyhle disky chci příště obout na 215x60x17

Editováno: , autor: Sranki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...