Přejít na obsah

Spotřeba a zkušenosti z provozu


Luďa

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Včera jsem si byl vyzvednout Yetíka 1.4 TSI. Prozatím najeto 100 km kombinace město a okolí Ostravy a průměrná spotřeba 7,2l/100 km. Což si myslím, že je super. Později přidám nějaké to foto.

Čau, gratulujem k Yetíkovi a som zvedavý na tvoje postrehy z 1.4TSIčka.

A myslím, že by si Yetík zaslúžil svoje vlastné "vlákno", tuto na fóre, tak sa s ním pochváľ v sekcíí váš Yeti :)ň

V mene Yetistov, dík :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem si byl vyzvednout Yetíka 1.4 TSI. Prozatím najeto 100 km kombinace město a okolí Ostravy a průměrná spotřeba 7,2l/100 km. Což si myslím, že je super. Později přidám nějaké to foto.

Zdravi Ta YetiFan,

kazdy den kontrolujem, ci si nieco nepridal o Tvojej 1,4-ke... A nic :-(

V priebehu par tyzdnov chcem Yetiho objednat a stale sa neviem rozhodnut, ci staci 1,2-ka, alebo ist do 1,4-ky...

Nenasiel som zatial nikde ziadne testy ci recenzie... a Ty si zatial moja nadej, ze sa dozviem nieco viac!

Skus, prosim, napisat Tvoje dojmy a skusenosti, aj ked viem, ze ho mas este v zabehu... Kazda sprava dobra...

Dik a vela stastnych kilometrov!

YetiFan

yetifan@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravi Ta YetiFan,

kazdy den kontrolujem, ci si nieco nepridal o Tvojej 1,4-ke... A nic :-(

V priebehu par tyzdnov chcem Yetiho objednat a stale sa neviem rozhodnut, ci staci 1,2-ka, alebo ist do 1,4-ky...

Nenasiel som zatial nikde ziadne testy ci recenzie... a Ty si zatial moja nadej, ze sa dozviem nieco viac!

Skus, prosim, napisat Tvoje dojmy a skusenosti, aj ked viem, ze ho mas este v zabehu... Kazda sprava dobra...

Dik a vela stastnych kilometrov!

YetiFan

yetifan@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu otázku jestli 1,2 TSI nebo 1,4 TSI jsem řešil taky. Čekal jsem jaký bude rozdíl v ceně. 23 000 kč mi nepřipadlo tolik a tak jsem šel do 1,4 TSI. Zatím spokojenost. Je tichý, při rozjezdech živý. Můj známý má YETIHO 1,2 TSI a říká, že mu to celkem "žere". Těžko radit, nejsem moc znalý této problematiky, ale vyšší objem je vyšší objem. Přeji ti hodně štěstí v rozhodování.

post-47443-017103400 1281003455_thumb.jp

post-47443-064946200 1281003534_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mám 1.2 TSI a naprostá pohoda. Jezdím hodně po městě (do práce nákupy) a občas někam dál. Motor je tichý, zátah super od nízkých otáček. Po městě máš pocit spíš že jedeš s 1.8 atmosferickou. Při 130km/h na 6-tku slyšíš jen odvalovaní kol a aerodynamický hluk hranatější karoserie. Jel jsem z chalupy po rychlostní do táhlého kopce - naprostá pohoda - na 6-tku v klidu 170km/hod. Ujel jsem teprve 620 km a průměrná spotřeba je 7,3 L dle MAXIDOT-u Takže bych řekl, že by ti mohlo jít u 1.4 TSI jedině o vyšší maximálku. Pokud můžu radit, úplně stačí 1.2 TSI a ušetřený peníz dej třeba na panoramatickou střechu, která se mi moc líbí :) Smysl by měla asi až 1.8 TSI. Přeju dobré rozhodnutí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim a dik za rychlu reakciu aj nazor...

Ten cenovy rozdiel nie je ani u nas tak velky - 800 €, skor sa mi jedna o porovnanie spotreby pri zatazeni 4 osoby + batozina, resp. pri vyuziti variability a preprave tazsieho nakladu... Tam udajne 1,2-ka leti so spotrebou cez 10L !!! Dalsia otazka je porovnanie v meste...

O 1,2-ke najdes uz toho vela a ked sa to spriemeruje, tak si utvoris obraz. Ale 1,4 ... NIC

Inak, ta hneda je pekna, ale uz som sa rozhodol pre ciernu - vid moja predstava... Da sa lepsie upravovat ten predok... /Vam sa to foti na trave, ked ho uz mate ;-) /

YetiFan

post-43420-095174500 1281114032_thumb.jp

Editováno: , autor: yetifan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně ať vybereš jakoukoliv motorizaci, nebudeš zklamaný .. já nelituju ani na okamžik .. mohl jsem mít služebního Roomstera v plný výbavě a nebo služebního Yetíka se skromnější výbavou a rozhodl jsem se správně pro Yetiho. Teď když jsem vracel starou služební Fabku a sedl do ní z Yetiho, tak jsem nechápal ..myslel jsem si, že sedím na podlaze (Yeti má krásný vysoký posez a výhled) a i jízda taková mdlá bez emocí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi kolko vam to toci pri 130tke na 6tke. dajte info co mate 1.2ku aj 1.4 tsi. ja mam vo fabii 1.2tsi 77kw a tocim 3000/min

Projel jsem Yetíka 1,2 a na dálnici točil "chloupek pod 3000 na 6. stupeň, spotřebu mi to ukazovalo 6,4 l. Na jaře bych chtěl řešit výměnu auta a rozhoduji se, zda 1,2 nebo 1,4. Cenový rozdíl je opravdu zanedbatelný. 1,2 mě mile překvapila, ale 90 kW je víc než 77... Zvášť, když člověk auto naloží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cize aky vyznam ma 6kvalt pri 1.2 tsi 77kw ked ci 5 alebo 6kvalt toci pri dialnicnej rychlosti 130km to iste.podla mna ziadny.cakal by som ze na 6tke by boli otacky tak 2500 pri 130tke.priam mi pripada ta 6tka zbytocna bo ma asi kratke drahy a clovek musi v meste stale radit lebo v spektre 0-3000ot je 6 miesto 5 stupnov.opravte ma ked sa mylim.6tku mali dat az do 1.4tsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.2 TSI při 130km tak 2600 otáček co jsem koukal ... navíc když dodržuješ "nápovědu" počítače jakou rychlost zařadit, tak se budeš divit při jakých rychlostech už ti doporučí 6-tku ..pocitově bys tam dal tak max. za 4 ...má to velký vliv na spotřebu ... ta 4-ka kterou bys tam vrazil ukáže okamžitou spotřebu třeba 11,3 ..když poslecheš a dáš 6-tku ..ukáže ti to spotřebu třeba 6,8 ...náhodou 6-tku požívám celkem často :)

Tak teď tu koukám na tu fotku, jak někdo pořídil za jízdy .... a asi budete mít pravdu.. já jsem to jen tak odhadoval z toho co jsem si pamatoval z jízdy, ale detailně jsem 6-tku při 130km nestudoval :) Zdálo se mi při letmém pohledu, že je to tak 2600, ale asi to bylo opravdu o dílek a půl víc tedy těch 2800-2900 otáček.

Editováno: , autor: tentacle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tygrik pisal pri 130km/hod ze ma tesne pod 3000ot.teda tentacle 2600 sa mi tesne pod 3000nezda.tak neviem ci on pozeral zld alebo ty...ja mam 5kvalt.na rovine to pyta 5tku pri 60tke ,cca 1600otacok a spotreba pod 4.na rovine.a motor sa netrapi.vam odporuca 6tku pri 60tke alebo 5tku?musim si dakedy ten 6kvalt pozicat.ale na ten motor a jeho odstupnovanie prevodovky sa mi ten 5kvalt javi ako postacujuci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,2 tsi 5500km 225 50 R17 při 130 2900 otáček viz foto

post-7689-005818300 1281086839_thumb.jpg

Pokud někdo točí 2600, na 6 převodový stupeň chtěl bych to vidět.

Myslím, že naopak chybí 7 jako u automatu. Známý má Polo se 7st automatem a tam 130 jedeš cca 2500 otáček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, ta fotka odpovídá, to jsem přesně viděl. Najel jsem jen 25 km v předváděčce, ale mám pocit, že ta šestka tam patří. Přece jen je to velké auto. Na pětku byly otáčky vyšší ( už si nepamatuji kolik), na šesku klesly a snížila se spotřeba. Zvlášť nad 130km/h se hodí. ;) Uvažuji o 1,4, jak jsem psal. 1,8 je sice palba, znám ji ze Superba II, ale 150 000 navrch je pro mne moc. Škoda, že se nedělá 1,4 4x4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu otázku jestli 1,2 TSI nebo 1,4 TSI jsem řešil taky. Čekal jsem jaký bude rozdíl v ceně. 23 000 kč mi nepřipadlo tolik a tak jsem šel do 1,4 TSI. Zatím spokojenost. Je tichý, při rozjezdech živý. Můj známý má YETIHO 1,2 TSI a říká, že mu to celkem "žere". Těžko radit, nejsem moc znalý této problematiky, ale vyšší objem je vyšší objem. Přeji ti hodně štěstí v rozhodování.

Zdravim a tesim sa, ze sa diskusia okolo Tvojej 1,4-ky pekne rozbehla...

Mam na Teba prosbu: mohol by si pridat obrazok otvorenej kapoty? Tu tajoplnu 1,4-ku som este nevidel... Je taka "hola" ako 1,2-ka ?

Myslim, ze to bude zaujimat viacerych...

Vopred dik

YetiFan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojky, jestli tomu rozumím, tak TDI 81kW při 130km/h na 5 1500 ot/min pod 4 litry?! S Octavií combi TDI 77 kW pětikvalt ve 2 sobách + jezevčík, která je na tom s váhou a aerodynamikou lépe, jsem točil víc a spotřeba necelých 6 litrů. Tady někdo asi kecá... a nebo jel z kopce a po větru. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky, jestli tomu rozumím, tak TDI 81kW při 130km/h na 5 1500 ot/min pod 4 litry?! S Octavií combi TDI 77 kW pětikvalt ve 2 sobách + jezevčík, která je na tom s váhou a aerodynamikou lépe, jsem točil víc a spotřeba necelých 6 litrů. Tady někdo asi kecá... a nebo jel z kopce a po větru. :smich:

Ale no táák, neber to tak presne..

:D

Ta polovica bola myslena obrazne. Pýta si to tak cez 5.5

Spotreba za 7000km - 5.7l. väčšinou mesto, alebo pár krát diľanica. Včul buď múdry :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim a dik za rychlu reakciu aj nazor...

Ten cenovy rozdiel nie je ani u nas tak velky - 800 €, skor sa mi jedna o porovnanie spotreby pri zatazeni 4 osoby + batozina, resp. pri vyuziti variability a preprave tazsieho nakladu... Tam udajne 1,2-ka leti so spotrebou cez 10L !!! Dalsia otazka je porovnanie v meste...

O 1,2-ke najdes uz toho vela a ked sa to spriemeruje, tak si utvoris obraz. Ale 1,4 ... NIC

Inak, ta hneda je pekna, ale uz som sa rozhodol pre ciernu - vid moja predstava... Da sa lepsie upravovat ten predok... /Vam sa to foti na trave, ked ho uz mate ;-) /

YetiFan

Hele nalozeny auto ti bude zrat jak 1.2 tak i 1.4 takze to mas uplne jdno co si poridis , byt tebou jdu do te 1.4 aby jsi mel vetsi vykonovou rezervu pokud nemas problem s penezy. A nebo rovnou 2.0 81kw to jede stejne a za hubicku , otazka zda se ti vyplati diesel jestli hodne jezdis... Jinak ja s 1.2 maximalne spokojenej ani nevim kdyz nekoho vezu jestli to je plny nebo nalozeny.. cusik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele nalozeny auto ti bude zrat jak 1.2 tak i 1.4 takze to mas uplne jdno co si poridis , byt tebou jdu do te 1.4 aby jsi mel vetsi vykonovou rezervu pokud nemas problem s penezy. A nebo rovnou 2.0 81kw to jede stejne a za hubicku , otazka zda se ti vyplati diesel jestli hodne jezdis... Jinak ja s 1.2 maximalne spokojenej ani nevim kdyz nekoho vezu jestli to je plny nebo nalozeny.. cusik

Ja som tiež spokojný..

Ale keby prišiel na scénu 1.4TSI skôr, bola by to moja jednoznačná voľba..

Len teraz by ma zaujímalo - On má na sebe nápis TSI s červeným Ičkom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale no táák, neber to tak presne..

:D

Ta polovica bola myslena obrazne. Pýta si to tak cez 5.5

Spotreba za 7000km - 5.7l. väčšinou mesto, alebo pár krát diľanica. Včul buď múdry :D

Tak to jóóó. Já zase uznávám, že mi spotřebu zvedl ten jezevčík. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...