Přejít na obsah

Spotřeba a zkušenosti z provozu


Luďa

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny YEŤÁKY. Najeto prvních 1000 km průměrná spotřeba 7,2l/100 km. Zatím naprostá spokojenost. Přidávám nějaké fotky motoru 1,4 TSI.

Diiiky !!!

To su snad prve fotky 1,4-ky v Yetim na webe... Vyzera tak "dospelejsie" ako 1,2-ka, nie?

Ale co ten olej okolo loga Skoda?

Zelam Ti, nech zvladne v pohode vela stastnych km...

YetiFan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím no, možná i zbytečný a lepší jít do bohatší výbavy. 1.2 TSI je fakt překvapení a hodně dobrý motor. Zátah, živost - "Koktávky" maj fakt co dělat aby udržely krok, když zabere turbo. Zcela postačující motor na široký spektrum způsobů jízdy. Ale tak uvidíš no a budeš třeba postupně dovybavovat. Já, že to mám služební, tak dodatečná výbava po objednání u leasingovky už není možná nebo minimální, takže jsem volil raději širší výbavu a opravdu teď nelituju :) Ještě by se mi líbila ta skleněná střecha no. Tak ať je čekání co nejkratší, znám to dobře, jak ten čas pomalu utíká :) Ale pak ten den "D", to je paráda. Já ho měl přesně za 3 měsíce a 1 týden.

Editováno: , autor: tentacle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím no, možná i zbytečný a lepší jít do bohatší výbavy. 1.2 TSI je fakt překvapení a hodně dobrý motor. Zátah, živost - "Koktávky" maj fakt co dělat aby udržely krok, když zabere turbo. Zcela postačující motor na široký spektrum způsobů jízdy. Ale tak uvidíš no a budeš třeba postupně dovybavovat. Já, že to mám služební, tak dodatečná výbava po objednání u leasingovky už není možná nebo minimální, takže jsem volil raději širší výbavu a opravdu teď nelituju :) Ještě by se mi líbila ta skleněná střecha no. Tak ať je čekání co nejkratší, znám to dobře, jak ten čas pomalu utíká :) Ale pak ten den "D", to je paráda. Já ho měl přesně za 3 měsíce a 1 týden.

Je to fakt dilema. Řeším to taky. Na jednu stranu člověk spoustu věcí z výbavy oželí, ale na druhou je příjemné je tam mít. Také mě štve, když mám pedál na podlaze a auto nejede (viz HTP na dálnici). Ta 1,2 TSI je opravdu dobrá. Daleko lepší než atmosférická 1,6. Každý motor má svá plus i mínus. Nejsem závodník a mám jasnou představu o autě: musí se mi líbit, být užitečné (nepotřebuji auto na předvádění třídní nadřazenosti nebo blbnutí) a slušně jet. Domnívám se, že 1,4 je dobrý kompromis. Jen lituji, že není 4x4. Hlavně v zimě se hodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím no, možná i zbytečný a lepší jít do bohatší výbavy. 1.2 TSI je fakt překvapení a hodně dobrý motor. Zátah, živost - "Koktávky" maj fakt co dělat aby udržely krok, když zabere turbo. Zcela postačující motor na široký spektrum způsobů jízdy. Ale tak uvidíš no a budeš třeba postupně dovybavovat. Já, že to mám služební, tak dodatečná výbava po objednání u leasingovky už není možná nebo minimální, takže jsem volil raději širší výbavu a opravdu teď nelituju :) Ještě by se mi líbila ta skleněná střecha no. Tak ať je čekání co nejkratší, znám to dobře, jak ten čas pomalu utíká :) Ale pak ten den "D", to je paráda. Já ho měl přesně za 3 měsíce a 1 týden.

Tieto fora su v tom strasne kupis jedno vychvalia druhe.Pedajca mi povedal ze rozdiel v spotrebe bude minimalny a ze ten motor uz je v ponuke ovela dlhsie ako 1.2tsi .Prechadzam z felicie vyberal som alteu xl 1.4tsi golf 1.2tsi a yetosa 1.2tsi nakoniec yetos1.4tsi.Urcite by sa zislo vela veci z tej vybavy,ale dal som prednost motoru.Tu na fore som cital skusenosti hlavne u majitelov octaviii a tie boli viacmenej pozitivne.Seataci tiez chvalili ten motor tak asi preto je aj u mna.Az prve skusenosti potvrdia moj vyber a jeho spravnost.Urcite to sem napisem aby som trochu pomohol nerozhodnym alebo ich este viac zamotal :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tieto fora su v tom strasne kupis jedno vychvalia druhe.Pedajca mi povedal ze rozdiel v spotrebe bude minimalny a ze ten motor uz je v ponuke ovela dlhsie ako 1.2tsi .Prechadzam z felicie vyberal som alteu xl 1.4tsi golf 1.2tsi a yetosa 1.2tsi nakoniec yetos1.4tsi.Urcite by sa zislo vela veci z tej vybavy,ale dal som prednost motoru.Tu na fore som cital skusenosti hlavne u majitelov octaviii a tie boli viacmenej pozitivne.Seataci tiez chvalili ten motor tak asi preto je aj u mna.Az prve skusenosti potvrdia moj vyber a jeho spravnost.Urcite to sem napisem aby som trochu pomohol nerozhodnym alebo ich este viac zamotal :smich:

Zdravim,

no, to si teda zamotal... ;-)

Uz som pomaly chcel na 1,4-ku zabudnut...

A co Banicek, nemas nic nove???

Daj prosim dalsie info... Termin na rozhodnutie a objednanie sa mi krati... Uz len do konca mesiaca...

Vopred DIK

YetiFan

Editováno: , autor: yetifan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

no, to si teda zamotal... ;-)

Uz som pomaly chcel na 1,4-ku zabudnut...

A co Banicek, nemas nic nove???

Daj prosim dalsie info... Termin na rozhodnutie a objednanie sa mi krati... Uz len do konca mesiaca...

Vopred DIK

YetiFan

Nechcel som zamotat nikoho :p Auto som vyberal asi 3mesiace den co den vsetky ponuky predvadzacky,jazdene,nove,na autovii na autobazari.Manzelka mi hovorila ze som sa asi zblaznil,ze desat rokov mi bola dobra felicia a teraz ze spekulujem.Moje argumenty boli ze pred desiatimi rokmi som kupoval auto na ake som mal a teraz kupujem take ake potrebujem a ktore sa mi paci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem si byl taky pro svého Yetiho, zvolil jsem výbavu Experience a motor 1.2 TSI a rozhodně nelituji. Motor jede naprosto výborně, přestože je úplně syrový, dnes první cesta do práce - spotřeba 6.3 l a dynamika naprosto dostačující, řekl bych až nečekaná. Měl jsem z toho strach, vždy jsem byl zvyklý na výkonnější motory, ale 1.2 TSI je opravdu parádní a tichá. V 60 km/h tam šoupnete 6., když se předjíždí, dáte 3. a jede jak z praku. Pokud nejste závodníci a máte v trenkách aspoň pár cm, berte za ty peníze raději výbavu. Motor fakt neřešte, jede to líp, než byste čekali. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem si byl taky pro svého Yetiho, zvolil jsem výbavu Experience a motor 1.2 TSI a rozhodně nelituji. Motor jede naprosto výborně, přestože je úplně syrový, dnes první cesta do práce - spotřeba 6.3 l a dynamika naprosto dostačující, řekl bych až nečekaná. Měl jsem z toho strach, vždy jsem byl zvyklý na výkonnější motory, ale 1.2 TSI je opravdu parádní a tichá. V 60 km/h tam šoupnete 6., když se předjíždí, dáte 3. a jede jak z praku. Pokud nejste závodníci a máte v trenkách aspoň pár cm, berte za ty peníze raději výbavu. Motor fakt neřešte, jede to líp, než byste čekali. :palec2:

No uz zacinam mat nervy este nech niekto napise ze ta 1.2 je stokrat lepsia ako 1.4 a uz skolabujem :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem si byl taky pro svého Yetiho, zvolil jsem výbavu Experience a motor 1.2 TSI a rozhodně nelituji. Motor jede naprosto výborně, přestože je úplně syrový, dnes první cesta do práce - spotřeba 6.3 l a dynamika naprosto dostačující, řekl bych až nečekaná. Měl jsem z toho strach, vždy jsem byl zvyklý na výkonnější motory, ale 1.2 TSI je opravdu parádní a tichá. V 60 km/h tam šoupnete 6., když se předjíždí, dáte 3. a jede jak z praku. Pokud nejste závodníci a máte v trenkách aspoň pár cm, berte za ty peníze raději výbavu. Motor fakt neřešte, jede to líp, než byste čekali. :palec2:

Přesně tak, to samé jsem tu psal já, jsem rád, že máš stejný názor. 1.4 TSI je podle mě zbytečnost, cenu by mělo asi až 1.8 TSI, aby byl rozdíl znatelnější. 1.2 TSI je fakt překvápko, mám z něj stejně příjemné dojmy jako ty a taky teprve zajíždím syrový motor. Jede to fakt parádně, myslím, že nějakých +10km/h maximálky nemůže vyvážit bohatší výbavu. 170km/hod 1.2 udělá v pohodě a já ani víc nepotřebuju ... stejně jezdím tak max. do 160km/hod. Ono je stejně vše nad 130km/hod pouze koketování s průserem (body, pokuty a u vyšších rychlostí i zdraví). Pod zátížením jsem také nepozoroval nějaké změny výkonu motoru, jelo to pořád stejně (jeli jsme 3 osoby a vezli v kufru nějaký složený nábytek). Raději jsem si přidal na výbavě...vyhřívané sedačky, všechny okna v elektrice, MAXIDOT, Light assitant, asistent rozjezdu do kopce, bederní opěrky, ALU kola, vyhřívané trysky ostřikovače, centrál na dálku, rádio s navigací a handsfree .. atd. :)

Editováno: , autor: tentacle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, to samé jsem tu psal já, jsem rád, že máš stejný názor. 1.4 TSI je podle mě zbytečnost, cenu by mělo asi až 1.8 TSI, aby byl rozdíl znatelnější. 1.2 TSI je fakt překvápko, mám z něj stejně příjemné dojmy jako ty a taky teprve zajíždím syrový motor. Jede to fakt parádně, myslím, že nějakých +10km/h maximálky nemůže vyvážit bohatší výbavu. 170km/hod 1.2 udělá v pohodě a já ani víc nepotřebuju ... stejně jezdím tak max. do 160km/hod. Ono je stejně vše nad 130km/hod pouze koketování s průserem (body, pokuty a u vyšších rychlostí i zdraví). Pod zátížením jsem také nepozoroval nějaké změny výkonu motoru, jelo to pořád stejně (jeli jsme 3 osoby a vezli v kufru nějaký složený nábytek). Raději jsem si přidal na výbavě...vyhřívané sedačky, všechny okna v elektrice, MAXIDOT, Light assitant, asistent rozjezdu do kopce, bederní opěrky, ALU kola, vyhřívané trysky ostřikovače, centrál na dálku, rádio s navigací a handsfree .. atd. :)

:aggressive: uz nepisem nic totalne ma vsetci presvedcili ze naj je 1.2 :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:aggressive: uz nepisem nic totalne ma vsetci presvedcili ze naj je 1.2 :aggressive:

Ale no tak, koupil jsi 1.4TSI což bude vynikající motor, tak není čeho litovat ... spíš je otázka, zda je to oproti 1.2 TSI tak velký rozdíl, aby to pro tebe byl pádný argument, že sis ho vybral a oželel nějakou výbavu ... každý má ty priority nastavené jinak. Já myslím, že ten rozdíl zas tak velký nebude no. Ale tak zas asi ušetříš něco málo na spotřebě (ikdyž to je otázka, protože jde o styl jízdy) no a pak taky tě může těšit, že bys nás asi i v té maximálce nakonec předjel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.2 TSI není nejlepší motor, ale Yeti není žádný sporťák a na pohodovou jízdu ten základní motor prostě s přehledem stačí. Já jezdím nejčastěji sám nebo ve dvou. Ty třeba jezdíš víc naložený a výkon 1.4 využiješ, nevím. Každopádně ve felinách nám všem stačilo 44 kW a jak to jelo. Nevím, proč je všem dnes málo i dvojnásobek... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.2 TSI není nejlepší motor, ale Yeti není žádný sporťák a na pohodovou jízdu ten základní motor prostě s přehledem stačí. Já jezdím nejčastěji sám nebo ve dvou. Ty třeba jezdíš víc naložený a výkon 1.4 využiješ, nevím. Každopádně ve felinách nám všem stačilo 44 kW a jak to jelo. Nevím, proč je všem dnes málo i dvojnásobek... :)

No proto abychom už měli z jízdy autem požitek a ne utrpení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem si vybíral auto rozhodoval jsem se mezi oktávkou a yetim, jenže yetiho vyráběli pouze v motorizavi 1.2 TSI a mě se to zdálo slabé. Zvolil jsem tedy oktávku 1.4 TSI a dokážu si ji představit i v Yetim (a to je o 100 kg yeti těžší). Sorry ale 1.2 TSI ani do oktávky, můj názor, turbo není vše. Takže tomu kdo chce Yetiho doporučuji 1.4 TSI, proti 1.8 TSI nic nemám, je to tuším 4x4 a žere trochu víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem si vybíral auto rozhodoval jsem se mezi oktávkou a yetim, jenže yetiho vyráběli pouze v motorizavi 1.2 TSI a mě se to zdálo slabé. Zvolil jsem tedy oktávku 1.4 TSI a dokážu si ji představit i v Yetim (a to je o 100 kg yeti těžší). Sorry ale 1.2 TSI ani do oktávky, můj názor, turbo není vše. Takže tomu kdo chce Yetiho doporučuji 1.4 TSI, proti 1.8 TSI nic nemám, je to tuším 4x4 a žere trochu víc.

To som chcel počuť od niekoho kto ma skúsenosť s tým motorom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry ale věty typu ... mně se 1.2 TSI zdálo slabé ...domníval jsem se že nebude stačit ... a proto jsem koupil Octávku 1.4 TSI = tedy defacto říkáš jediná dobrá volba je 1.4 TSI a silnější ...no tak to snad ani tohle vlánko nemá cenu. Tvůj subjektivní dojem kopnul do autu celé vývojové centrum Škodovky, který 1.2TSI vyvíjelo a ten motor vlastně dle tebe asi neměl ani existovat :) To jsou prostě nepravdy ... ten motor je pro to auto odladěněj, nastavenej a je to úplně nová koncepce. Ty lidi, co tady píšou, že to jede parádně, je to živý, má to zátah, udělá to s přehledem 170km/h na 6-tku atd. si to tady nevymýšlí a nepíšou to jen tak - koneckonců si to přečti i v recenzích. 1.2 TSI, tak jak je postavenej a naladěnej, je pro Yetiho výborná pohonná jednotka a naprosto dostačující. Pokud se má rozhodnout mezi 1.2 TSI a 1.4 TSI, tak bude nejlepší, když se sveze v autosalonu nejlépe s oběma variantama a posoudí sám. Já říkám, že to až tak velký rozdíl nebude a 25 tisíc bych raději vrazil do 5-ti prvků bohatší výbavy. A pokud je vnitřně přesvědčen že touží po silnějším motoru a vlastně už se přiklání spíš na stranu 1.4 TSI, tak potom jenom chce, aby ho tady někdo utvrdil, že je to ta nejlepší volba a není potřeba tady psát hlasy pro 1.2 TSI :) :) :) Ano, silnější motor bude vždy silnější motor a bude to mít svoje výhody, ale nelze napsat 1.2 TSI se nehodí do Octávky ani Yetiho a o nějakým velmi razantním rozdílu v chování 1.2 a 1.4 bych hodně pochyboval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to tentacle: vyjádřil jsem jen svůj názor, asi jsem píchl do vosího hnízda, co. Teď jsem jel s plně naloženou oktávkou 4 lidé + zavazadla, to znamená o cca 200 kg větší zátěž a řekl bych že by to auto mohlo být i silnější, hlavně po okrskách mi chyběl občas vyšší výkon. Zase musím říci, že zátah do kopce i takto naložen je super. Jinak ty také obhajuješ 1.2 TSI asi proto, že jsi si ho koupil :smich: . Jinak bych šel klidně i do 1.8 TSI v oktávce, jen mít prachy :help: Takže jestli se někdo rozhoduje a chce benzínový motor a nechce 4x4 tak mu zbývají dvě možnosti: 1.2 a 1.4 TSI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...