Přejít na obsah

Spotřeba a zkušenosti z provozu


Luďa

Doporučené příspěvky

Čéče, ještě větší písmenka tam nejsou? :kol-28: Něco málo o LPG a TSI: http://www.auto.cz/lpg-pravdy-myty-jak-vybrat-vhodne-auto-prestavbu-65943
Dej svůj dotaz na do specializované sekce o LPG, tam jsou borci, co se tím zabývají: http://forum.skodahome.cz/topic/92772-motor-fsi-a-tfsi-na-lpg/page__st__75
Mám obavu, že ta spotřeba při tomto stylu jízdy v zimě moc neklesne... To se ti to TSI ani pořádně neohřeje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale v žádném případě nemůžeš takto srovnávat diesel s TSI... Tu spotřebu máš ověřenou tankováním, nebo jen přes palubní počítač? Poněvadž ten má někdy rozptyl i +-0.5l/100km. Když jedu Octavií se stejným motorem do práce (8km po Praze), tak když mě na cestě nepotká moc červených na semaforu, jsem v zimě rád za 7.5l a to jedu piánko. Jinak by 8-9 nebyl problém. Jo a ještě píšeš, že to máš přes dva kopce. Sice nevím, jaký mají sklon a délku, ale 1.4 TSI kopce tak nějak moc nevoní ve srovnání s dieselem. Tak i proto zvýšená spotřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to je logické-neohřátý olej v motoru,automatický sytič a auto s větším vzduchovým odporem než má Oktávka.Přijde mi to normální-většina lidí Ti potvrdí,že je motor TSI extrémně citlivý na práci s plynem-rozhodně mnohem víc než diesel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chlapi, takže počúvajte môj dnešný poznatok - k spotrebe 1,4 TSI. S Hnedákom sme sa dnes vybrali na nákupnú cestu za tu u nás nedostupným materiálom. Cesta Nové Zámky-Sereď- Trnava (3 zastávky)  tam a späť spolu 183 km. Priemerná rýchlosť podľa MaxiDotu 49km/h a spotreba 6,3 lt/100km. Najviac som išiel cca 90km/h. Z toho ešte cca tak 10 km  "terénna vložka". Ja, a to najdôležitejšie - s prívesom, s plachtovaným prívesom nie príliš naplneným. 

 

post-78113-0-81066200-1363798829_thumb.j

 

To je , myslím si, celkom dobrá spotreba :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj mňa to prekvapilo, ale tieto údaje som si opísal hneď po príchode domov z údajov MaxiDotu. Práve preto som si to všímal, lebo to bola moja prvá dlhšia cesta s prívesom a bol som zvedavý na spotrebu. Aj celková spotreba podľa MaxiDotu mi klesla o 0,1l, keďže prevaže jazdím iba krátke cesty v meste - z pôvodných 7,6l na 7,5l ... ako vidieť na aktuálnej fotke. Škoda, že som dnešnú spotrebu neodfotil... ale nabudúce to už spravím hociaká bude. Môže MaxiDot odrbávať reálne údaje? Kilometre mi sedeli.

 

post-78113-0-06953100-1363810818_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pánové tak po delší odmlce co jsem tu poprvé napsal,musím znovu potvrdit své první velmi kladné zkušenosti s 1,4tsi.Yeti jede krásně,ve sněhu se mu líbí hlavně v hlubším,vinou divočejší jízdy jsem 2x stratil závaží v elektronech ale bylo to fajn.Spotřeba zatím super,v průměru 7l ale dá se jet i za méně ale to se musí člověk opravdu loudat.Mám už najeto necelých 7tis,jezdím jak dálky tak město.Budu za nedlouho měnit olej,rozhodnul jsem se jej vyměnit v 10tis a sám,jen doufám že nejsou někde na motorové výpusti nějaké zár.plomby.Co mně ale trochu štve že mi někdy asi 4x se mi to již stalo,vylítnou při studeném startu otáčky výše až k necelám 2t jakoby na sytič ale dost nepřirozeně,před tím mi to nedělalo.Když vypnu klíč a znovu nastartuji vše ok.Stalo se to někomu?Jinak poctivě nechávám kladku napínat,žádné rychlé rozjezdy za studena apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cecil,řekl bych, že  Yetimu se ve sněhu líbí, ale jen při pomalé jízdě. Při nedávné cestě za Tygříkem byl na dálnici Ol - PV prohrnutý jen jeden jízdní pruh a ve druhém bylo asi 10cm sněhu. Při předjíždění měl Yeti docela problémy se stabilitou. Po předjetí asi dvaceti aut jsem se raději zařadil do kolony v pravém pruhu a kochal se zasněženou krajinou.

Spotřeba - zima ukončená s průměrem dle PP 7.1l/100km na pneu  Nokian 205/60R16.

Výměna oleje - pokud to máš namyšleno tak, že v 10 000km si výměnu uděláš sám a na 20 000 půjdeš do servisu, pak souhlas. Já moc nejezdím,. takže mě vyšlo 22 000km a dva roky provozu, takže jsem šel do servisu abych dostal razítko a další dva roky mi běžela záruka. Olej, filtr olejový a prachový svůj, takže u pokladny necelých 800Kč za servis.

Studený start - souhlas, žádné vytáčení nebo mě vytočí faktura za opravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je pravda že já jel rychleji ale,mnel jsem poměrně těžký náklad,vezl jsem sudy s pivem.Takze auto se nehlo,drželo stopu dobre.Budu dávat Jeste ten columbus nakonec jsem se pro něj rozhodnul.Trochu mne děsí ty problémy co mnel nejaky kolega s 1,4tsi v superbu že mu vyskakoval při nastartování div ne motor z kapotu jak vyskočily otacky.Mne to udělal asi 3x ale jak jsem jej vypnul a nastartoval vše ok.Ve škodovce mi řekla že je to bežné že diagnostika to tak někdy udělá,no nevím.Avsak motor zádné vibrace jak popisuje kolega se Superbem nema jen se zvýší otacky.Jinak spokojenost veliká,kamarad si koupil Tiguana se stejným motorem a ma najeto uz 50tis a nic vše v pohode,krom toho že přišel na to že mu nejdou sklopit sedadla,čehož si při koupi nevšimnul jen do polohy svisle na opěradlo.Mnel za to že sedadla jdou normálně vyjmout jako u Roomstera nebo Yeti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Cez víkend som si bol zaryžovať trochu zlata na Majstrovstvách Slovenska a Česka v Tužine  pri Prievidzi (SR) - cesta hore dole cca 300 km - spotreba 5,8 litra/100km podľa Maxidotu. Pred tým som tesne dopĺňal palivo - zajtra idem doplniť zase a tak uvidíme čo prinesie realita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Hoj!

Mám 1.2 TSI YETI EXPER.( 17/225/50) Jezdím s ním PP2 za 6,0 litrů.

Nový Yeti v El. už koupit s 1.2 nepůjde. Jsou tam už jen 1.4.

Kuš kurnik šopa kolik bude žrát ta 1.4. Trochu se jí bojím.

Nebo lepší ubrat na výbavě a raději mít 2TDI 81 kw? Kolik ta žere? Nebude to línější než 1.4? Jezdím většinou kratší trasy a více po městě. Vyplatí se ta TDI81kw. Mě vždycky prodejce od dízla odrazuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jezdíš krátké trasy a po městě, tak jednoznačně benzín. Píšeš, že máš už 1,2 TSI, jestli máš benzín, ropák se ti asi líbit nebude, navíc tak 1,4 nejede špatně....Já šel z nafty do benzínu a nazpátek už do nafty nepůjdu.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pre Yetiho a kratke trasy jednoznacne 1.4TSI. Diesel odrovnas v meste velmi rychlo, resp. jeho DPF filter.
A 1.2TSI mi pride pre Yetiho uz fakt slaba. Mam teraz z Europcaru pozicaneho Tourana 1.2TSI a to je teda fakt bieda co sa tyka dynamiky. Spotreba tiez nie je taka skvela oproti mojmu Yetimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj!

Mám 1.2 TSI YETI EXPER.( 17/225/50) Jezdím s ním PP2 za 6,0 litrů.

Nový Yeti v El. už koupit s 1.2 nepůjde. Jsou tam už jen 1.4.

Kuš kurnik šopa kolik bude žrát ta 1.4. Trochu se jí bojím.

Nebo lepší ubrat na výbavě a raději mít 2TDI 81 kw? Kolik ta žere? Nebude to línější než 1.4? Jezdím většinou kratší trasy a více po městě. Vyplatí se ta TDI81kw. Mě vždycky prodejce od dízla odrazuje.

1,4 TSI v Yeti je kolem sedmi. Jukni na vlákno " a je můj", vlákno Artigase

Editováno: , autor: KubinoPv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som 1,4 TSI Yeti City a používam ho aj hlavne v city - pomer asi 70:30 v prospech krátkych až veľmi krátkych (4-5 km) trás - a aktuálnu spotrebu vidíš tam nižšie v mojom podpise. Na krátke trasy by som si však  nafťák nikdy nekúpil.  

Editováno: , autor: vadi58
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...