Jump to content
Luďa

Spotřeba a zkušenosti z provozu

Recommended Posts

Dobrý den
  Ve čtvrtek minulý týden jsem v AAA auto zakoupil vůz Škoda YETI 1.4TSI 90kW r.v. 2012 (najeto 148tis km) v opravdu pěkném stavu, jenže má to nejakou skrytou vadu. S vozem jsem již ujel cca 800km. Do neděle mám možnost vůz ještě reklamovat. Jedná se o specifickou závadu: auto jezdí nádherně, ale záhadou jsou mi "bublající" brzdy, občas vynechava posilovač brzd, tedy v momentě když sešlápnu brzdový pedál, tak to tam bublá a auto brzdí se sníženým účinkem, v nadržce chladíci kapaliny uniká velké mnozství kapaliny. Po otevření víčka chladící kapaliny slyším podtlak (odfuk). Poté se buď sama kapalina dorovná nebo někam zmizí, temeř celý obsah nadržky. Nestačím dolívat aby nesvitila signalizace na úbytek chladící kapaliny. Ale motor má při jizde stále svoji provozní teplotu v normálu. Klimatizace a topení funguje normálně.

A teď se vás chci zeptat, jestli jste se s tím někdo setkal? Je to velká zavada? Ve smlouvě píší, že doporučují výměnu rozvodů a vodní pumpy. Popřípadě kolik by to stálo? Auto jezdí take na LPG. V záznamech servisní knihy není ani čárka.

Předem moc děkuji za odpovědi.

1.kdy byla Brzdovka naposled menena? Nevíš.....

2. Jsi si jist že sis náhodou nekoupil soubor náhradních dílů?

3. Je li ještě čas ruce pryč.

4. Už nikdy tam nelez!

5. Už nikdy tam nelez!

9999999. . Už nikdy tam nelez

Nechci strašit, ale zadělal sis na velký problém. Jak znám AAA tak podle nich bude vše v naprostém pořádku... 

• Upvote 1

Ray: A ta mizící chladící kapalina nepřibývá náhodou v motorovém oleji? 

před 26 minutami, osobne napsal:

Ray: A ta mizící chladící kapalina nepřibývá náhodou v motorovém oleji? 

Jak to poznám?

před 23 hodinami, osobne napsal:

Kouknes na merku hladiny motoroveho oleje.

Ne, nepřibývá.

Prasklé těsnění pod hlavou motoru - pokud se ti strácí voda a není vidět kde.

V 4. 11. 2019 na 18:18, Fajerak napsal:

Prasklé těsnění pod hlavou motoru - pokud se ti strácí voda a není vidět kde.

Byla by nejaka fotka abych mohl potvrdit, ze mi nekde prasklo tesneni. Nikde nic neteče. Pod autem zadná louže není. To je zahada. Nevim kam se podivat, ale motor krasne bezi, zadne cukani, zadne vibrace, zadné divne zvuky, zabirá hned po seslapnuti. Ale jak dupnu na brzdu tak tam to bublá. Zahadná zavada z bazaru AAA Auto.

Vyber sviecky, zober dobru baterku a zasviet do kazdeho valca, ak tam uvidis leskly piest tak ti ho cisti ta miznuca voda. Bude treba asi pootocit klukom aby sa piesty dostali do hornej uvrate a bolo nieco vidno. Samo ze kamera by bola lepsia ale to asi nemas. 

Musel o tom vědět předchozí majitel, ale že by o tom museli vědět v bazaru? To pochybuji. 

Debaty o tom, co kdo věděl, nebo nevěděl v bazaru, sem nepatří. Držte se motoru 1.4 TSI.