Přejít na obsah

Prosím poradťe s výberom auta


kubikzovocia

  

14 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Čaute,

Predal som O1 a hľadám niečo novšie. Vybral som si Audi A4 B7(ešte možno O2 1,9 4x4) No narazil som na problém menom Motor :-)chcel by som naftu kvôli nízkej spotrebe a pohodlnému predbiehaniu. Za rok prejdem tak 15t km 60-70% v meste na čo by sa skôr hodil benzín no 1.8t má podľa mňa veľkú spotrebu a tiež si myslím že kúpou nafťáku tie ročné km zdvihnem aspoň na 20.

Motory

1.8t väčšia spotreba(je 1,8t 120kW v A4 tsi alebostarý 1,8t?)

1.9Tdi 85kW 5st. manuál bez quattra

2.0Tdi veľa sťažností

Otázka znie

Niekde som čítal že od 2006 už sú tie 2.0 dobré. Sú aj 125kW také chybové? Keď je už chyba 2.0 známa nedá sa jej predchádzať? vraj kvôli tomu boli aj zvolávačky, znamená to že keď vymením diely čo sa kazia za nové bude spoľahlivejší? Na koľko asi vyjde oprava prasknutej hlavy? Dá sa do85kW dať 6st prevodovka z B6 96kW?

Chcel by som tam dorobiť aj nezávislé kúrenie akés tým máte skúsenosti? Zohreje sa aj motor rýchlejšie alebo len kúrenie treba k nemu aj elektrický prívod? Lebo inak by sa podľa mňa viac oplatil diaľkový štart.

Ďakujem všetkým čo to vôbec dočítajú :-) a ešte viac tým čo budú ochotný sa podeliť o odpovede

 

P.S. posielam to na viaceré fóra aby som si prečítal rôzne názory dúfam že to nikomu nevadí O:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som volil 1,8TSI, hlavne ak sú tam jazdy po meste v prevahe. Stačí sa s tým naučiť jazdiť a spotreba nebude až taká zlá.

Nezávislé kúrenie neznamená automaticky ohrievanie motora. Tak si dopredu zisti, aké je to kúrenie. Môže totiž ohrievať interiér (a nie motor).

Áno, kúrenie potrebuje prívod prúdu, ako chceš inak napájať elektroniku kúrenia, prijímač DO a nepodstatné veci ako palivové čerpadlo a ventilátor?

Máš chatu v horách a jazdíš tam aj v zime, že volíš 4x4? Ak preferuješ skôr spotrebu, tak 4x4 nie je to pravé.

Sú aj 125kW. Viem o problémoch s hlavou.

Neviem, kde si našiel 120 kW. Ja v cenníku vidím len 118 kW 1,8 TFSI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 možno som mal napísať roky :-)konkretne mi ide o A4 2005-08 podla wikipedie B7 8E/8H 

http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_A4#B7_.28Typ_8E.2F8H.2C_2005b.E2.80.932008.29

tam este ti 118kW neboli:-(

no nejde mi celkom o spotrebu ale paci sa mi ze na naftaky maju tu spotrebu vyrovnanu a na benzine by ta spotreba velmi odrazala styl jazdy. na O1 som mal kombinovanu spotrebu 9l preto sa bojim 1.8 lebo bude urcite vyssia :-D

A pohon 4x4 s nim je to ako v tej reklame na renault "nepotrebujem ale chcem" :-) a urcite sa to obcas hodi uz len za dazda sa rozbiehat do mierneho kopca v krizovatke plnej aut a celkovo to podla mna prida na dynamike jazdy(podla mna za 1l+ na spotrebe je to viac nez priatelne)

a co hovorite na volvo? konkretne V50 facelift 2.0hdi(100kW motor PSA) celkom sa mi paci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...