Přejít na obsah

Devil eyes


amogh

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Mam je, stříbrné auto, takže stříbrná světla....

Každopádně před tím jsem tam měl xenony na kolečko, nemůžu si pomoct, ale takový rozdíl ve svítivosti v noci to zas tak není oproti normálním světlům, já ho aspoň neregistruju.

Každopádně nechal jsem si to namontovat v Škoda servisu, první den v tom hrozném dešti jsem vyjel a po 15Km mi odešlo na levém světle led svícení. 14 dní řeším reklamaci, ale snad už se dočkám. Nevím zda-li to byla chyba servisu nebo světla, ale řešení připojení není zrovna šťastné.

Co by to ale chtělo, je místo klasických "žlutých" žárovek, dát tam něco co svítí bíle a nemusí to být xenon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je par poznamek :

- do beznych povetrnostnich podminek je samozrejme lepsi svetelny zdroj s co nejvice bilym svetlem, tomu se nejvice (i intenzitou) blizi prave HID zdroje (cesky "xenony)", kdo toto nevidi, nebo nevidi rozdil, mel by bud zajit k očařovi, nebo si nechat zkontrolovat spravnost sve dodelavane "HID prestavbove sady", coz u nejakych cinskych smejdu muze byt velmi pravdepodobne (zvlaste je-li zakonem prikazana automat. nivelace vynechana nejakym "xenony na kolecko")

- "do toho hrozného deště" bych Ti doporučil rozvítit raději mlhovky s co nejvíce žlutým světlem, ktere ma lepsi vlastnosti prave v horsich povetrnostnich podminkach

- jinak zcela nechapu smysl takovych svetel, kdyz ty "LED pasky" nejdou pouzit na denni sviceni (jako napr. u Audi), co je to za nesmyslnou investici do auta ? Proc ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Castecne souhlas, nicmene bud jsem se vyjadril spatne, nebo ty spatne ctes :-((. Rozdil mezi normalnim svetlem (tedy ne xenon) a timto novym svetlem pri sviceni v noci nerozeznam. Sviti to stejne. O predelavane HID sadach zadna rec nebyla...

No a co se tyce nesmyslnne investice, to je veci nazoru. Na vyber jsem mel nekolik moznosti - xenony na kolecko a cekat zda-li projdu technickou a technik si toho nevsimne, nebo tam dat puvodni svetla, ktera jiz nemam a nebo tam dat nova, ktera se mi libi, mam na ne penize a splnuji homologaci. :-))))

Vybral jsem si dle sveho vkusu, svetla se mi libi, mam z nich radost, nikomu neublizi a o to prece jde ne? :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsal jsi to dobře.

Technicky sice tahle světla nic nového neřeší, nicméně na autě jsou fakt pěkná. Už s nimi 3 měsíce jezdím a pokud nesvítí ostře slunce, jsou diody vidět docela slušně a autu opravdu sluší. A asi nemá cenu připomínat, že 90% věcí, kterými si majitelé své mazlíky vylepšují jsou jen na parádu, tak proč ne tahle světla.

Co se týče barvy světla, které by lépe ladilo s diodami, dal jsem si tam Philips NightGuide s třízónovým spektrem a svítí to docela pěkně. A vzhledem k přijatelné ceně si myslím, že je to vítané vylepšení vzhledu a odlišení se pro jedno z nejhezčích, bohužel však také nejčastějších aut na silnici.

Pro omicrona: Ty nemáš na autě nic, co ho zkrášluje a odlišuje od ostatních?

Editováno: , autor: Merlin 67
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

silně uvažuji o koupi právě těchto světel. Jelikož jsem však četl vše co jste si psali, dost jsem znejistěl. Ovšem uvažuji o koupi devil eyes black s xenonem, jelikož mám černou octávku s xenonama. Na tom to odkaze však led diody svítí skvěle, tak se chci zeptat zda je někdo má a může sem dát foto těch to světel jak ve dne, tak v noci. Nerad bych utratil 6 500kč za něco, co nesplňuje moje očekávání.

Děkuji za reakce....

http://www.tuning-in.cz/skoda-octavia-ii-04-08-predni-cire-svetla-devil-eyes-black-xenon.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me se ta svetla moc nezdaji, nejake svetelne pasky a tak, vypada to jako poutova atrakce, na tech audinach to taky nevypada, spis je to kosmeticka vec, navic nemusí mít to osvetlení nejakou predepsanou plochu a svitivost? to je podobne jako je blbost davat do auta HID sady ktere jen oslnuji protijedouci. PS nechci vyvolat nejaky flame, je to jen muj nazor... smile.gif proste cetka

Editováno: , autor: Matrix.nine
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me se ta svetla moc nezdaji, nejake svetelne pasky a tak, vypada to jako poutova atrakce, na tech audinach to taky nevypada, spis je to kosmeticka vec, navic nemusí mít to osvetlení nejakou predepsanou plochu a svitivost? to je podobne jako je blbost davat do auta HID sady ktere jen oslnuji protijedouci. PS nechci vyvolat nejaky flame, je to jen muj nazor... smile.gif proste cetka

Ta světla mají homologaci, takže si příště (než zase vypustíš nějaká moudra) ověř informace :p

Editováno: , autor: Merlin 67
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Petise:

Odpověď není jednoznačná. Nejsem si ani zdaleka jistý, jestli se u reklamní fotky jedná o fotomontáž, jak tu píše Cjoctavian. Za příznivých světelných podmínek ty diody totiž opravdu svítí dost silně a dá se s nimi v pohodě jezdit jako s denním svícením (viditelnost je srovnatelná s homologovanými světly dodělávanými na auta). Problém nastane, pokud začne silně svítit přímé slunce, protože výkonově jsou diody slabé a sluneční svit prostě nepřesvítí. Když chvíli vydržíš, nafotím je za různých světelných podmínek a hodím to sem.

Editováno: , autor: Merlin 67
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro denni svicenito homologaci nema takze ....bleh.gif cetka

Nemůžu se zbavit dojmu, že se sám nevyznáš v tom, co píšeš. Srovnával jsi ta světla s nelegálními HID sadami:

("navic nemusí mít to osvetlení nejakou predepsanou plochu a svitivost? to je podobne jako je blbost davat do auta HID sady ktere jen oslnuji protijedouci")

Na to jsem reagoval větou, že světla jsou homologovaná a tudíž legislativně naprosto v pořádku.

Takže nemůžu než opakovat:

Než příště zase vypustíš nějaká moudra, ověř si informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to fotomontaz, bolo to na Kopackovej stranke asi 3-4 mesiace, kym si overovali, ci o ne vobec bude zaujem aby ich dali do vyroby :)

Vím, bylo to tam dva měsíce před tím, než je začali prodávat. Ale to neznamená, že je to fotomontáž, určitě měli pár prototypů. Nicméně to jestli to je, nebo není fotomontáž, není rozhodující, protože jak už jsem psal, za příznivých světelných podmínek udělám fotku, která nebude k rozeznání od té, o které se bavíme.

Nechci ta světla nekriticky obhajovat, nejsou dokonalá (bohužel), každopádně proti obyčejným jsou rozhodně (minimálně vizuálně) přínosem. Mám je na autě od doby kdy je začali prodávat (cca 3 měsíce) a tudíž vím, co umí a co neumí. Hned na začátku jsem psal o jejich nedostatcích, ale po tom, co se tu po nich někteří vozí (nemůžu se zbavit dojmu, že většina z nich jen ze závisti), myslím, že nastal čas se jich taky zastat.

Těm, co tato světla na auto chtějí a nehodlají se jako já smířit s malým výkonem diod, nabízím konzultaci po PM (hodlám se v brzké době diody vyměnit za výkonější).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technicky sice tahle světla nic nového neřeší, nicméně na autě jsou fakt pěkná...

Philips NightGuide s třízónovým spektrem a svítí to docela pěkně.

A vzhledem k přijatelné ceně si myslím, že je to vítané vylepšení vzhledu a odlišení se pro jedno z nejhezčích, bohužel však také nejčastějších aut na silnici.

Pro omicrona: Ty nemáš na autě nic, co ho zkrášluje a odlišuje od ostatních?

- Philips NightGuide s třízónovým spektrem - muzes to blize popsat, zni to jako hezky marketingovy trik..., uz jsem hezkou radku zarovek otestoval (a zde publikoval), ale toto me nic nerika (ve smyslu nejakeho zasadniho pokroku v bilem svetle a svetelneho vykonu u HLG zdroju jako umi PIAA ci Osram N.B.)

- na auto si nedam siditka za 6,5 kKc jen pro to, ze jsou "pekna", tady se bavime o hlavnich svetlech, ve kterych ma byt integrovano LED denni sviceni, pripada me silene, ze das za to takove penize s tim, ze ty LED budes vymenovat (!)

- "...Ty nemáš na autě nic, co ho zkrášluje...?", ale ano, proto jsem si koupil LK (s nalezitym dovybavenim), ale nejak vzdy chci, aby to bylo i trochu ucelne, pokud se nejedna vylucne o nejaky design prvek, coz se o hlavnich svetlech rict asi neda

Samozrejme pripoustim, ze si to rada fandu koupi jen pro vzhled, ale za tu cenu me to pripada trochu jako fake...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fever.gif

Nemůžu se zbavit dojmu, že se sám nevyznáš v tom, co píšeš. Srovnával jsi ta světla s nelegálními HID sadami:

("navic nemusí mít to osvetlení nejakou predepsanou plochu a svitivost? to je podobne jako je blbost davat do auta HID sady ktere jen oslnuji protijedouci")

Na to jsem reagoval větou, že světla jsou homologovaná a tudíž legislativně naprosto v pořádku.

Takže nemůžu než opakovat:

Než příště zase vypustíš nějaká moudra, ověř si informace.

Ja vedel ze se nejaky mudrc chyti, tak myslim ze zase zadna moudra nevypoustim, podle toho co ode mne citujes je jasne ze se ptam zdali nahodou to osvetleni nema mit nejakou predepsanou plochu a svitivot, protoze se tu resi LED a jejich svitivost, navic ty pasky z LED je tam k cemu? jako denni sviceni asi tezko kdyz k tomu to homologaci nema, mozna jsou homologovane ty hlavni svetla (projektory) ale nic vic... a pokud vidim tak to nikdo s HID ne nesrovnava jen rikam ze je to podobna blbost...

tak si zjisti info Ty nez budes nekoho citovat a poradne cti fever.gif

Nechces tvrdit ze to ma homologaci pro denni sviceni...wink.gif

edit:

Procpak budes davat silnejsi LED, to ti nestaci ty se kteryma ta svetla jako celek dostala tu homologaci?

--- kterou mi tu omlacis o hlavu?

takze podobne jako HID 104.gif

tobe nestaci svitivost LED a jinym nestaci svitivost homologovanych zarovek proto tam HID cpou... stejne jako ty tam nacpes ty silnejsi LED _icon_smich.gif

jaky je v tom rozdil?

takze nevim kdo tu pousti moudra... a dela s homologovane veci nehomologovanou 104.gif

Editováno: , autor: Matrix.nine
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Philips NightGuide s třízónovým spektrem - muzes to blize popsat, zni to jako hezky marketingovy trik..., uz jsem hezkou radku zarovek otestoval (a zde publikoval), ale toto me nic nerika (ve smyslu nejakeho zasadniho pokroku v bilem svetle a svetelneho vykonu u HLG zdroju jako umi PIAA ci Osram N.B.)

- na auto si nedam siditka za 6,5 kKc jen pro to, ze jsou "pekna", tady se bavime o hlavnich svetlech, ve kterych ma byt integrovano LED denni sviceni, pripada me silene, ze das za to takove penize s tim, ze ty LED budes vymenovat (!)

- "...Ty nemáš na autě nic, co ho zkrášluje...?", ale ano, proto jsem si koupil LK (s nalezitym dovybavenim), ale nejak vzdy chci, aby to bylo i trochu ucelne, pokud se nejedna vylucne o nejaky design prvek, coz se o hlavnich svetlech rict asi neda

Samozrejme pripoustim, ze si to rada fandu koupi jen pro vzhled, ale za tu cenu me to pripada trochu jako fake...

Já žárovky ani netestuju, ani výsledky nepublikuju, nejsem odborník, věci posuzuju z uživatelského hlediska. Ty Phillipsky jsem koupil, protože jsem na ně četl poměrně příznivé ohlasy, kde uživatelé kladně hodnotili zejména podstatně vyšší svítivost a bílou barvu světla (popisovat třízónové spektrum tu nebudu, je to popsané velmi podrobně na netu). Takže jsem spojil účelnost (vyšší svítivost) s vylepšením designu (barva světla se více blíží barvě diod).

Co se týče funkčnosti světel ("na auto si nedam siditka za 6,5 kKc jen pro to, ze jsou "pekna", tady se bavime o hlavnich svetlech") nehodlám tahle světla porovnávat s origo xenony, na které svítivostí nemají a samozřejmě mít nemůžou, nicméně ve srovnání s halogeny, které jsem měl na autě předtím určitě nesvítí hůř (naopak bych řekl, že líp), takže nechápu narážku na neúčelnost, potažmo na "šidítka".

Abych to shrnul: Koupil jsem si světla, která svítí o něco lépe, než původní, a autu velice sluší (můj názor, ale jsou na mém autě že?). To všechno za cenu porovnatelnou s origo halogeny. A protože se mi spojení diod s čočkami líbí (i když nepopírám, že bych uvítal, aby měla světla homologaci i pro denní svícení a tudíž se mohly oficiálně použít na svícení pouze diody, na druhou stranu - to už tu je /Audi/), obětuju ještě cca 1500 Kč za výkonější diody, které budou vidět i na slunci.

Přiznám se, že mě překvapilo, kolik tahle světla vzbudila emocí, nicméně na druhou stranu mě to těší, protože nudnými věcmi se nikdo nezabývá. Jen už mám pocit, že tu začínáme opakovat stále dokola stejné věci. Takže pro ty, kteří o koupi těchto světel uvažují ještě naposledy:

Cena 6 500 Kč (výběr chrom, black), svítivost srovnatelná s origo halogeny, montáž jednoduchá, diody - parkovací světla(nemají homologaci pro denní svícení), viditelnost diod slušná (na prudkém slunci slabá), výměna diod velice komplikovaná. Vzhled originální, vzbuzující pozornost (zatím jsem se nesetkal s negativním hodnocením - jezdím s nimi cca 3 měsíce).

Můj osobní názor: Osobitý vzhled, který autu velice sluší, spojení diod s čočkami je originální a odlišuje lampy od vzhledu ala Audi, funkčnost v porovnání s halogeny nezměněna (nemluvím o xenonové verzi - tu neznám). Pro mě jediná vada na kráse - slabý výkon diod.

HOWG :);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem trochu hledal na netu, zdali se alespon nechysta nejaka homologovana zálezitost s LED denním svícením vesvětlometech a nic jsemnenasel, to svícení v mlhovkách se mi moc nezamlouvá neb se mi to zdá nízko nad zemí. Jde o to zdali má treba Audi homologaci pro denní svícení pouze těmy LED diodami, nebo mělo by k tomu svítit i něco víc. Proto jsem se ptal na tu plochu a svítivost. Mimo to Octavie s těmy světly v mlhovkách take nesvítí kdoví jak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak já tahle světla měl,mé osobní hodnocení naprostá katastrofa.Za 6500kč bych čekal opravdu víc.Do světel mi od nových zatékalo,tím pádem se velmi silně rosily.O tom,že nelícovaly s karoserií ani nemluvím.Svítivost světel je o dost horší jako u klasických halogenů.To jsem byl několikrát světla seřizovat.Nakonec to dopadlo tak,že jsem je vymontoval a šel je reklamovat. Po dohodě s prodejcem mi byla vrácena celá hotovost.Tyto světla už nikdy více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, pred tydnem jsem si tato svetla prohlizel, a musim konstatovat, ze za ty prachy to je bouda. Sviti to docela mizerne, LED v pasku jsou k nicemu, a rozhodne ne k dennimu sviceni, opravdu to povazuji jen za tuzingovy doplnek pro nekoho, kdo za kazdou cenu chce vymenit dobra a funkcni originalni svetla za neco dost nepodareneho. Mozna se jim to podari nekdy dotahnout do konce, ale nyni to je jiste dost nedokoncene. Napriklad vubec nechapu, proc v dobe kvalitnich intenzivne sviticich LED jsou pouzity takove LED "nedomrlky", vhodne tak max. pro obrysove sviceni ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...