Přejít na obsah

aka velkost tisichranu


vlado777

Doporučené příspěvky

CARTMANKO:Vsetky nadstavce sa volaju TORXY.Len sa lisia pismenom oznacenim pred cislom. T20,T25,T35 ATD, a POTOM M8,M12,

LINK: http://naradi-nastroje.ks-tools.cz/TORX.wids?c=16&k=101&r=pridano&t=DESC

LINK: http://naradi-nastroje.ks-tools.cz/12hran-vnejsi-XZN/Hlavice-3/8-quot;-CHROME-plus-12hran-L50mm-M8.wids?k=94&p=1&v=d&c=16&g=1&t=DESC&r=pridano&z=3653

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale já jsem nic takového nepsal.

Ty si napsal, že se odlišují jen písmenem.

Já pouze poslal název, jak se ten dvanáctihran (XZN, který jsi poslal zde) jmenuje a odkaz na wikipedii, kde je o tom pár informací, nic víc.

Končím s touto diskuzí, nechtěl jsem se hádat, jen jsem chtěl dodat doplňující informaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no na sedacky je M10 a nehadajte sa. podla mna to tiez nie je torx. Torx je torx a toto je pre mna tisichran. neviem ci odborne ale hovorovo urcite.

ked chcem od zeny podat torx poda mi torx, ked tisichran, dostanem tisichran. prikladam fotky.

ups ospravedlnujem sa za velkost fotiek, zabudol som prepnut...

post-280-1272204034,4669_thumb.jpg

post-280-1272204061,7873_thumb.jpg

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo... ja to nejako proste rozlisovat musim.

nedalo mi to a isiel som odfotit torx T10 a M10 a na porovnanie najvacsi torx co mam T30 s M10 z vrchu pre porovnanie tvaru.

jo torx mam proxxon a M-ko orech mam Tonu. ale znaci sa to vsade rovnako.

na druhej trosku roozmazanej fotke vidno ze torx ma 6 vrcholov a to druhe 12. Takze uplny tisichran to nie je. :)

post-280-1272207354,6956_thumb.jpg

post-280-1272207426,7651_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to PROCHY603. Nooo, až na to, že Torx má šest "zubů" a "tisícihran", jinak XZN, má tech "zubů" dvanáct... Takže pokud Ti v krámu prodají "dvanáctizubý" Torx, není to Torx, bude to s největší pravděpodobností právě XZN, který je použíán jako jeden ze standardů VW. Teoreticky by to mohl být i starší stnadard (ovšem nepoužíváný u VW) Spline. Další "12-ti zub - Double hex se u VW také nepoužívá, navíc má úhel zubů 120°, kdyžto XZN u Fabie má 90°, tedy "ostřejší ozubení".

Ono pokud nepoužíješ ten "pravý ořech", není to zrovna "to pravé orechové", už jsem viděl dost ohoblovaných šroubů a matek, které se někdo snažil povolit tím "co bylo po ruce". To je pak "k popukání"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdu díš Cartmanko! Přesně tak! Ono si hodně lidí myslí, že všechny "zubaté" jsou torx... Hlavné je aby byl použit ten správný tzv. "torx", aby to pak se šrouby nedopadlo tak jak jsem s nadsázkou psal nahoře. ;-). Ono i při "hloupých křížácích" si "borci" pletou PH a PZ... takže co se tady my dva a Cyril snažíme...

Editováno: , autor: norton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100% je to XZN M10 není to Torx a rozdíl je jak kluci napsali v počtu zubů...pokud už byla sedačka někdy vyndaná, tak by se to i tím torxem asi dalo povolit...ale jestli je to poprvé co se bude montovat, tak je tam napatlaný lepidlo na šrouby a neryskoval bych stržení šroubu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mi teda je logika....

urcite to pojde aj plochym srobovakom ak mas spravnu dlzku a sirku hrany, alebo McGyver nozikom a v konecnom dosledku aj zlomenym pilnikom na nechty tvojej priatelky....

bavime sa o tom co tam ma byt origo aby si nenicil sroby. nie je to taka investicia aby sa neoplatila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...