Přejít na obsah

Autem do Chorvatska


Sssisko

Doporučené příspěvky

Takže, co je hlavní a co jsem si doteď vděčný, že jsem měl je asistenční služba. Měl jsem pojištění komplet proti všemu a k tomu byla ještě nějaká vyšší asistence a myslím, že jsem ji využil do poslední kapky. Ono když se vám stane, že nabouráte v 50 km/h do zdi, auto na odpis, spolujezdkyně zlomenou ruku, stane se to poslední den před odjezdem domů, takže ubytování už nemáte, jen sebe, další tři lidi a hromadu zavazadel, tak jste docela bezradní. Kamarádku odvezli do nemocnice, přítelkyně jela jako překladatelka s ní, já zůstal s kamarádem, zavolal jsem na linku asistence a čekal co bude dál. Přijela policie a nějaká pochybná odtahovka, která se na nic neptala a začala nakládat, že jen ONI mají smlouvu a nikdo jiný odtahovat nemůže - což by pro mě byl problém, jelikož pokud by mě odtáhl někdo jiný, tak by asistence neplatila, do toho přijela ta "má" odtahovka, samozřejmě taky chorvat, tak se tam kluci hádali, já v policejním autě sepisoval protokol s policistou, co neumí anglicky, do toho mi volali z asistence... nakonec se to naštěstí vyřešilo, že auto dostala správná odtahovka, musel jsem jim předat telefon s lidmi z asistence, aby jim to tlumočili, "můj" odtahovač musel tomu druhému dát 400 kun na ruku za naložení a složení. Auto vyřešeno, ale já pořád v policejním autě a kamarádka v nemocnici... Kamarád mi říkával, když jel kdysi s rodiči do Chorvatska, stal se nějaký ťukanec víc aut, oni jedni z nich, přijela policie, odvezla je na soud, bylo rychlé jednání soudu, dostali pokutu... a jeli domu, auto OK, oni také, ale co se stane mě? Nechají si mě tam? Jaké bylo překvapení a úpleva, když mi vrátili doklady, že to pošlou do ČR a bude se to řešit zde. To byla úleva! Už zbývalo jen to, že nemám auto, jak se dostat domů, kde bydlet a tak... :-)

Pán z odtahovky nás dovezl na parkoviště pro zničená auta, kde na nás čekal nějaký jeho šéf, který nás odvezl za zbytkem osádky do nemocnice asi 40km od místa pobytu. No pak bylo zas haló haló na asistenci, sehnali odvoz z nemocnice na apartmán (zadarmo), jednu noc jsme tam ještě měli, přespali jsme, druhý den ráno zas volání na asistenci, kde mi oznámili, že všechny letenky jsou pryč, že až druhý den ráno, tak jsme si sehnali ještě na noc ubytování. Dali jsme si véču, sehnali hodného pána z apartmánu, který nás odvezl 100km na letiště, sbalili věci a letěli domů. Auto mi pak přivezla odtahovka od pojišťovny, v ČR odhadli totální škodu, prodali vrak a dali mi peníze. Dalo by se říct happy end.

Až na to, že až v ČR jsem zjistil, že mám pneumotorax, který jsem "přechodil" o 4 dny a letěl s ním v letadle, což není nic moc. :-) Ale poležel jsem si v nemocnici a OK. A pak ještě to těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, ale to už je jiný příběh... To už asi nikoho nezajímá, ale nervy jsem měl, jsem rád, že se to vyřešilo. Neřikám dobře, nebo špatně, ale vyřešilo. :-)

Takže na závěr - mít asistenci! Zaplatili taxi z nemocnice, odtah a uskladnění auta v Chorvatsku, letenky zpátky do vlasti pro všechny 4 lidi, odtah do ČR, uskladnění v ČR a ještě mi vyplatiti škodu. Nevím co bych tam dělal bez auta, bez ubytování a 1200 km daleko od domova...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdar, taky se chystám do Chorvacka.

Dle mých informací je potřeba mít vylepeno CZ i když máte Eu registrační značku, jelikož Chorvacko není členem a také je potžeba mít mezinárodní řidičský průkaz. Tak, že nová plastová kartička je nám na H....! Prý to moc nekontrolujou, ale na blbce se může narazit!

Všem šťastnou cestu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, taky se chystám do Chorvacka.

Dle mých informací je potřeba mít vylepeno CZ i když máte Eu registrační značku, jelikož Chorvacko není členem a také je potžeba mít mezinárodní řidičský průkaz. Tak, že nová plastová kartička je nám na H....! Prý to moc nekontrolujou, ale na blbce se může narazit!

Všem šťastnou cestu

Věř mi, že mou "novou plastovou kartičku" měli v ruce asi tisíckrát a rozhodně je mezinárodní a platí. :-) Jestli teda myslíme tu samou - prostě nový řidičák, který mají všichni občané EU. A auto taky viděli tisíckrát a chybějící nálepka CZ jim nevadila, ačkoli by měla být, měl jsem ji připravenou v přihrádce. :-) A nesmí to být žádná 7cm široká a nejlépe stříbrná - musí mít asi 15cm a být černo-bílá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy nejsem na toto odborník, ale - můj měli v ruce policisté hodněkrát (je zde psáno, co se mi stalo) a určtě by proti mě použili i nejmenší kravinku a řidičák byl naprosto ok, dále si nedovedu představit, jak všichni občané EU (Němci atd...) jedoucí do Chorvatska před odjezdem vyřizují mezinárodní řidičáky s platností jeden rok a navíc a hlavně citace z magistrátu "Mezinárodní řidičský průkaz je v Evropě vyžadován pouze v Albánii, Turecku a Řecku (autopůjčovny)." Takže dokonce i v těchto zemích jen v autopůjčovnách. Ale možná v Chorvacku je to jinak. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nový Evropský řidičák nám sice tolerují, ale v Chorvacku rozhodně neplatí. Informace z ministerstva zahraničních věcí.

Já jsem v Chorvatsku uplně v pohodě jezdil bez mezinárodního řidičáku a když jsem si to ověřoval u delegátky, která tam je celé léto tak ta mi říkala, že tam není potřeba. (sama to taky měla ověřené, ale z chorvatské strany)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 samurai: Akú asistenciu si mal, že ti poisťovňa všetko preplatila? Ja som sa pred cestou do Chorvátska dával pripoistiť a poisťovák za ktorým chodím mi povedal, že pripoistiť môžem len osoby. Na auto sa nedá vybaviť žiadna krátkodobá poistka, jedine nejaké superdrahá havarijka by mohla niečo garantovať mimo EU, ale ta sa krátkodobo nerobí. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměl jsem nějakou krátkodobou, měl jsem povinné, havarijní a k tomu ještě připojištění asistence, měl jsem to stabilně stále, platilo to i v Čechách, nikdy člověk neví, kdy se co stane. Bylo to pro případ poruchy, nehody... k pojištění All risk (povinné, havarijní, krádež...) je nějaká standartní asistence a za pár stovek ročně (tak 500 myslím) byla asistence PLUS, která měla mnohem lepší parametry. Pojištění bylo u Allianz. Už jednou jsem asistenci předtím využil, když mě zradila spojka, sice v Čechách, ale i tak bylo fajn mít číslo, kam jsem zavolal a postarali se o mě. Tak jsem v tom chtěl pokračovat a vyplatilo se...

Pojištění mě se vším stálo na rok asi 14 000 Kč, byla to Fabia 1,9 TDi - zaplatil jsem ho jednou a pak ani ne za rok se mi stalo tohle, kde jedna letenka stála asi 10 000 Kč... a byly čtyři... nevyplatil jsem se jim... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

samuraj: tak to potes koste, jako chorvatsko krasny, my tam byli s pritelkyni take v cervenci a cos tu psal o nehode a pojistovne, tak to mas fakt kliku zes to havarko s asistenci mel, fakt je to neprijemny a kazdej rika k cemu to havarko atd.., velky hovno, my byli az v Dubrovniku, na vylete v Bosne, v Makarsky, jeli sme az pres cely Chorvatsko i nahoru na Pulu na dalsi pobyt a podel pobrezi 700km celej den, chvilema sem jel ja, chvilema pritelkyne (rok ridicak) a malem to bylo podobne jako ty, pri predjizdeni v zatacce se vracela a za zatackou to najednou stálo nemela reakce, malem sem si striknul, nebyt parkoviste vedle tak sem to nemel kam strhnout to rizeni, takze sem se videl v aute pred nama a za nama by to napalili zase do nas ale vsechno dobre dopadlo a jeli sme dal :-) jenom takovy to UFF, a tech bylo ...cestovani je i samy riziko a nehoda se stane fofrem ..

jinak pro ostatni co se tu ptali, mam take folie na prednich oknech a na hranicich sme stahovali pro klid duše okynka predni, jeli sme na noc takze pres rakousko pohoda, na slovinsku taky pres noc a pres chorvatsko uz stazeny okna :-) pres bosnu sme je taky stahovali kdyz sme jeli do Dubrovnika, poplatky sme meli rakousko tyden 7Ecek tusim, slovinsko sme vzali na mesic 30Ecek, chorvatsko me prekvapilo, dalnice jen dolu k Makarsky cca 800kc , zpatek sme jeli uz po okreskach podel more az k Pule - cestou sme potkali par tunelu u Puli takze cca 10ecek tunely a dalsich cca 300Kc dalnice z Rijeky na Pulu,

policajti me nepotkali nikde, ale cestou zpet z Puly sme to vzali na nemecko Mnichov a 30km pred CR hranicema na plzenskou dalnici nas vzali nemecti Simírové v BMW , pritelkyne jela bohuzel podezrele pomalu 120km/h a to meli cas si nas prohlednout, takze nas zastavili a kompletni prohlidka jesi neni vuz kradenej, VIN, cislo motoru nenasli, hledali tak 20minut, vyndal sme jim veci z kufru protoze v kufru pod tapecem je samolepka kastle atd, delal sme co chteli aby me rychle pustili, bylo uz vecer a ja chtel uz domu a spat :-) chvili se ptali jak bylo u more blablabla, usmali sme se a jeli dal

jinak dovolena parada, jeli sme jen s pritelkyni ve dvou takze kombik byl poloprazdnej, sezralo nas ten vylet cca 3nadrze , hodne sme v chorvatsku cestovali a stalo to za to, i kdyz je to chvilema vo hubu a pokud nemate havarko s pripojistenim, tak si to udelejte alespon do ciziny, pak budete radi za kazdou pomoc jinak to de vsechno z vlastni kapsy a na to si muzete vzit rovnou uver

Editováno: , autor: Hans_RS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...