Přejít na obsah

1.6 MPi (75 kW)


petrenka

Doporučené příspěvky

Zajímalo by mě, jestli je to normální, nebo ne.

Mám 1.6MPi a při rozjezdu na jedničku, je vše OK, ale u dalších stupnů při otáčkách 2.000-2.500 je motor hrozně zdechlý, jakmile překročí 2.500, tak je to jak s turbem.

Vím, že je to slabý motor, ale překvapuje mě ta zdechlost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v poslednej dobe ked auto auto ide na volnobeh, mam dojem, ze motor ma trosku nepravidelny chod. najlepsie je to citit na sedacke, kedze sa tam prenasaju vibracie z motora -motor ide pravidelne, potom take jemne nakopnutie a opat pravidelne - urcite mi to nerobilo predtym. nie ze by mi to nejako vadilo, ale robi to aj niekomu z vas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1.6 FSI a motor od 2000 ot/min táhne už moc hezky. Od nižších otáček mu na krk nešlapu, protože to je zbytečná likvidace, ale od dvou když na to šlapnu, tak to jede moc hezky. Navíc zaplá klima není na výkonu poznat. B)

Předtím jsem měl O1 1.6 MPI 75 kW a tam to bylo cca od 2500 ot/min podobné jak píšete, ale že by byl zdechlina to ne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kvak - nepravidelný voľnobeh obvykle spôsobuje špinavá škrtiaca klapka. Obvykle pred ňou vyúsťuje odvetranie kľukovej skrine. Takže je tam časom mastnota, na ktorej sa aj napriek vzduchovému filtru časom usadí prach. A zase mastnota a zase prach atď. Vyčistiť a prípadne zresetovať klapku a bude zase OK. Ale ak máš už pred výmenou sviečok, aj ich výmena môže pomôcť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

vím, že je to dost ohraná otázka, ale jakou máte spotřebu u 1,6ky? :(

Já mám zatím najeto nějakých 1500Km a přijde mi, že spotřeba spíš stoupá než aby klesala. Ale možná mi jen "ztěžkla" noha. Teď si to po městě smlsne v průměru 11litrů a dostat se pod je obtíž. :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že pokud jde o motor 1,6 MPi -75 KW měla by se pohybovat spotřeba kolem 7 litrů i při hodně sportovní jízdě. Najezdil jsem s tímo motorem před současnou OII kolem 100.000 km, ale nikdy jsem neměl větší spotřebu než 7,5 litru. No vlastně jednou jsem měl spotřebu krapet větší, ale to byl extrém a myslím si, že tak nikdo snad jezdit nemůže - 13 litrů a na konci trasy Brno-Humpolec-Pelhřimov-Písek-Strakonice mi to ukazovalo průměr 130 km/hod. No teď mám 2.0 Fsi a tam se s mým stylem jízdy pohybuji kolem 8 az 9,5 litru na 100 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že pokud jde o motor 1,6 MPi -75 KW měla by se pohybovat spotřeba kolem 7 litrů i při hodně sportovní jízdě. Najezdil jsem s tímo motorem před současnou OII kolem 100.000 km, ale nikdy jsem neměl větší spotřebu než 7,5 litru. No vlastně jednou jsem měl spotřebu krapet větší, ale to byl extrém a myslím si, že tak nikdo snad jezdit nemůže - 13 litrů a na konci trasy Brno-Humpolec-Pelhřimov-Písek-Strakonice mi to ukazovalo průměr 130 km/hod. No teď mám 2.0 Fsi a tam se s mým stylem jízdy pohybuji kolem 8 az 9,5 litru na 100 km.

No v kombinované spotřebě (od začátku co mám auto) jsem na 8.6. Ale čistě po městě (krátké trasy a popojíždění v kolonách) mi přijde, že se to nějak rozežralo... Holt na combi jsem asi vybral slabej motor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...