Přejít na obsah

1.6 MPi (75 kW)


petrenka

Doporučené příspěvky

Luke288: Víš proč se ptám na ten chip? Proto že uvažuju jestli koupit 1.6 MPI a popřípadně to nachipovat od škody na 85kw, a nebo přímo koupit 1,6 FSI viš? Jinak je to pro mojeho otce. A když mi tady někdo nabízí 2,0 fsi tak mi k tomu taky napiště Vaše názory -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne, to by mi nedoslo, ze se ptas na ten chip, protoze bys to chtel nachipovat(chipovat atmosferu je nesmysl). ja proste tohle uvazovani nechapu...

jinak nazory? 1.6ka pojede tak nejak normalne, nemastne neslane, 150ti konovy FSI uz bude trosku neco jinyho, samozrejme, ze tech vic koni musi dostat vic napit

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nechceš jezdit víc než dovolují silniční předpisy a při předjíždění kamiónu vždy doufat, že ještě nepřidá kup si 1.6 ale určitě MPi. Systém Fsi stojí za kuloví a furt tam něco odchází a zlobí - naše jedna firemní 1.6 Fsičko je teď na kompletní výměně motoru po 45.000 km...Já osobně mám 2.0 Fsi a od té doby co si s tím začali hrát v servise to auto je líný a netáhne a už tam mám další řadu cívek. Nemluvě o vštřikovacích tryskách a 1.6 Mpi jsem měl u předchozí OI a prostě si s tím autem musel umět jezdit, ale pokud chceš jezdit jak říkám 90 a 50 a na dálnici 130 bude ti úplně stačit - slovo Fsi u mě zbuzuje trochu husí kůži a to co tady čtu o naftě to taky není žádná výhra - určitě ne s filtrem pevných částí. Jinak bych možná pro tebe uvažoval o 1.9 Tdi bez filtru pevných částic - stále si to lze zvolit. No ten motor ti rozhodně umožní kvalitnější i při předjíždění jistější svezení a pokud máš vlastní garáž tak bych nic neřešil a šel bych dneska po těch zkušenostech co mám do 1.9 - slušný motor a držák - teda pro tebe....pokud uvažujeme o motorech s výkonem kolem 70 až 80 kW. U 1.6 Mpi nebo Fsi čip nepoznáš v nízkých otáčkách to táhne stejně a držet motor kolem 5.000 otáček se ti moc chtít furt nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by sot zostal pri OII, lebo ak sa tu začnú riešiť aj iné značky áut, tak diskusia nikdy neskončí.

Ja som taktiež priaznivec benzínu a na naftu ba ma nikto nepresvedčil. Tak Lalu aj ferdu chápem.

1,6 MPI je na také pohodové vozenie, ak budeš jazdiť prevažne sám, tak by ti to mohlo celkom vyhovovať. A ak budeš jazdiť prevažne po meste, tak ani nešpekuluj a kúp 1,6 MPI, rozdiel v cene je výrazný oproti 1,6 FSI. Na čipovanie atmosférického motora ani netreba myslieť, sú to vyhodené peniaze.

Ak plánuješ jazdiť viacej mimo mesta resp. nie len sám či bez nákladu, tak tých 10 kW naviac sa môže hodiť. Ale tu je už potom skutočne na zváženie, že či predsa len nedošetriť niečo (a nepritlačiť predajcu viac k múru so zľavou) a nekúpiť 2,0 FSI. Predsa len ten motor je trochu inde, má aj vyvažovacie hriadele, čo zvyšuje jeho kultúru chodu a navyše je tam aj 6° prevodovka. A ani použitie 95 oktánového benzínu by tak nemuselo vadiť, nakoľko výkon je oproti 1,6 FSI o dosť vyšší. Ja som bol pôvodne rozhodnutý pre 2,0 FSI, ale potom sa objavilo 2,0 TFSI, tak nebolo o čom.

Ferda - stále si myslím, že ty máš s tým tvojim FSI len smolu a blbý servis.

Pri rozhodovaní by ti mohla pomôcť aj moja stránka www.railweb.sk kde sú v sekcii Škoda aj krivky výkonov a točivého momentu motorov pre OII.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...