Přejít na obsah

Multifunkční volant


Doporučené příspěvky

Zakládám toto tém protože by mě zajímalo jaká jednotka se používá ve faceliftovaných modelech pro multifunkční volant ? Netuší někdo? Do etky jsem koukal ale moc z toho chytrý nejsem sad.gif

Chtěl bych ovládat jenom radio bez telefonu. ty křesťanský prachy co za to chtějí z výroby se mi dávat nechtělo

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jsem se tě ptal v jiných příspěvcích několikrát a stále jsi mi neodpověděl!!!! co to pořád meleš že Fabia II je CAN 2.0.... ? na to jsi přišel jak? pouštíš tady uplné nesmysly!! proč se asi dává k navigacím převodník CAN 1.6 na 2.0? Fabia II i Roomster používají stále CAN 1.6!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na volantu jsou jenom tlačítka ? (dle etky tyto čísla 3T0959537D, 3T0959537E, 3T0959538G) a je fakt že jednotku jsem nějak nedopátral, možná jsem blbě hledal

EDIT: co jsem se díval tak jsou jiná než v OC,SU tak teď babo raď :) že by stačily jenomtlačítka ? ale kam by setopak napojilo? na svazek airbagu asi ne

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tímto se vyřešuje asi spousta nejasností:)

Řídicí jednotku multifunkčního volantu -J453- integrovanou v levém tlačítkovém modulu vpředu. Řídicí jednotka multifunkčního volantu -J453- komunikuje po sběrnici LIN s centrální řídicí jednotkou BCM -J519-.

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj.

Potřebuji několik rad. Mám Roomstra r.v 97 a v něm takovej ten hnusnej plastovej volant. Chci si koupit multifunkční, a mám několik dotazů:

1) Jak sundám ten současnej?

2) Kterej mi tam bude pasovat?Našel jsem tohle http://www.skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=154 -je tedy ten volant stejnej jak ten co tam mám teď?

3) Bude mi do tohoto volantu pasovat ten současnej Airbag?

4) A jak se napojuje ten multifunkční volant?

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KoNG nekecá, MF volant vyžaduje jinou verzi komunikační sběrnice v autě - ta je až v novějších modelech. Samozřejmě, pokud bys chtěl všecko předrátovat a povyměňovat všecky ŘJ + asi tak půlku aktivních členů instalace... Všecko jde, když se chce - ale někdy to bývá předrahý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z druhé strany na volantu jsou dvě díry, kam se zastrkává šroubovák.Díry jsou patrné až po natočení volantu tzn. natoč volant na stranu, namakej si díru a zastrč tam šroubovák a tlač dolů, odcvakne se ti jedna strana a stejným způsobem udělej druhou stranu. Odpoj konektory a vyndej Airbag, volant je přišroubovaném k tyči řízení pomocí tisíci hranu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...