Přejít na obsah

Hlučné servořízení


sysell

Doporučené příspěvky

Hm,

jestli bylo málo oleje pak někde "utekl", jinak není důvod aby ho ubývalo.

Nicméně se doporučuje dolít pouze po rysku "min". Po zahřátí se objem oleje zvětší.

Potom nechápu proč by tam dávali risku MAX, když by stačila jen jedna...? Dolíváme po MAX a ničemu to neva. Olej nemá kam vletět, narozdíl od motorovýho oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý večer

Rád bych se zeptal...předevčírem se mi na octavii projevily zvláštní zvuky při otočení volantem(je to jako by to o něco dřelo ale absolutně netuším co o co:) )

Každopádně když nastartuju a pootočím volantem stačí kousíček a už to dře,když jsou kola rovně tak je klid jinak se vše chová jako obvykle .Tak pokud má někdo tušení čím by to mohlo být dejte vědět dík

Ahoj mezi náma servo olej se nikdy nedolévá a pokud už ho někdy musíš dolít tak je to příznak toho, že ti někde utíká bohužel tohle je velký problém u octávek a vsadil bych boty že ti to utiká pod manžetama na řízení :-D bohužel mě se toto stalo 2x za půl roku a pokud ti teče pod manžetama což si myslím že je na 99,99% tak je to špatné řízení a už se dostáváme k hlavní chybě octavek 1 které má servo a posilovač na kapalinu že se to řízení nedá opravit ,musí se vyměnit a pokud ti někdo nabídne repasované řízení tak ho NEBER nejde to opravit je to tam z hliníku který se poruší při rozdělávání kup si ze starší octavky 1 .Jo a pokud ti ještě neodešel posilovač tak určitě odejde ale neboj můžeš jezdit i bez něj.Jinak octavka 2 to už mají hydraulické píšu jen mojí zkušenost :-D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mezi náma servo olej se nikdy nedolévá a pokud už ho někdy musíš dolít tak je to příznak toho, že ti někde utíká bohužel tohle je velký problém u octávek a vsadil bych boty že ti to utiká pod manžetama na řízení :-D bohužel mě se toto stalo 2x za půl roku a pokud ti teče pod manžetama což si myslím že je na 99,99% tak je to špatné řízení a už se dostáváme k hlavní chybě octavek 1 které má servo a posilovač na kapalinu že se to řízení nedá opravit ,musí se vyměnit a pokud ti někdo nabídne repasované řízení tak ho NEBER nejde to opravit je to tam z hliníku který se poruší při rozdělávání kup si ze starší octavky 1 .Jo a pokud ti ještě neodešel posilovač tak určitě odejde ale neboj můžeš jezdit i bez něj.Jinak octavka 2 to už mají hydraulické píšu jen mojí zkušenost :-D.

Vyvedu tě z omylu. Když si zavoláš do škodovky a zeptáš se na řízení tak ti na 99% nabídnou "x"ové řízení, což je díl po repasi a tvoje poškozené na repasi míří zrovna tak. U ostatních značek je to podobný. Repasovat nejde v "domácích" podmínkách, ale specializovaný servisy(zároveň výrobci v jednom) to udělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Mám stejný problém, měl jsem auto na opravě. Měnili mi snad všechny přední silent bloky, celé rameno, jednu osku na kole a ještě nějaký věci. Myslíte že když to měnili, tak vypouštěli servo olej?? Ty zvuky to předtím vůbec nevydávalo. A jinak servo olej koupím normálka např. na benzínce?? Děkuji Vám moc za info...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím vás,

 

nedávno mi začalo na mé Octavii 1, když najedu více km po městě, dělat řízení takové dívné zvuky. Jsou slabé, není to nic hlučného, ale je to jakoby "mňoukání koček" při zatáčení jak do prava, tak do leva...Také se mi zdá, že řízení je potom více tuhší, ale to si možná jen namlouvám.

 

Nevíte co to může být? Napište mi co chcete, jen prosím ne, že je na odchodu komplet řízení :-)

 

Napadlo mě vyměnit servo náplň, ale nevím jak? Stačí odsát z nádobky starou a dolét novou a nebo ji musím někde upustit celou? Trochu mi také uniká z čerpadla řízení, jen trochu to pídí.. Koupil jsme si ještě nějakou náplň do serva kapaliny, u které píšou:

 

"Těsnící přísada do posilovače řízení. Prvotřídní speciální těsnící přísada do posilovače řízení. Může se bezpečně přidávat ke všem původním kapalinám v posilovači. Obnovuje měkkost a vláčnost těsnění a tím brání úniku kapaliny, zpomaluje opotřebení a chrání proti zadírání a prokluzování posilovače."

 

Ale už nepíšou, jeslti ji mohu nalét v jakém poměru? Můžu vylét celou nádobku cca 300ml a nalét tam tento produkt?

Děkuji moc za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím, mám čerstvě potíže se servem, denně najedu po městě cca 30km - popojížděčky, včera jsem zaparkoval tak, že jsem měl přes noc vytočená kola. Ráno po cca 2km jsem zrazu slyšel od motoru divné hvízdání - bzučení. Zvuk jde ze serva, podle otáček motoru se zvuk zvyšuje. Otevřel jsem nádobku serva a zjistil, že cca 1.5dcl schází, dolil jsem a po cca 1km zvuk přestal, dnes se to však opakuje. Servo je slyšet i při kolech rovně, prosím o radu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak u OI, ale u FI to často dělal vadný senzor úhlu natočení volantu, který je na tyči řízení. Oni soudruzi z MB totiž zapoměli na vlhkost, stejně tak i u ložisek apod. ale to už je OT. Snad někdo poradí, s tou výměnou jste mě tu trošku vyděsili ... :kol-140:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otevřel jsem nádobku serva a zjistil, že cca 1.5dcl schází, dolil jsem a po cca 1km zvuk přestal, dnes se to však opakuje. Servo je slyšet i při kolech rovně, prosím o radu. 

tak máš pravdepodobne únik servo-oleja ...a to u OI býva do manžiet riadenia,potom von

 

 

Nevím jak u OI, ale u FI to často dělal vadný senzor úhlu natočení volantu, který je na tyči řízení.

toto sem vôbec neťahajme...OI a FI sú v riadeniach dve odlišné veci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...