Přejít na obsah

Nechtěná záměna kapaliny


Lion_K

Doporučené příspěvky

Zdravím a prosím o radu.

Stala se mi mou vinou nemilá věc.

Při kontrole stavu oleje v nádržce servořízení jsem zjistil že už je skoro na dně a tak jsem se rozhodl tam olej doplnit. Jenže jsem dost spěchal a omylem jsem do kufru sáhl pro nádobku s brzdící kapalinou. Dolil jsem cca jedno deci (víc jsem už naštěatí neměl) a vyrazil k domovu.

Svůj omyl jsem si uvědomil až doma - po ujetí několika kilometrů.

Z nádržky jsem tedy odsál tu brzdovku (už smíchanou s olejem) a auto odstavil.

Jak mám postupovat dál? Bude stačit vyměnit olej v servořízení za nový? Je nutné servo něčím propláchnout?

Mám obavy aby z těch dvou kapalin nevznikla nejaká "kaše" která by poškodila servo, nebo že ta brzdovka něco narušila.

Děkuji za cenné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno každopádně bych okamžitě celý systém serva vypustil. Propláchnout by to asi chtělo, bohužel mě ale nenapadá čím. Ono ani nejde o to, že by z toho vznikla nějaká kaše, ale spíš že brzdová kapalina je dost agresivní tak aby nerozežrala nějaké těsnění apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vypustit povolením trubek u řízení pak nalít servo bez zaplýho motoru 12x naročit volant doprava a dolevA do max rejdů aby se olej dostal všude kam má (nesmí to jít naprázdno)pak nechat chvíli běžet a holt tak 2x opakovat abys to z toho dostal co nejvíc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej už mám nový. Výměna proběhla v servisu (ne spešl Škoda), ale jen s jedním opakováním - vypustili tu nechtěnou směs, nalili nový olej, vypustili a ta další náplň už tam zůstala.

Já jsem se ještě před tou výměnou snažil co nejvíce naředit to co jsem tam měl - odčerpal jsem z nádobky celý obsah co šlo a dolil čistým olejem. Nechal projít okruhem a znovu odsál obsah nádobky a dolil.

Teď jen doufám že to vše stačilo.

P.S.: Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...