Přejít na obsah

Kam s navigací?


dr.snacek

Doporučené příspěvky

Zdravim.

Navigace se tu sice už na několika místech řeší, ale nic mě zatím neuspokojilo, nenašel jsem to, co potřebuju tak to zkouším v novém tématu.

Budu si pořizovat Tomtoma ONE IQ s EasyPortem. Má někdo zkušenosti s umístěním této navigace ve Fabii II nebo Roomsteru??? Máte nějaké inspirační foto? Na skle mi to přijde daleko, na palubce přísavka držet nebude, vrtat palubku nechci.

Máte někdo zkušenosti s držáky do ventilačních mřížek? Např této:

http://www.onlinerebel.cz/172853-drzak-navigace-tomtom-na-mrizku-ventilatoru.html

A jak je vůbec dlouhej kabel a kudy ho taháte do zásuvky.

Díky moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabílek mám zapojený v pojistkovce. Jednoduchým způsobem mám drátky zamáčklé přímo pod nožovou pojistkou, která je k autozapalovači atd., a můžu ten kablík kdykoliv vyndáním pojistky odstranit. Dále ho vedu kousíček k levému přednímu sloupku a dále po vrchu palubovky, kde krásně leží natažený až ke středu okna ve vybrání ofuku vzduchu okna. Není vidět a zapadnout nemůže-ten mini USB konektor prostě nemůže propadnout dolů. Mám to u obou Škodovek kde potřebuji navi. Jednoduché, okamžitě odstranitelné, bez zásahu do vozidla. Pouze je potřeba v elektrosoučástkách kopit samici k zásuvce do zapalovače na konci origo napájení(cca.30kč)a cca. metr drátu drátu k pojistkovce. To napojení schovat někte u sloupku pod palubovku a přichytit třeba stahovací páskou (jedna koruna). Lze to takhle vyvést kamkoliv v autě bez vrtání , pájení atd.

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak do mriežky ventilátoru by som to nikdy nedal. Matka si tam v autách pchala osviežovače vzduchu a kopec mriežok polámala. A rozdiel v hmotnosti osviežovača a navigácie je určite veľký. Mriežky na toto vôbec nie sú dimenzované! Ja som si navigáciu dával v Oktávii na okno tesne vedľa A stĺpika čo najnižšie a bolo to super. Osobne by som to do stredu nedával. Ruší a zavadzia to tam oveľa viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umístění navigace ve středu palubovky na okně je praktické a určitě lepší než se dívat do leva k A sloupku nebo klopit oči někam dolů ke středovému panelu. Řidič to má v zorném poli a periferně stále sleduje provoz určitě více než když čumí k A sloupku nebo někam dolů k integrované navi. Své odpůrce umístění ve středu nad palubovkou, má proto, protože vypukla hromadná panika že vás sejmou Policajti nebo na STK za to, že to je výhledu řidiče.. Jenže ono je to z hlediska bezpečnosti přávě nejvýhodnější a rozhodně praktičtější než mít čelní okno polepené všemi dálničnimími a emisními známkami zemí kam jezdím. Neznám nikoho kdo by potkal utra debilního Policajta, kterého by eventuelně neukecal, a nechal si napařit za to flastr. Hauk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jako navigaci používám Garmin GPSmap 60CSx a do teď jsem ji měl taky umístěnou dole, uprostřed čelního skla. Ovšem už 2x při silniční kontrole mě "zatím upozornili" cajti, že ji má v zorném poli a že mi za to mohou udělit sankci ;) Teď ji mám, tak jak se tady píše u leveho A sloupku, co nejníže na čelním skle. Můžu říct, že už jsem si na tuhle polohu zvykl a docela mi vyhovuje :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim jak to je aktualne u nas, ale treba na slovensku ma navigace vylozene vyjimku v zakone, ze muze bejt na okne... :)

jinak mi ji jako rodina mame vsichni u A sloupku, protoze jsme na to zvykli, navic je to celkem vpoho pri pohledu k zrcatku kdy se clovek podiva. Navic ja kdyz jedu na navigaci tak mam stejne nahled predem a na ten se koukam kilak dopredu... :)

navic je to fakt jen o zvyku a treba nasi pouzivaji navigaci, ze mluvi pres handsfree a pak neni co resit wink.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nicméně si začínám představovat jak budu mít navi u A sloupku kvůli některým úředníkům, ale vůbec si neumím přdstavit, že bych klopil zrak na integrovanou dolů do středového panelu, i když pro efekt-velký diplej atd. nemá chybu !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umístění navigace ve středu palubovky na okně je praktické a určitě lepší než se dívat do leva k A sloupku nebo klopit oči někam dolů ke středovému panelu. Řidič to má v zorném poli a periferně stále sleduje provoz určitě více než když čumí k A sloupku nebo někam dolů k integrované navi. Své odpůrce umístění ve středu nad palubovkou, má proto, protože vypukla hromadná panika že vás sejmou Policajti nebo na STK za to, že to je výhledu řidiče.. Jenže ono je to z hlediska bezpečnosti přávě nejvýhodnější a rozhodně praktičtější než mít čelní okno polepené všemi dálničnimími a emisními známkami zemí kam jezdím. Neznám nikoho kdo by potkal utra debilního Policajta, kterého by eventuelně neukecal, a nechal si napařit za to flastr. Hauk.

....souhlas. A zadny policajt me nesikanoval pac me nezavazi vubec ve vyhledu. Ono se totiz resi, ze navigaci maji ridici pripevnene primo na celnim okne. To skutecne zavazi ve vyhledu. Pri jedne kontrole me nerekli ani buuu a druhy, ktery stal prede mnou s policajtama resil navigaci nalepenou na prednim okne. Jak vsak dopadl nevim, odjel jsem zkontroly drive..

post-7773-1273390134,6884_thumb.jpg

post-7773-1273390165,6252_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nicméně si začínám představovat jak budu mít navi u A sloupku kvůli některým úředníkům, ale vůbec si neumím přdstavit, že bych klopil zrak na integrovanou dolů do středového panelu, i když pro efekt-velký diplej atd. nemá chybu !

no ja tam ted vozim 5" navigacku na okne u A sloupku a vidim vpoho...

i kdyz je fakt ze taky asi zavisi na tmo jak je clovek vysokej a kterym mistem kouka. ja sem hodne vysokej a stejne sklapim oci dolu abych se na tu navigacku podival, takze mi v zornem poli moc neubira... wink.gif

a jinak mam ji na okne, ne napranou do palubky a nikdy jsem to nemusel s nikym resit... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim.

Navigace se tu sice už na několika místech řeší, ale nic mě zatím neuspokojilo, nenašel jsem to, co potřebuju tak to zkouším v novém tématu.

Budu si pořizovat Tomtoma ONE IQ s EasyPortem. Má někdo zkušenosti s umístěním této navigace ve Fabii II nebo Roomsteru??? Máte nějaké inspirační foto? Na skle mi to přijde daleko, na palubce přísavka držet nebude, vrtat palubku nechci.

Máte někdo zkušenosti s držáky do ventilačních mřížek? Např této:

http://www.onlinerebel.cz/172853-drzak-navigace-tomtom-na-mrizku-ventilatoru.html

A jak je vůbec dlouhej kabel a kudy ho taháte do zásuvky.

Díky moc za rady.

Koupil jsem tento držák a funguje skvěle. Teď mi stačí i kabel k zásuvce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhá léta vozím navigačku vlevo u Áčkovýho sloupku - nebudu nikoho přesvěčovat, že se sleduje daleko pohodlněji, než kdekoliv jinde, ale je v rovině pohledu a nejméně na ni uhýbáte pohledem z přímého směru. Napájecí kabel mám protažený v rohu okolo palubky, takže nikde nepřekáží.

Dvě nevýhody : 1) v tomto místě je slabší GPS signál než ve středu okna

2) synátor na ní ze zadního sedadla skoro nevidí a špatně to nese

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Taky mám tento držák, drží skvele, mam i přícucák ke skle, ale radeji nasádím jen tento uchyt na vyfukovače ... původně jsem to kupoval pro své HP 614, ted mam HTC HD2 a vsadím ho do nej jen na výšku, ted jsem objednal z ebaye držák pro toto HTC (neofik..samosebou) a podle fotek by se mel pricvaknout na ten uchyt toho puvodního.

pokud nezapomenu...nafotím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.

Tak jsem to vyřešil takto - viz přiložené foto.

Koupil jsem samolepící terčík od TomTomu (sada 2ks za 175,-), nalepil ho na střed palubky nad větráky. Kabel od navigace nechávám "viset" přes pravý ovladač ventilace, nebo ho lehce skřípnu do víka horní schránky, do zapalovače dosáhne ještě s velkou rezervou. Navigace téměř vůbec nepřekáží ve výhledu a krásně na ní dosáhnu. Držák navigace raději nechávám přisátý na terčíku, protože se mi už asi 3x stalo, že ve vedrech přísavka odpadne (když se držák přisaje za studena, tak ve vedru se vzduch v přísavce ohřeje a roztáhne, nejlepší je přisávat ve vedru).

Jinak preferuju umístění u středu palubky - vidí na ní obě děti a dosáhne na ní manželka. Ale proti umístění u A sloupku nic nemám. Taky už jsem ale viděl borce, co měli navigaci přisátou na čelnim skle nad volantem nebo pod vnitřnim zrcátkem v polovině čelního skla (museli mít "skvělej" výhled).

Děkuji všem za rady a zase někdy. Zdar.

post-20514-092366400 1280316195_thumb.jp

post-20514-012424200 1280316202_thumb.jp

post-20514-055391800 1280316207_thumb.jp

post-20514-075870200 1280316211_thumb.jp

post-20514-055874300 1280316216_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Panove ma nekdo na predfaceliftove palubce nalepeny to kolecko na kterem pak prichytite prisavku drzaku napr. garmina - davam foto co myslim a poradte kam to nalepit :)

post-3876-025573400 1281020983_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...