Přejít na obsah

mokre pocasie - motor chcipne


kukinop

Doporučené příspěvky

Ahojte,

Ahojte,

Mohli by ste mi prosím poradiť. Vždy keď vonku huste prší, tak mi chcípne motor. Následne musím približne čakať 20-30 minút a prebere sa a nerobí problémy. Čím to môže byť, čo by som mal skontrolovať???

Dnes mi to v strašnej búrke chcíplo pred Táborom, po 30 minútach čakania sa mi to podarilo nahodiť, motor sa asi 2 minúty cukal, sekal sa v chode, ale potom sa to v pohode rozbehlo. Keď som sa pozrel do motoru, takmer celý motorový priestor bol mokrý. Je pravdou, že som predtým šiel asi 3 km po vyjetých kolejách, kde bola voda...a striekalo to všade.

Už sa mi to stalo 3x.

Octavia, 97, 55kw, 1.6 benzín

ďakujem za Vaše rady.

Ináč sviečky, palivový filter majú najetých tak 10 tis. km,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, já bych zkontroloval zapalovací cívku, mohou tam být trhliny vzniklé stářím, jestly byly měněné kabely na svíčky tak ještě víko rozdělovače.

Ahoj,

ďakujem za radu....zapalovaci civka nemala trhlinky, ale priamo diery...Ako asi bola stará, tak sa silne roztiahlo púzdro a muselo sa tam dostať vlhko. Zajtra skúsim namontovať tú novú cívku a uvidím.

ďakujem za radu.

Ešte sa spýtam.....mám pocit, že mi niekedy píska remeň alternátoru. Dá sa to nejako odstrániť, napínacia kladka sa španuje automaticky...

Pridávam fotky starej cívky.

ďakujem a zdravím.

Editováno: , autor: kukinop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

ďakujem za radu....zapalovaci civka nemala trhlinky, ale priamo diery...Ako asi bola stará, tak sa silne roztiahlo púzdro a muselo sa tam dostať vlhko. Zajtra skúsim namontovať tú novú cívku a uvidím.

ďakujem za radu.

Ešte sa spýtam.....mám pocit, že mi niekedy píska remeň alternátoru. Dá sa to nejako odstrániť, napínacia kladka sa španuje automaticky...

Pridávam fotky starej cívky.

ďakujem a zdravím.

Ja neviem presne či je to remeň alternátoru, ale znie to tak....a frekvencia zvuku nezávisí od zaradenia rýchlosti, alebo vytočenia otáčok motora. Preto sa domnievam, že by to mohlo byť tým remeňom. Ono to kľudne môže byť aj nejaká napínacia kladka remeňa. Ten zvuk sa objavuje dosť sporadicky, neviem vo výskyte zvuku nájsť nejakú pravidelnosť.

A mal som tam remeň asi 12 tis. km a potom mi v original servise menile rozvody a zmenili aj remeň aleternátoru, ktorý ma teď maximálne 8 tis. Tak mi ho je ešte lúto meniť.

Ale díkes za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...