Přejít na obsah

Xenony


Kokisss

Doporučené příspěvky

čaute lidi,

mohli by jste mi přesně napsat co budu k tomu potřebovat ? Vím že světla i s trafy ale co takhle kabeláž ta pasuje nebo se musi koupit něco jineho naklonove senzory? nebo něco takoveho. Nevim nikdy jsem to nedělal proto žádám o radu díky moc všem :-) ostřiky předních světel mám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

zdravim,

pri dodelani xenonu, ovladani zatim necham na kolecko staci zmenit tyto veci:

napajeni na kolecku (pin4) spojit s xenonem (napajeni pro cidla), nebo odporovym delicem zmenit v kabine 56b na tento pin na 5V (pri dobijeni)

ziskany signal z kolecka jiz vede ke svetlum, u leveho ho pripojit na jedno (podle toho jestli se na originalnich cidlech napeti se snizujicice vyzkou vozu taky snizuje, tak pripojit na zadni cidlo), u praveho nepripojovat, drat zaslepit

na druhy vstup cidla na xenonu pripojit napeti pres odporovy delic (stejny napeti jako na kolecku v 0 poloze, tj. cca 4,25V)

bude to takhle fungovat??? nenahlasi xenon napeti 4,25V jako prilis vysoke, hodi chybu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak to je klasický argument "HIDařů" - ostatní taky oslňujou, když mají špatně seřízená světla. :-) Rozdíl je v tom, že těch, co mají špatně seřízená světla je málo, nemají na autě nic nelegálního, při nejbližším servisu jim světla seřídí jak mají být a i když nejsou seřízená, stále neoslňují tak moc, jako někdo, kdo si do světel dobastlí výbojku a "světe polib si, hlavně že já vidim a vypadám hustě". :-) Abys neoslňoval tak bys potřeboval čočková světla a automatickou nivelaci. Pokud bys toto neměl, tak nepomůže "xenony" seřídit ani dva metry před auto, protože množství parazitních paprsků je tam tolik, že prostě budou svítit všude možně a protijedoucí tě budou nesnášet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak ostatní, ale já si na to zvykat nehodlám a dopravní policisté naštěstí taky ne. Z mých informací celkem kašlou na xenony hozené do čočkových světel, ale opravdu rádi staví auta, která oslňují už z dálky xenonovými výbojkami v klasické parabole. A nejen staví. ;)

A jestli tě víc oslňují špatně seřízené halogeny než tyhle výtvory, tak máš asi speciální oči, nebo jen vidíš co chceš vidět.

Za život jsem byl třikrát okraden - pokaždé to byli "romové" - nemám je rád a to bez předsudků, vycházím ze zkušeností.

Za život jsem byl dejme tomu 50 krát oslněn na rovné silnici - tak 48 případů byly dobastlené xenony a 2 případy Fabie první generace. Nemám je rád. Ze zkušeností. Ale i tak - ta Fabie byla oproti světelnému výkonu "xenonů" pohlazení pro oči. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja souhlasim se samuraiem ;) je to svinstvo. Prijde mi to jako "xenony za kazdou cenu", at jsem drsnej. :feve: Vuci ostatnim ridicum bys mel byt slusny a ohleduplny. Splnuje neco z toho nelegalni zastavba HID sady, ktera proste oslnuje i chodce? Jestli ti nestaci H4 zarovky, tak si nasetri penize a nech si ty xenony dodelat se vsim vsudy. Nebo si kup jiny auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to pisu tady,po zablokovani v jine rubrice...Mam origo xenony a tlumene po chvilce nekolikrat za sekundu zablikaji a prestanou svitit...dalkove jdou v poho.Jjak znovu roznu svetla,tak zase jdou a cele se to zase opakuje......porad dokola...Chci se zeptat jesli nekdo please nevi,cim by to mohlo Byti...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nějak tu potřebu xenonů za každou cenu nechápu. Argument že člověk chce lépe vidět u mě neobstojí - protože na úkor toho všichni ostatní vidí méně. Že člověk chce v hospodě říct, že má Octavii s xenony? Možná někde na vesnici... Nevím, měl jsem auta bez xenonů a světla jsem měl seřízené a s dobrými povolenými žárovkami a viděl jsem super, pak auto s xenony z výroby a viděl jsem stejně, ostrý přechod mezi světlem a stínem mi i vadil, na mokré silnici se světlo ztrácelo. Jediné plus to mělo, že na dálnici řidiči ochotněji opouštěli předemnou pravý pruh, ale to bylo asi tak vše, teď mám zase čočkové nexenony, s tím jsem auto kupoval a s tím počítám a jsem spokojen. I kdyby byla legální možnost předělávky na xenony, tak bych ji nevyužil.

Já proti xenonům nemám žadnou averzi. Mám averzi proti "xenonům" - tedy výbojce vražené do světla, které na ni není konstruováno, bez automatické nivelace a ostřikovačů. Tak to ano, to mám averzi velikou. A ne jen já, ale i ostatní a hlavně zákon.

Jestli se rád protijedoucím dívám do světel, tak všem stejně.

"zas tak hrozne to neni" - já chci, aby to nebylo vůbec hrozné, já chci, aby to bylo homologované pro provoz na veřejných komunikacích a splňovalo to podmínky základní ohleduplnosti vůči ostatním účastníkům provozu. Což tohle nesplňuje, majitel vidí více na úkor ostatních, kteří se rozkoukávají ještě kilometr poté...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Řeším teď problém, o kterém jsem četl před časem zde na foru, ale teď ten topic nemůžu najít.

Mám originál xenony na OI a všímám si, že právý xenon se mi nepříjemně chvěje při jízdě. Všímám si toho většinou v koloně na autě předemnou. Myslím, že svůj problém nemusím víc popisovat, určitě to znáte. :)

Světlo jako celek drží pevně.

V čem je problém? Stává se, že se nějakým způsobem povolí čočka ve světlometu, která se pak chvěje nebo je to pomalu umírající xenonovou výbojkou?

U klasických žárovek to tak běžně probíhá - vlákno se prověsí a vlivem jízdy se pak třepe...

Prosím, nasměrujete mě na správný topic nebo poradíte tady?

Díky Jiřík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem měl ještě Passata, tak jsem řešil to samé, psal jsem do servisu a napsali mi toto "Chvění u těchto modelů byla standartní "závada" - v ten moment se paraboly upevňovaly klínky ...", tak třeba to je i tvůj případ... Rozhodně to nebylo umírající výbojkou, prostě to bylo nějaké uvolněné... pak jsem s tím nějak pohnul a už to nedělalo, byla tam nějaká vůle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak to je klasický argument "HIDařů" - ostatní taky oslňujou, když mají špatně seřízená světla. :-) Rozdíl je v tom, že těch, co mají špatně seřízená světla je málo, nemají na autě nic nelegálního, při nejbližším servisu jim světla seřídí jak mají být a i když nejsou seřízená, stále neoslňují tak moc, jako někdo, kdo si do světel dobastlí výbojku a "světe polib si, hlavně že já vidim a vypadám hustě". :-) Abys neoslňoval tak bys potřeboval čočková světla a automatickou nivelaci. Pokud bys toto neměl, tak nepomůže "xenony" seřídit ani dva metry před auto, protože množství parazitních paprsků je tam tolik, že prostě budou svítit všude možně a protijedoucí tě budou nesnášet...

tak ja jezdim v noci dost a častěji mě oslnuji ridici s halogenovymi sbetly a uz vidim jak je jedou seridit do srvisu...hahaha. kdyz nejetry ani nevi ze ji msviti jedno natoz kdyz jim to sviti blbe frajere

Nejdřív se nauč používat toto fórum v nějaké bezvýznamné sekci.

Vyzkoušej si jak se používá citace, editace, náhled příspěvku a tak.

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj své příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...