Přejít na obsah

Xenony


Kokisss

Doporučené příspěvky

Tak to je klasický argument "HIDařů" - ostatní taky oslňujou, když mají špatně seřízená světla. :-) Rozdíl je v tom, že těch, co mají špatně seřízená světla je málo, nemají na autě nic nelegálního, při nejbližším servisu jim světla seřídí jak mají být a i když nejsou seřízená, stále neoslňují tak moc, jako někdo, kdo si do světel dobastlí výbojku a "světe polib si, hlavně že já vidim a vypadám hustě". :-) Abys neoslňoval tak bys potřeboval čočková světla a automatickou nivelaci. Pokud bys toto neměl, tak nepomůže "xenony" seřídit ani dva metry před auto, protože množství parazitních paprsků je tam tolik, že prostě budou svítit všude možně a protijedoucí tě budou nesnášet...

Meleš nesmysli! už vidím jak si každý seřizuje světla,někomu nevadí že mu svítí jedno a ještě blbě!!!já mám halogeny jen abys neřekl že je to argument Hidařů! jezdím v noci často a oslnují mě vic klasický halogeny!!!ale jinak pokud má někdo ostřiky a nastavení automatický,což se dá dodělat když chceš xenony tak pak neni problém a nechá si seřídit světla. jo a v čočce třeba i nová honda taky nemá xenony ale jen výbojky i víc aut tak jezdí už od výrobce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jasně, jezdí tak už z výroby (sice se ty modely dají spočítat na prstech jedné ruky, ale dejme tomu), ale ty paraboly byly na použití s xenonama přímo navrhnutý a mají na to homologaci, což pokud je mi známo Škodovka nemá, protože xenony dávali vždycky do projektorů.

Ale jinak souhlasím s tím, že halogeny dokážou taky pěkně oslňovat (nejlepší jsou po střechu naložený nákupní krabice, asi kvůli malému rozvoru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj pánové...

Jak si můžu ověřit jestli funguje čidlo na náklon správně?

Po otočení klíčkem se světla hýbou, motorky jsou funkční, jen se mi jedná o to jestli jsou dobře nastavené.

Při jízdě se mi zdá pořád že to svítí asi nízko anebo málo...výbojky mám nové

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, že:

- přizveš pár známých, raději kamarády než kamarádky,

- postavíš se ke zdi, řekněma tak 10-15 metrů,

- rozsvítíš světla,

- uděláš rysku na rozhraní světlo/stín,

- otevřeš kufr,

- kamarády necháš postupně vlézt do kufru,

- jestli dobře fungují čidla na náklon a vše okolo, rozhraní světlo/stín bude furt na rysce ;)

Ale základní zeřízení asi jen v servisu.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozsvítit a zapnout zapalování - když sjedou nahoru a dolů, tak motorky i čidla fungují.

Kontrola výšky - změř si jak vysoko máš střed čočky od země, najeď si třeba 5 metrů od rovné zdi, koukni na světla jaký tam máš uvedený sklon (1,2 %, nebo 1 % myslím), udělej výpočet o kolik níž by měla být linka světla pod úrovní výšky čočky a podle toho zjistíš, jestli jsou dobře seřízená. :) Jo a kontrola seřízení se provádí s obsazeným sedadlem řidiče, tak tam ještě někoho můžeš posadit, ať je to jak to má být. :)

EDIT: Tak jsem až druhý. :) Ale myslím, že pokud je to Octavia první generace, tak má ještě "hloupou" jednotku, která neumí to, co je popsáno v příspěvku výše - seřídit světla v průběhu svícení, ale jen při startu a pak při brzdění a akceleraci, takže v tom případě by to fungovalo tak, že rozsvítíš s prázdným autem a uděláš rysku, vypneš zapalování, naložíš lidi do kufru a znovu zapneš světla a zapalování a světla by měla svítit na rysku. Ale možná se pletu, nejsem odborník přes všechno. :D

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvojky to asi také neumí, vím že to je vlastnost, kterou má už dlouho Lexus u světel - tam se reguluje výška i na přejezdu příčného prahu.

Motorky jsou už konstruované dostatečně odolně, třeba u Audi se světla natáčí téměř pořád - natáčí se dokonce dle navigace, tudíž vědí dopředu, jestli přijde horizont, ostrá pravá zatáčka atd... pak na dálnici automaticky zapnou dálková světla, když auto detekuje jiné auto v protisměru, tak skloní světla tak, aby neoslňovala ale pořád svítí dálky, tuhle funkci má i nový Passat...

Ale myslím, že Octavie jak první, tak druhé generace to "on-line" neumí a prostě si naštelují výšku dle zatížení náprav při každém startu motoru, ať s rozvícenými světly, tak bez...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono nakonec je jedno kdo to umí a neumí.

V každém případě je to mazec :palec2: .

OT:

Když tak nad tím přemýšlím. Co za deset let? Bueme ještě normálně řídít?

Osobně mám z toho krapet strach, že už mně elektronika k volantu nepustí. A to nevím jak to ponesu? :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Octavia 1 i 2 maji dynamickou regulaci. To znamena, ze regulace sklonu probiha i za jizdy. Staci prudce pridat plyn, auto se nakloni smerem dozadu a svetla jdou okamzite dolu. To same pri brzdeni - to se svetla zase zvedaji. Zapnete si xenony proti zdi a sednete si na kufr. Reakce krokových motorků je vidět okamžitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny, snad to sem patří. Nevíte někdo jestli bude rozdíl ve svítivosti origo 4300K Philips vybojky a lacne číny taktez 4300 ale 3krat levnejsi? dal jsem tam číny 5000K no a svetla teda nic moc a jeste k tomu kazda ma jinou teplotu svetla, společně kupovane. , predstavoval bych si ze by to melo vice svitit. Pomuzu si kdyz koupim origo? taky je mozne ze jsou uz paraboly ko.....jen me zajima jestli nema nekdo zkusenost prave s origo a s "čínou"..? diky za odpoved....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj, před pár dny mi začalo pravé světlo svítit dost do růžova, předpokládám že tedy budu muset vyměnit výbojku. Levé světlo svítí zatím snad v pohodě, ale otázka je, jak to bude vypadat když bych dal nové jen to pravé - mění se v tomhle případě obě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zdarec, mam vymenene xenony za uplne nove, ale jen skelet, elektrioniku mam ze starych (rozbil sem je o srnku), musim delat pres VAG nejake nastaveni nebo muzu rovnou do servisu at mi je posteluji? Svetla jsou uz z drivejska dodelavane a naklon mam predelany na kolecko.

Dik za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, mám octavku 1,9Tdi 81kW, myslím, že to je ASV, r.v.2002, auto má halogeny a chci se zeptat, co vše je potřeba pro předělání na xenony? Řekněme to tak, že koupím např.: http://auto.bazos.cz/inzerat/13368672/XENONY-Skoda-Octavia-I.php a co dál potřebuji pro bezproblémový chod (zapojení?, kabeláž?) a plnou funkčnost (automatické náklony při zatížení)? Nechci mít s PČR zbytečně problémy, ale jezdím převážně za tmy a s halogeny nic moc, tak přemýšlím o výměně.

Všem děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zravím, mám dotaz koupil jsem od ss.dily nové xenony na O1 ale bohužel mám problém levé světlo řidičové je pro pravostranné řízení tzn. svítí opačně. Musí se vyměnit celé světlo nebo stačí jej něco přešroubovat. Díky moc za radu a pomoc.

PS: rady jako domluv se z prodávajícím prosím nepiště. Psal jsem mu ale neozval se ještě a já potřebuji jezdit :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Měl jsem něco takového vlastní tvorby, je pak ale problém s místem za světlometem = xenon je holt větší macek. Tohle zajistí jen svícení, neřeší to M-S komunikaci, K-line ani regulaci náklonu. Komplet přestavba se vším všudy obnáší rozstřelit půl auta - mě to trvalo nějakých 10 hodin a těch k*rev, co při tom padlo - ale zase je to skoro jak z fabriky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Damove a pani

Mam jiz nejaky cas mensi problem se svyma xenama.Zkratka se mi sem tam stane ze se nerozne prave svetlo.Jedu tedy jen na leve a pak kdyz po nejake dobe jizdy zhasnu a znovu roznu - uz sviti obe dve.Nevite cim to a jak nato ? Diky :)

PS - k ovladani xenu pres kolecko - zkontaktujte Vasu - myslim ze by o tom neco mohl vedet :)

Editováno: , autor: Planeta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...