Přejít na obsah

Kuřácký interiér, jak na něj?


Danniell

Doporučené příspěvky

Chtěl jsme se zepatat jestli máte někdo zkušenost s čistením interieru po kuřákovi? Interire je čístý všechno já osobně to nejak necitím ale par lidi mi uz rekla ze je to cítit, nevíte o nejakem šamponu se kterym by se to vypralo nebo jiny proces aby to přestalo byt cítít? Diky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem něco podobnýho. Celkem opruz. Co šlo sundat - plasty, tapece, stropnice, sedačky, všechno postupně ven a vyčistit. Ono je to totiž usazené i z druhé strany :-) Pak to bylo znatelně lepší, i když pořád tam něco bylo. To by musely dolů i koberce a přístrojovka, umýt i kastli zevnitř atd. Stejně se to z toho čalounění už nikdy nedostane. Auto po kuřákovi je neštěstí, člověk to hned nemusí cítit, když je to navoněné, koupí a pak nadává.

Mně to pak ukradli, takže se to vyřešilo samo - ale škoda stráveného času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Chtěl jsme se zepatat jestli máte někdo zkušenost s čistením interieru po kuřákovi? Interire je čístý všechno já osobně to nejak necitím ale par lidi mi uz rekla ze je to cítit, nevíte o nejakem šamponu se kterym by se to vypralo nebo jiny proces aby to přestalo byt cítít? Diky za info.

Mám stejný problém, hlavně když svítí slunce na auto. Otestoval jsem tohle a je to lepší. :palec2: :palec2: My linkMy link

Editováno: , autor: Maxihary
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zápach určitě odstranit jde, páč jsem koupil auto a kdyby nebyla propálená manžeta na řadičce tak bych to nepoznal...a taky jsem lakoval plasty a když jsem vyndal popelník tak bylo pod ním na tunelu dost popelu. Ale jak říkám, auto mám půl roku, žádnou voňavku jsem tam nedával a interiér stále něčím voní. Netuším jak to někdo provedl ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim,

taky jsem řešil.. A vyřešil.. aktivní pěnou na interiér od značky sonax ve spreji (zelený pixla) a přípravek taky od sonaxu na čištění interiéru v rozprašovači.... Bohužel byla to pálka, jednak můj téhdejší interiér byl jeden velkej flek... A druhak smradu jak kdybych seděl v popelníku :)).

(aktivní pěna je určena jak na silný znečištění tak i na zápach)

Takže pokud by šlo o důkladný čištění počítal jsem tak 4 - 5 sprejů (5x 160kč) plus těch 133,- za ten rozprašovač.. investice na litr a 4 hodiny práce ale pořád levnější než u firmy... Váhal jsem jestli to udělat strojem na mokrý čištění nebo ručně... Pěnu jsem dával ručně. Dával jsem jí na sedadlo tak dlouho dokud ta pěna nezůstavala na sedadle (vsakovala se), nechal jsem 5-10 min pracovat (v autě to vypadalo jak o vánocích, teď lituju, že jsem to nenafotil :-), za pár minut změnila špínou barvu do černa a vysavačem (vodníkem pochopitelně) jsem jí pouze vysál... to samé textilní tapec, koberečky. Na strop jsem použil už ten rozprašovač - na houbičku na nádobí a krouživým pohybem do pěny - celej strop - vysát. Na sedačku hodit např. starý prostěradlo - zajet do garáže, stáhnout o trošku okna a nechat bejt - schne to cca 30 hodin, po 12 hodinach je možný už auto normálně užívat, ale bohužel stále za asistence přeloženého prostěradla - schne to rychleji...

takhle jsem to udělal já, a nemůžu si stěžovat - zápach fuč, fleky žádný - jako nový..

Je jen potřeba myslet na to, aby se pěna nanášela tak aby nevznikly rozdíly mezi místy, na kterých pěna byla a na kterých ne.. To znamená vymyslet způsob jak si sedadlo pomyslně "rozčlánkovat" na kusy, a myslet i na hůř dostupná místa...

taková moje osobní zkušenost - ano je pravda, že firma specializující se na takové čištění je lepší - ale je dražší - lepší je v tom, že je to ještě důkladněji, a taky v tom, že oni sedadla komplet z auta vytahují a čistí i kolejnice pro sedadla - promazavají, a dostanou se tak na místa, kam se my normálně nedostanem, protože kdybych si měl dat práci i s těma sedačkama tak si můžu vzít tak na 2 dny volno :-D

Editováno: , autor: Pajuslimbus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...