Přejít na obsah

Čidlo teploty chladící kapaliny G62


kols

Doporučené příspěvky

Mám toto čidlo asi vadné, neboť vždy po ujetí asi 100km se rozsvítí kontrolka emise. Vag píše 16502 sporadicky - vadné čidlo teploty,konektor, vedení atd.Po výmazu chyby kontrolka zhasne. Konektor čidla i na ŘJ motoru jsem vyčistil a asi po 100km to stejně svítí znova.Chci čidlo vyměnit, ale je tam utopené, že se tam jen tak nelze dostat. Poradí mi někdo co třeba demontovat, nebo jak se k čidlu dostáváte. Co demontujete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokuď já vím dobře čidlo teploty s kontrolkou emisí nemá nic společného..kdyby ti nešlo čídlo teploty neukazuje ti to na přístrojové desce. Kontrolka emisí ti bude svítit kvůli lambďe nejspíše..a cyba bude ve vyhřívání sondy...a utopené čidlo..záleží kde ho hledáš..jestli myslíš čidlo v nádržce kapaliny tak to je úplně jiné..ale čím to je nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vag píše čidlo teploty, takže nemám důvod se :) domnívat,že je to něco jiného. To čidlo je na termostatu, který je sám o sobě špatně přístupný a tak chci vědět jak se k němu dostat. Utopené rozuměj - hluboce zapuštěné , čili nepřístupné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypust chladící kapalinu, spodem, na straně řidiče je vlevo pod narazníkem šroubovitý výpustný kolík ( samozřejmě musíš mít otevřenou nádobku chl. kap.. Vyteče ti tak 2 litry kapaliny. Shora na čidle je plastová pojistka ve tvaru U, tak tu kombinačkama vytáhni směrem nahoru a vyndáš čidlo i s přívodními kablíky. Vyteče ti trochu kapaliny ven, ale kablíky jsou dost dlouhé , aby sis vytáhl čidlo do volné polohy mimo sněť hadic a pak čidlo v pohodě odpojíš. Napojíš nový čidlo na zásuvku a pak ho zandáš do termostatu a nandáš zase U pojistku. Kapalinu naleješ do nádobky, necháš nastartovanej motor, mělo by se to samo odvzdušnit. Radši odpoj minusový kabel od baterie před veškerou demontáží. Vymaž chybu a jezdíš.

PS: Myslel jsem si , že mám okruh odvzdušnění a až druhý den po nastartování se mi rozsvítila kontrolka na palubce , byla to červená kontrolka, myslím teplota motoru a v nádobce na chl. k. bylo málo vody. Dolil jsem a O.K. :palec2::);)

Samozřejmě musíš mít při práci šikovný prstíky.

Dal jsem toam čidlo za 150,- ( autokelly)

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No přístup není zase tak hroznej..záleží na typu motoru ale vždy musíš pod plast motoru..a nemusíš ani odpustit vodu..jen počítej s tím že když odděláš to čidlo že voda vždy vyteče..musíš mít to druhé po ruce a hned je vyměnit..a doporučuji předem odpojit kabel a vytáhnout U pojistku.Voda ho nevytlačí.A to doporučení odpojit baterii radši udělej..protože jsem slyšel že ho někdo při výměně už odpálil a ještě neměl ani nastartováno...ale s tou kontrolkou emisí bude podle mě ještě jinej problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jak čidlo vyměnit mi je celkem jasné, ale asi mám velké tlapy, neboť se nemohu rukou dostat ani ke konektoru, natož k čidlu. Není nutno třeba vytáhnout AKU, nebo ERG? Vy to zvládnete jen tak ? Mám motor AUA. S kontrolkou "emise" teda nevím. Když závadu vady čidla 16502 vymažu, kontrolka mi ihned zhasne. Takže by to mělo být ono. Pravdou je, že občas když kontroluji Readiness tak u odvětrání nádrže mi píše "nezdařilo se". Po další jízdě se to však změní na "zdařilo se". Chybovou hlášku to však nehodí.Nevím je-li to normál, nebo mám hledat zde. Akčními členy však ventil N80 pro odvětrání nádrže skáče.

Editováno: , autor: kols
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě sundat černý plast kryt motoru, nevím jaký je rozdíl mezi motory, ale mezi gumovým potrubím mi stačilo pak ukazováčkem a fuckováčkem , samozřejmě po uvolnění U pojistky , vyndat čidlo. Jesli máš silný prsty , nebo jinak řešený motor, tak použij kleště, sikovky, čínské tyčky nebo ať ti pomůže někdo jiný se slabýma dlouhýma prstama. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chlapy len taka mala otazocka preco treba odpajat baterku ked menim snimac? Vsak odpojim konektor vymenim snimac zapojim konektor naspat a az potom skusim startovat, takze by nemala ist stava do knektoru nie? Tiez ma caka vymena tohoto ssnimaca lae moc sa mi nechce odpajat baterku lebo naposledy sa mi skrtiaca klapak nastavovala skoro dva dni a ten motor isiel naprd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Pokuď já vím dobře čidlo teploty s kontrolkou emisí nemá nic společného..kdyby ti nešlo čídlo teploty neukazuje ti to na přístrojové desce. Kontrolka emisí ti bude svítit kvůli lambďe nejspíše..a cyba bude ve vyhřívání sondy...a utopené čidlo..záleží kde ho hledáš..jestli myslíš čidlo v nádržce kapaliny tak to je úplně jiné..ale čím to je nevím.

To já mám horší problém, vyměním čidlo, vše je OK, startuje super, ručka rychle na 90. Po ujetí ani ne 1000 km opět špatně startuje, ručka nechce stoupat, po 10 minutách teprve začne ukazovat a podalších 5 je na 90. Vyměnil jsem čidlo a opakovalo se úplně to samý, diagnostika OK, nevím si s tím rady. žy by byly obě čidla vadný a vada se projevovala úplně stejně, to se mi nezdá, jestli nějaký přepětí nebo co. S tím jste se nikdo nesetkal ještě?

FABIA 1.4. 16V 55 KW, motor BKY

Editováno: , autor: Johny.Repp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...

Tak ako napísal "kols" to má niečo spoločné,lebo mi začalo robiť to isté.Mne občas svieti kontrolka motora "check",ale to robí kvôli LPG,ale teraz mi začala vyskakovať a vo VAG-u je hláška okrem klasiky 16555 aj 16500 a to je ten snímač teploty G62.V stredu mám STK+EK a zároveň dám vymeniť aj ten snímač.Niekoľkokrát sa mi stalo že po rannom studenom štarte auto cca 4-5 s dosť vybrovalo a teraz nemyslím vybrácie na voľnobeh u HTP,určo to bolo tým snímačom,ak nedal správny signál o teplote tak sa RJ dávkovala palivo ako pri teplom motore a motor bol studený,toto mi robila aj felícia,po výmene ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdar chlapi, mam problem s tatovou fabkou. Fabia 1 modelova rada 2003 1,4MPi (AQZ). Sviti kontrolka motoru a obcas nefunguje teplomer na palubovce. VAG vypisuje:

16502 - Snimac teploty chladici kapaliny (G62) Signal prilis velky
        P0118 - 35-10 -  - - Sporadicky

Cidlo vymeneno a kabel k cidlu opticky zkontrolovan (ale pouze ten kousek nez to zaleze do spolecneho svazku se vstriky nebo cim). Chyba opet pretrvava, kam bych se mel mrknout dale ?? Na kabelovy svazek na nosniku nebo kam ??

 

Diky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Ahoj, mám následující problém: čidlo teploty chlad. kapaliny mi v aplikaci Torque a Car scanner ukazuje teplotu mezi 50 a 60 C, ale přitom se již zapíná větrák. Proto předpokládám, že voda má již potřebnou teplotu a je vadné čidlo na termostatu. Na palubce je 90 C.

Je moje domněnka správná anebo se může ještě jednat o jinou závadu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes proběhla výměna čidla teploty chladicí kapaliny u motoru BKY, čidlo hlásilo teplotu teplého motoru 50 - 60C, přitom se ale při stání již zapínal ventilátor. Dále sem si všiml, že se zvýšily volnoběžné otáčky asi o 50. Koupil jsem od výrobce Hella, spona je oproti originálu kovová. Konektor na čidle byl odjišťovacím zobáčkem dolu, tak jsem musel nejdříve čidlo vyjmout a pak teprve odpojit konektor. Těsnění zůstalo v termostatu a nejdříve se mi ho nedařilo vyndat. Nakonec se ale povedlo, vytekla nějaká kapalina, která se po delší jízdě ustálila na dně vyrovnávací nádržky, na což mě upozornila kontrolka.  Nové čidlo jsem si natočil zobáčkem nahoru.

Nyní teplota krásně stoupá, volnoběh opět na normálu a ventilátor se zapne asi při 96C, celkem na krátkou dobu a teplota klesne na 93C. 

IMG_20210413_132821.jpg

Editováno: , autor: psurn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...