Přejít na obsah

Zatékání do kufru


Jirka2106

Doporučené příspěvky

Připojuji se k smolařům s vodou v rezervě, je pravdou že mam zadní stěrač a parkovacího asistenta, tak těch "děr" může bejt víc. Nejsmutnější je že se to projevuje hodně náhodile, jednou stačí myčka a je co vylejvat, jindy týden prší a v rezervě je sahara. Díky za nápady kouknu na to, v nejhorším to přihodím na seznam pro dvouletou garančku :)

Edit: V mém případě se jedná o limuzínu

Editováno: , autor: rmx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

No nektere veci se spise tahaji z Mexika a Madarska, nastesti ty nejdulezitejsi veci se porad delaji tady, jakou jsou vsechny plasty a calouneni. U motoru je to podle typu tam to je bud z Madarska nebo z Nemecka a samozrejme take od nas ;)

Cjoctaviane...jaky mas problemy s OII krom vody v kufru? Ja jsem mel teda problemy spise s kvalitou kompletace, protoze vsechno bylo nejak divne a cele auto pak bylo rozvrzane. V cervenci pak napisu co vsechno jsem musel projit a jak to skoncilo ;)

Ja som už rozoberal ako Octaviu, tak aj Fabiu a tie diely pochádzajú z omnoho väčšej skupiny krajín. Ale našťastie Čínu som ešte nenašiel. Ale zato plasty sú často z Poľska.

skusali to vapkou - a odpoved bola, ze "mozno zateka okolo tesnenia pri svetle alebo zamku". Vraj mi "dotiahli" 5 dvere - neviem, co presne to znamena, ale teraz nimi musim neskutocne trieskat, aby som ich spravne zavrel :feve:

Podľa mňa posunuli oko zámku na karosérii. Uvolni ho a nastav tak, aby sa kufor príjemne zatváral. Podľa mňa to tesnením kufra nebude, veď to smeuje v hornej časti, kadiaľ by mohlo zatekať, dovrchu a voda tečie okolo neho.

Ja by som rozložil pod kobercom a dookola rezervy (v hornej časti) noviny a hneď by sa videlo, odkiaľ zateká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravym mam taky problem ze sa mi rosi auto zistil som ze mi tecie do kufra auta najlepsie natom je ze kobercek v kufru ak sa ide ku rezerve bol uplne mokry uz to chytalo pliesen ...po vibrati rezervy z octavie 2 som bol milo prekvapeny ked som zbadal 15 cm hlbu vody ze by som tam dokazal uzivit aj nejedneho kapra ...ak ma niekto skusenosti kade moze tiect voda tak rady budem prijimat z usmevom bo uz som zufaly stoho ze neviem prist nato kade mi tecie do auta .... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

tiez som prave dnes nasiel vodu v kufri po silnejsom lejaku, zaujimave ze to doteraz nebolo, cely kufor, podlaha, tapacir, vsetko je suche, voda iba v mieste rezervy, typujem na dvoch vinnikov - miesto prechodu kabelaze od tazneho, ale asi malo pravdepodobne a druhy su gumove zaslepky na dne kufra, tu bude asi chyba, lebo ked auto stalo na rovine presne cez tieto zaslepky odkvapkavala pomalinky voda, predpokladam ze sem aj tadialto dostala pod tlakom pocas jazdy za husteho dazda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

kopíruji z jiné části fora. (http://forum.skodahome.cz/topic/44710-zat%C3%A9kan%C3%AD-do-vozu/page-12#entry2130265)

 

Ahoj kluci, (no nevím jestli tu nějaké holky vůbec jsou, tak prominou).

 

Po dlouhé době jsem tu opět s příspěvkem. Problém se zatékáním na červené octavii byl vyřešen a tak jsme koupili nové auto.(modré)

 

Jak je doufám v mém popisu, tak tím novým vozidlem je  Š Oct. II. 1.4 TSI, rv. 2009 .

Po motorické stránce, spokojenost, (až na cvakání těsně po nastartování motoru, prý to je už úděl těchto motorů), a jízdní vlastnosi taky výborné.

Při přechodu z Š-O I na Š-O II je to jako z kočáru do letadla  :-)

 

Ale zpět k mému problému,

Auto je skoro pořád v garáži, ale naposeldy zůstalo dva dny venku a a... zmoklo.....  a v prostoru rezervy se objevila VODA:  (jak to tak čtu, tak celkem častý jev.)

Ano, bylo to sice jen trochu vody, ale jak všichni uznáte, Voda tam NEPATŘÍ.

Zjistil jsem, že voda zatéká přes/kolem těsnění u stěrače na zadních 5-tých dveřích.  Našel jsem i pár kapek vody na horním plastovém krytu zámku zadních dveří. Auto stálo na šikmo (levá strana vozidla byla níže než pravá) a tak voda, která byla za plastovým tapecem, tak stekla na levou stranu a odtud odkapávala na nárazník.

(Zjištěno po sundání plastového tapecu /pozor na šroubek/ a v prachu byly cestičky začínající právě od stěrače)  Až budu moci, tak umístím fotky.

 

Guma byla vyměněná za novou......  Jedná se o těsnící Gumu, která se nachází mezi Sklem 5-tých dveří a stěračem. Jedná se o průchodku, neboť hřídel stěrače prostupuje do kufru.  

Jestli byla závada odstraněna, se zjistí až po čase.  Ale určitě dám vědět.

 

OTÁZKA PRO VÁS bastlíři.

 

setkal se už s tímto probémem už někdo z Vás a jak jste jej řešili????

Nebo doporučili by jste krom výměny ještě nějaké jiné opatření???  (silikon, olej, vazelina...  nebo něco jiného????

 

PS: plastový tapec jsem ještě nedal zpět, abych nemusel znova odstraňovat tapec, a viděl zda to teče či nikoliv.  A do kufru dal plastovou vaničku, aby telko (jestli poteče) tak neé na koberce, ale do vaničky.  Jooo..   a kobecre suché.

 

 

Dnes odzkoušeno kýblem vody a SUCHO, NETEČE......   přikládám slíbené foto...  Oprava za 50 Kč.  (ještě potvrdím po opravdovém děšti. Ahoj.

 

1. Foto s těsnící gumou u těrače

2. pohled ze vnitř auta, z kufru, na těsnící gumu

3. proužky vody, na zadním plastovém tapecu

 

 

post-3111-0-55594600-1454425627_thumb.jp

post-3111-0-63173200-1454425647_thumb.jp

post-3111-0-63652400-1454425735_thumb.jp

Editováno: , autor: elektrikar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ja zadni sterac nemam a vodu u rezervy mam porad. Celej kufr suchej a pod rezervou stoji voda. U rezervy jsou smerem k narazniku dve docela velky diry ucpany nejakejma plastovejma spuntama. Kdyz se spunty vyndaji je videt az na silnici, tak podle me to tam netesni a za deste to tam caka vodu ze silnice. Nevi nekdo proc tam ty diry vubec jsou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Michal86.

Jen se zeptám, objeví se ti tam voda, i když nikde nejezdíš?  a auto stojí?

Nateče tam voda po dešti?

Jestli ano, tak by to mohlo téct přes ten zámek, (pod tapec a ten je výborně tvarován do trychtýře směřující právě do toho zámku.

Takže to steče a nezamokří koberec).

Já měl taky koberce suché.  

 

a TED UŽ OVĚŘENO, PO TŘETÍM DEŠTI MÁM SUCHO V AUTĚ. SUPER.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čaute  tak mě to také potkalo OII mám 3 týdny a tak zkoumám jaké má nedostatky pořád mě láká okolo něj chodit a zjišťovat sebemenší chybičky a co čert nechtěl .Když jsem začal vyklízet kufr tak jsem si řekl že se podívám jak to asi vypadá pod rezervou.Vyndám nářadí kolo a pod ním tak 1cm vrstva vody.Prvně jsem si řekl bůh ví jak dlouho to tam může být,vytřel jsem nechal vyschnout a našupal vše zpět.Včera jsem si na to vzpomněl takže opět to samé jen s tím rozdílem že vody tam bylo o cm víc. Dneska jsem byl v servise a chlápek mi řekl přesně to samé co tady čtu ..... Sednout si do kufru (tedy když je z něj věchno venku :D ) a někdo přítomný venku pomaličku polévat vodou z úrovně stěrače . Jsem zvědav kde to bude každopádně hned jak zjistím příčinu podělím se s vámi :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim. Mam Octavii 2 sedan po faceliftu, vc. Zadniho sterace. Mel jsem malou nehodu na pravy bok,... Pan zezadu nedobrzdil:-( davali novy naraznik, viko 5-tych dveri, tazne.. Okno na 2x lepili umelci. S vanou nebylo hnuto. Viz. Foto. Po nejake dobe jsem zjistil, ze mi do vozidla v leve casti zateka voda, kde presne netusim. Mam mokry tapec za levym podbehem a pak castecne na tapeci rezervy. Mam plastovou vanu, ale do ni voda netece. Je divne, ze mam obcas i vodu na hrane 5-tych dveri, bud na tesneni nebo na plastu, vc. dole u plastu zamku, viz. druhe foto. Nejaka rada kudy to muze tect?

post-61272-0-40537000-1458810677_thumb.j

post-61272-0-76597900-1458811090_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, já to mám podobně, jen to mám na pravé straně, vždy po vydatném dešti. Do teď jsem to neřešil, ale jak si tak pročítám tohle téma, tak zkusím kouknout na těsnění kolem pravého zadního světla a pak se asi budu soustředit na těsnění kolem pátých dveří. A jak máš druhou fotku, tak tam mám občas vodu taky.

U rezervy vodu nemám, jen je v pravé straně v té vnitřní dutině vlhký tapec a to dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak jsem taky vytáhl rezervu a je tam sucho . Jen nechápu proč jsou na dně tři díry zalepeny izolepou. jedna už byla skoro odlepená a druhá se začala taky loupat. Tak jsem je strhl a přelepil zatím zase izolačkou. Koupím špunty a dám místo izolačky. Máte to taky tak ?

post-33935-0-84163500-1464507922_thumb.j

Editováno: , autor: hanesek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Pročetl jsem všechny Vaše rady (světla, těsnění kufru, stěrač) nikde kolem toho to neteče. Přesto stále v prostoru rezervy plno vody :( 

Vím kudy to sice teče do kufry(viz foto), ale netuším odkud se ta voda tam bere. Najde se někdo, kdo měl stejný problém a již ho vyřešil???
Napadá mě už jen špatně zatmelený nějaký spoj, ale půl auta se mi nechce rozebírat. Díky za rady

IMG_20161009_152651.jpg

IMG_20161009_152635.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tombie

Hele, kdyby jsi na tech fotkách v "malování" domaloval přibližně místo, kudy se ti to tam dostává, tak bych se na to mohl povídat u svého auta(Š.octII po FL). (ale to bude stejně rozdílné).

Zkus se podívat na tu černou těsnící gumu, co vede kolem celých 5tých dveří. - na co dosedají 5té dveře.

Zjistil jsem, že po dešti je v té gumě voda, a jak jsem zatlačil na tu gumu a vedl prsty k sobě, (asi ze vzdálenosti cca 30 - 40 cm), tak se uprostřed v místě dírky toho těsnění objevila (vystříkla) voda a právě směrem do kufru.

po každém dešti se právě v té gume toho těsnění uvnitř držela voda.

takže jsem ji průbojníkem ze směru jako by z kufru směrem k zadnímu nárazníku propíchl, (udělal otvor cca 3 mm - 4 mm, podle toho , jaký máš průbojník - dírkovač) a voda mi okamžitě z toho vytekla.

Měl jsem v kurfu (v rezervě vodu, asi tak půl půlky (na alkohol), ale byla tam.

Ted už tam nezatéká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těsnící guma je v naprostém pořádku a úplně suchá. Měl jsem rozdělané i světla(myslel jsem, že to teče kolem nich) a taky úplně suché. Mám spíše podezření jestli se tam nějak nemůže dostat voda až ze zadních kol (jak stříká voda) či špatně zatmelený nějaký spoj. Popisek na fotce jsem lehce upravil, ale to stejně asi nepomůže :D

Po týdnu větších dešťů jsem se podíval do kufru a rezerva byla z 10% zatopená, bylo tam tak cca 2l vody......A ještě jsem vypozoroval, že tam voda lehce zatékala i 2dny po dešti (když bylo sucho), takže se někde musí voda zdržovat (blatník, zadní nárazník) netuším :(

Ještě by tam mohla voda zatékat přes ventilační mřížku.....no nic budu to muset stejně celé rozdělat :( 

IMG_20161009_152651.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

noo, auto máš nové, nebo jsi jej zakoupil od někoho a po dešti se projevila tato závada?

měl jsem příspěvek ohledně zatékání , ale to bylo ve vláknu Octavia1, a tam to popsáno, že mi zatékalo , přes prasklinu na horní straně kufru u kapoty. měl jsem tam i fotky. podívej se, (vlákno nenajdu.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem taky zjistil vodu pod rezervou. po celkovém rozebrání jsem zjistil že mi to teče kolem stěrače a když zapnu ostřikovač tak teče kapalina, ale přímo z motorku stěrače. Motorek stěrače jsem zalepil lepidlem na skla a zatím neteče.  Těsnění kolem stěrače mám objednané tak uvidím zda to vyřeší celý problém   

20161203_203435.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Na fotce nic nevidím a ani to tam nemáš zaznačené.

Ale jestli ti to teče na levou stranu, tak musíš hledat chybu na levé straně.

pravděpodobně to bude téct, přes nějakou prasklinu v laku , možná v horní části a nebo přes tu úžlabinu na 5tách dveřích kde končí sklo a začíná rovný plech 5tých dveří.

odtamtud to pak bude stýkat na gumu těsnění a odtud do kufru.

to že se ti drží voda, tam kde máš tu nálepku ještě neznamená, že to musí téct právě tam,

Vyzkoušel jsi i dát auto s mírným sklonem na jiné místo?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...