Přejít na obsah

Autorizovaný servis Škoda


Host Makyn20

Doporučené příspěvky

Ona kontrola je, volají po každém servisu ze ŠA a ptají se. ALE - ruku na srdce kdo z Vás si kdy skutečně stěžoval? Já jednou.. a na konci rozhovoru mi povídá operátorka, zdali může konkrétní informace - SPZ, VIN, zákazníka sdělit servisu, že jsou nutné k prošetření. ANO tady sem se zastavil.. dneska bych to asi klidně řekl, ale myslím si, že většina lidí to tady stopne a přitom bez těchto údajů to dle jejich slov efektivně řešit nemohou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 7. 2013 na 16:58, FreeCZman napsal:

Ona kontrola je, volají po každém servisu ze ŠA a ptají se. ALE - ruku na srdce kdo z Vás si kdy skutečně stěžoval? Já jednou.. a na konci rozhovoru mi povídá operátorka, zdali může konkrétní informace - SPZ, VIN, zákazníka sdělit servisu, že jsou nutné k prošetření. ANO tady sem se zastavil.. dneska bych to asi klidně řekl, ale myslím si, že většina lidí to tady stopne a přitom bez těchto údajů to dle jejich slov efektivně řešit nemohou...

Tobě volají pokaždé přímo ze ŠA? Jseš si tímto jist? Když už mně volají, tak většinou přímo ze servisu, kde bylo auto a to ještě jen v případě, když nebyly nějaké potíže. Jinak se nikdo od nich neodváží zavolat. Ze ŠA se mně to stalo jen jednou a to jsem servis nijak nešetřil. Jenže on to stejně vedoucí servisu spolu s majitelem šikovně zahráli do autu. No nic, bylo to stejně kvůli služebnímu autu, takže mě to až tak nepálilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra, mne doteraz kvôli hodnoteniu servisu volali iba raz, ale s autom som bol v servise reálne už 9x (väčšinou výmena oleja), v štyroch rozličných servisoch. No nič, nechcem sa sťažovať, len je to zaujímavé. :-)

Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyjma běžných garančních prohlídek volají víceméně vždy. Volali mi i u (po) svolávací akce na turbo. Vždy je to přímo ze škody auto z oddělení péče o zákazníky - zjišťují spokojenost s provedenou opravou. Mají informace co se na vozidle dělalo (většinou orientačně, ale mají). Ptají se na přístup, na dobu opravy na stav vozidla po servisu, na spokojenost s případnou cenou, jestli bylo opraveno vše co sem požadoval atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mně také volali, popravdě mě to trochu zaskočilo a váhal jsem, co mám říct a co ne, když se ptali an osobní údaje. V každém případě mi poradili, ať zavolám na škodov. bezpl. linku, pokud nejsem spokojen s opravou a domluvím si nějaké řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dnes na Roomíkovi na prodlouženou záruku a bez mrknutí oka, opraveno zadní stahování okna, kde se to křížilo a šlo blbě vytahovat. Dále objednány kryty A-sloupků z důvodu poškození té gumičky na spodku ve spáře nad blatníkem, též na záruku a bez řečí  :kol-47: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 týdny později...

TO e1.: Díky za radu. Měl bys tedy nějaký tip na jinou značku oleje v podobné cenové kategorii ?

 

TO dick: Moje manželka už asi taky začíná trpět schizofrenií, protože mi řekla, že když ze mě v servisu budou chtít ten "ušlý zisk" za vlastní olej dostat, tak mi to naúčtujou jinde a budu stejně vědět prd. Je fakt, že hodiny za práci, které si účtují, nikdo ve skutečnosti nedokáže zkontrolovat. Navíc vyslovila myšlenku, že když tam bude hodně voprsklej mechanik, tak si klidně může ten můj olej vzít a nalít mi tam stejně ten jejich sudový, protože ten jejich olej určitě není Edge. I když už je to hodně přitažené za vlasy, nemožné to není a v dnešní době "prasáren" v servisech bych se už nedivil ničemu. A tak začínám přemýšlet, jestli mi to za těch ušetřených 500-600,- vůbec stojí :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No musím se přiznat, že tohle řešení mě vůbec nenapadlo a popravdě řečeno jsem o něm ještě ani neslyšel. Pokud máš tak benevolentní servis, že Ti toto umožní, tak to máš dobrý, ale tady u nás by to na stopro neklaplo. Ani bych se jim nemohl moc divit, protože když si vezmeš že bys například nalil do motoru špatný olej, oni Ti potvrdili servisku aniž by viděli cos tam vůbec nalil, jestli sis vyměnil filtry apod. a za pár měsíců by se Ti zadřel motor, tak by Ti pak vlastně měli uznat záruku aniž by tu závadu způsobili jejich vinou. Jasný, je to extrémní příklad a nikdo by si asi do auta schválně nelil špatný olej, schválně nevyměnil filtry apod. ale v principu by to takto fungovat asi nemělo, i když pro Tebe samozřejmě dobře :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak by som bral 5W-40-ku aj s ohľadom na cenu, tak by som zvolil Valvoline SynPower 5W-40. Kvalitná alternatíva za ešte nižšiu cenu je Shell Helix Ultra 5W-40.

Čo sa týka donesenia vlastného oleja do servisu, treba nájsť taký kde s tým nemajú problém. Ja do takého chodím. Hodinové sadzby majú dané, takže na tom odrbávať nemôžu, ale účtujú si za starý olej recyklačný poplatok. Čo sa ale sleduje ťažko, sú ceny za materiál. Tam teoreticky môžu manipulovať. Ale koniec koncov je to o ľudoch. Ak narazíš na dobrý servis, nebudú mať poblém ani s tým, aby si bol pri aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO e1. : Díky moc za radu, když jsem četl Tvoje příspěvky, bylo mi jasné že Ty mi asi poradíš nejlíp :-) Jdu do Shellu, je za sympatickou cenu a věřím té značce. Jak jsi psal, Castrol je často předmětem různých čachrů a o e-shopu, kde jsem ho chtěl původně brát za až podezřele nízkou cenu (v ověřených obchodech stojí téměř o 1/3 víc) jsem se doslechl nepěkné věci, takže raději připlatím a koupím Shell v ověřeném obchodě. Můj servis nemá s vlastním olejem problém, ptal jsem se, prý ani neúčtují žádný poplatek za likvidaci starého oleje. Všechno ostatní nechám na nich, přinesu si fakt jen ten olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc vyslovila myšlenku, že když tam bude hodně voprsklej mechanik, tak si klidně může ten můj olej vzít a nalít mi tam stejně ten jejich sudový, protože ten jejich olej určitě není Edge. I když už je to hodně přitažené za vlasy, nemožné to není a v dnešní době "prasáren" v servisech bych se už nedivil ničemu.

ach jáááj ... :kol-33:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tys asi ještě mladý, ale byly doby, kdy se zapisovaly výrobní čísla pneumatik, před tím, než jsi dal auto do autorizovaného servisu. O porevolučních zlodějnách v autorizácích ani nemluvě. Ta špatná pověst se s pořád dál táhne. Někdy se tomu člověk ani nediví. A slyšel jsem toho od lidí z autorizáků různých značek taky dost, abych si mohl udělat obrázek. A když ne podrazy, tak kvalita práce je občas do nebe volající.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco pro schizofreniky k přemýšlení :-)

Můj případ:

Donesu vlastní olej-doufám, že to není falzo, servis nemá problém, technik se ještě na něj ptá, protože si pamatuje, že si ho nosím. Fitr dodá servis, tam je malý cenový rozdíl.

Platím pouze za tabulkovou práci, filtr, někdy podložku, žádný recyklační poplatek, cena je velmi příjemná, na faktuře olej vlastní.

Teď to slíbené pro schizofreniky:

Auto dodám ráno na parkoviště s vyzvednutím odpoledne a nevím kdy půjde na dílnu. Veškeré ohřátí oleje po delším čase může být pouze z parkoviště na zvedák-a to je málo.

U auta při výměně nemůžu být (předpisy o bezp. práce atd.- chápu to) takže můžu počkat za sklem a z předávací místnosti koukat, ale vidím stejně prd jestli mě mechoš ojebává.

Donesením vlastního oleje usnadňuji nepoctivému mechanikovi jeho vynešení ze servisu a zde dojde k ojebání-pouze filtr a dolití oleje vyšetřeným zbytkáčem.

Když se mi nevrátí kanystr se zbytkem 0,5l oleje propadám panice, vše nasvědčuje shora uvedenému.

Donesl jsem Castrol magnatec a na foru se dočítám od "odborníků", že je na hovno, že mám dávat 0w30 značky xxx, už z toho šílím, blázním a vidím bílé myšky.

S útěchou zpomínám na slova známého mechanika, že u nich se v minulosti nikdy fyzické osoby, kteří si krvavě ušetřily na auto neojebávali, ale pouze větší firmy.

V hlavě mi šrotuje všechno možné a nevím na čem jsem a zjišťuji, že když budou chtím tak mě stejně ojebou, ale s vlastním olejem jako ojebaný ušetřím :-)

Na závěr si říkám, snad se ta doba lepší a tolik už se snad od civilizované evropy nelišíme  :D

Rada:

Takto přemýšlet je první krok, resp. návod, jak se dostat na blázinec  :D

 

Podobnost výše uvedeného s některými "pacienty" je spíše náhodná, není na nikoho mířena a nemá nikoho urazit. Ale slouží pouze jako fakt, a také k pobavení.

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám návrh : prídite , vymení sa to pred Vašimi očamki - keď aj cez sklo ale vidíte čo sa robí /stáť človeku pri robote je naozaj vychcanosť najvyššieho zrna a neviem ako by ste to vy v robote zvládali / , olej si donesiete alebo vám ho zoženiem podľa vlastných požiadaviek , a máte to s papierom , záruky bežia a všetko je ok ... 

 

 

ak nikomu neveríte tak to je hold potom smola , a nezávidím vám ten život a starosti ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...