Přejít na obsah

Autoradio - výběr a výměna neoriginálního radia


Host MichalF

Doporučené příspěvky

Prave ze silny je snad i slaby slovo. Osobne mi o design jde asi tak z 5%, o funkce tak z 25% a zbylejch 70% jak to hraje, a proto budu volit priste opet Blaupunkt ;) Testum neverim, at je to radio nebo auto, pulka veci je vzdycky mimo. Neni nad ucho ci vlastni osahani (myslim toho vyroblu :) ) A Casablanca je zuzo, Bremen ani nemluvit, ale tam uz je cenovka trochu jinde :(

Když už jsme u testů, vždy si pozorně přečti, kdo ty testy dělal, kdo té či oné organizaci či zdrušení na ty testy přispěl a potom jseš doma.

Z 90% testů, je vždy vítěz ten, kdo to platí či kdo na to přispívá. :smich::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave ze silny je snad i slaby slovo. Osobne mi o design jde asi tak z 5%, o funkce tak z 25% a zbylejch 70% jak to hraje, a proto budu volit priste opet Blaupunkt ;) Testum neverim, at je to radio nebo auto, pulka veci je vzdycky mimo. Neni nad ucho ci vlastni osahani (myslim toho vyroblu :) ) A Casablanca je zuzo, Bremen ani nemluvit, ale tam uz je cenovka trochu jinde  :(

Když už jsme u testů, vždy si pozorně přečti, kdo ty testy dělal, kdo té či oné organizaci či zdrušení na ty testy přispěl a potom jseš doma.

Z 90% testů, je vždy vítěz ten, kdo to platí či kdo na to přispívá. :smich::palec2:

Presne, proto jim neverim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O modelu Pioneer DEH-P55BT hodne uvazujeme, mas nejake zkusenosti?

S timto Pinckem nemam, jen bych asi volil dnes vcetne mozneho sparovani s mobilem pres BT... ;)

No a to ma prave ten Pioneer.

Jo to vim, vsak jsem na nej take hazel odkaz, protoze bych ho ja doporucil mimojinych! ;) Fce to neni uplne k zahozeni - STOP HANDSFREE!!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blaupunkt má vynikající tunery a hodně průměrné mechaniky a zesilovače. Clarion vynikající zvuk stejně jako Alpine a s drobným odstupem (záleží na modelu) Pioneer. Design a výbavu ať si každý volí jak mu vyhovuje. Já měnil rádio nedávno a chtěl jsem právě BT. Jednak proto, že jsem v krámech zkoušel Bluetooth HF v cenách 2 až 5 tKč a jedna je horší jak druhá bez ohledu na značku. Nechtěl jsem připojovat další pixlu k rádiu a strkat do interiéru mikrofon s nějakým ovládáním a displej. Skončil jsem u BT pincka s instalací pouhého maličkého mikrofonu takže pokud někdo chce nějaké detaily ohledně této funkce ptejte se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak SONY je 1. co bych vyradil. Hned po radiich jako je rodstar a podobne. Sony ma hroznej zvuk a mechaniky jeste nedavno dost skakaly.

Jinak jak pise ALL 01- Blaupunkt ma dobry radio (2tunerovy) ale mechaniky nic moc. Volil bych Clarion, Alpine, JVC (ted treba vyslo jako vytez testu, kterym neverite :-) ). Par Pioneeru jsem taky mel a uz bych to nechtel. Zvuk mi prijde hlavne ve vejskach hodne neprirozenej. Jedinyho Pioneera co bych zkousnul je Pioneer DEX :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi Pioneery nemůžu souhlasit. Mimo levných kategorií jsem měl možnost slyšet 88RS a jeví se mi hodně dobře. Dost slušně znám 9800BT a platí totéž. Má vynikající zvuk a jak reprodukuje výšky záleží na nahrávce a celém řetězci. Umí být průzračný, čisťounký, přirozený a velmi detailní. Nebudu ho srovnávat s Clarionem 958, který je podle mého nejlepším rádiem do 30.000,- Kč na trhu. V rámci ceny je ale ten Pincek vynikající a rozhodně se mi líbí víc než kterákoliv z impotentních Alpinek. Snad jen 9855 je na tom o poznání lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi Pioneery nemůžu souhlasit. Mimo levných kategorií jsem měl možnost slyšet 88RS a jeví se mi hodně dobře. Dost slušně znám 9800BT a platí totéž. Má vynikající zvuk a jak reprodukuje výšky záleží na nahrávce a celém řetězci. Umí být průzračný, čisťounký, přirozený a velmi detailní. Nebudu ho srovnávat s Clarionem 958, který je podle mého nejlepším rádiem do 30.000,- Kč na trhu. V rámci ceny je ale ten Pincek vynikající a rozhodně se mi líbí víc než kterákoliv z impotentních Alpinek. Snad jen 9855 je na tom o poznání lépe.

Myslim, ze je todle vec nazoru. 88RS jsme nemel moznost poradne slyset. Zvukove by mel byt dobry, to je pravda ale ja myslel spis nizsi rady. Jinak sem zkousel ruzny radia na jedny sestave a diky tomu jsem o Pioneeru napsal co jsme napsal - je to muj nazor a chapu, ze jinej clovek ma zase jinej :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi Pioneery nemůžu souhlasit. Mimo levných kategorií jsem měl možnost slyšet 88RS a jeví se mi hodně dobře. Dost slušně znám 9800BT a platí totéž. Má vynikající zvuk a jak reprodukuje výšky záleží na nahrávce a celém řetězci. Umí být průzračný, čisťounký, přirozený a velmi detailní. Nebudu ho srovnávat s Clarionem 958, který je podle mého nejlepším rádiem do 30.000,- Kč na trhu. V rámci ceny je ale ten Pincek vynikající a rozhodně se mi líbí víc než kterákoliv z impotentních Alpinek. Snad jen 9855 je na tom o poznání lépe.

Heleeee takhle si bral /////A do ust se mi moc nelibi. Poslechni si 983x radu a pak mi rekni nejakyho pincka, kterej je srovnatelnej. :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto souhlasím s tím, že všechno je věc názoru. Pokud to tedy budu takto brát musím říct i to, že v nejnišších cenových kategoriích jsou si rádia tak podobná, že se jen těžko hledají rozdíly ve zvuku. Ve výbavě jsou jasné.

Rozhodně jsem nechtěl zaútočit na city kteréhokoliv ///Alpinisty. Můj názor je ten, že všechny Alpinky do modelu 9831 jsou velmi průměrné se sterilním až impotentním zvukem bez barvy. Jinde (podle mně) jou pak modely 9833 a 35 stejně jako novější 55. Z levnějších Alpinek mi to přijde tak, že z jejich průměru docela vybočuje stará 9812-ka. Netvrdil jsem, že Alpine nejsou dobrá rádia ale pokud bych už byl nucen proti nim stavět něco jiného tak až do řady 9831 a 9853 jim směle může konkurovat 77-ka pincek. Barva zvuku a celkový přednes je věc názoru. Znám ale tohleto rádio z instalace, ve které je externí DSP (nevím jaký) a jinak komplet v DLS. Znám taky kompletní alpajní instalaci kde je 9855-ka, zesíky a nejvyšší řada reproduktorů i wooferů (2x SWX-1242D). Nejde srovnávat nesrovnatelné. Zvuk z toho pincka se mi líbí mnohem víc. Uznávám ale, že to bude nejspíš tím, že Alpine nedělá nijak extra zesíky ani reproduktory mimo zmíněných wooferů. Pokud bych měl jít ještě dál postavil bych proti alpinkám 9833, 35, 55 klidně pincka 9800BT. Posouzení je opět věc názoru i celého řetězce. Všechna taková srovnání jsou trochu zavádjící. Na rozdíl od Ryvese jsem neměl možnost měnit tato rádia ve špičkové sestavě. Abych to nějak smysluplně zakončil. Nemám nic proti Alpinkám ani jejich fanouškům ale do auta mi nesmí. Poslední opravdu skvělá Alpinka byla 7998-ka. Docela se těším na příští číslo Car&Hifi kde by měly být testy právě těchto vynikajících rádií. Uvidíme co na to testeři. Můj soukromý a velmi subjektivní názor to ale velmi pravděpodobně nezmění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Prave ze silny je snad i slaby slovo. Osobne mi o design jde asi tak z 5%, o funkce tak z 25% a zbylejch 70% jak to hraje, a proto budu volit priste opet Blaupunkt ;) Testum neverim, at je to radio nebo auto, pulka veci je vzdycky mimo. Neni nad ucho ci vlastni osahani (myslim toho vyroblu :) ) A Casablanca je zuzo, Bremen ani nemluvit, ale tam uz je cenovka trochu jinde  :(

Když už jsme u testů, vždy si pozorně přečti, kdo ty testy dělal, kdo té či oné organizaci či zdrušení na ty testy přispěl a potom jseš doma.

Z 90% testů, je vždy vítěz ten, kdo to platí či kdo na to přispívá. :smich::palec2:

Kdybych si měl vybrat podle testů, bral bych v úvahu testy nezávislé zkušebny, která by testovala rádio po mechanické stránce. Třeba to, kolik vydrží mechanika, jak šlape příjem tuneru při slabém signálu apod. Jinak rádio si kupuji podle toho, co lahodí mému sluchu a ne podle toho, jak se zvuk líbí někomu jinému z nějaké komise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, zalozil jsem novy tema, protoze v tom, v kterym sem resil muj problem, by se melo mluvit jen o Sony ;-)

Tak posledni dobou uvazuju taky nad vymenou radia..ted mam skodovacky MS501 Gamma..zvukove asi vsichni vime jak na tom je :-) jediny co je dobry ze do pristrojovky zapadne asi ze vsech nejlip jak "designove" tak podsvicenim... Rad bych neco trosku mene napadnyho..zadnej cirkus no... zatim uvazuju nad CDE-9881R, az na ty velky cudliky je to celkem OK..neco by me zajimalo, skodovacky radia jdou zapnout i pri vytazenym klicku a zaroven si pamatujou jesi byly naposled pri zapnutym klicku zapnuty nebo vypnuty a podle toho se zapnou nebo ne pokud je klicek v prvni poloze...jak to funguje u jinych radii?? Daji se zapnout bez klicku a muzou se zapinat samy??

Poradite mi jeste nejakou alternativu kolem cca 5000Kč s usedlejsim designem? Vic se mi libi radia kde se pri vkladani CD nemusi odklapet panel, ale neprasi se do mechaniky vic nez kdyz je zakryta?? A posledni vec, kterou bych od radia chtel je, aby nevrzal predni panel :-) v teto cenove relaci to snad nebude tak hrozny, ale kamos ma v Hyundai nejakyho Pionera (cca za 3000kč) a tam je na panelu dost znat ze je odnimatelnej, pri kazdym stisku pruzi a to je bleee na neco takovyho nejsem ze svy MS501 zvyklej ;-)

V aute mam zesik Magnat XCite 560 - 4 kanalovej zesik - 2kanaly na predni repr a dva kanaly do mustku na tubu, bude lepsi kdyz predni repr zapojim rovnou na novy radio nebo kdyz je necham pres zesik tak jako ted?

Takze jsem muj vyber rozsiril:

Alpine:

CDA-9847R

CDA-9881R 5500Kč (zatim muj favorit)

CDA-9854R 7800Kč (zajimal by me zasadni rozdil mezi timhle a 9881R )

Pioneer:

DEH-P5900MP 5990Kč

DEH-P6800MP 7000Kč

DEH-P4900B

U JVC jsem si nic mezi 5000Kč - 7000Kč nevybral a jine znacky me zatim nelakaj...ale necham si poradit a nazory k jednotlivym radiim rad vyslechnu..tak radte radte a radte ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chces ze sterbinou v panelu tak bych volil CDE-9871R.

Má už otočný ovladač hlasitosti a cena je kolem 4tis.

cde-9871_new.jpg

A nebo 9870R - bez otocneho ovladace

cde-9870r_rm.jpg

Pak je jeste k mani 9846R, coz je zakladni model - oproti 9870R nema QuickSearch, BassEnginePro® a FullSpeed Connection for iPod® cena nekde kolem 3500

cde-9846.jpg

Editováno: , autor: Saty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...