Přejít na obsah

folie na skla


kus

Doporučené příspěvky

Taky mám fólie, zatmavení 50%. Vidím z toho bez problémů, i v noci. A rozdíl teplot? Když auto stojí 3 hodiny na přímém slunci, tak mám pocit, že je to úplne jedno (mám černou... :) )

Asi největší rozdíl je, když se jede s fólií a slunce svítí z jedné strany do auta. Tam je výrazně cítit, že teplo přes sklo sálá na ruku o dost méně.

Jinak co se atestu týče, na to bych se vyprdnul. Jednak ta nálepka je většinou bílá a i když je pod fólií tak kazí celkový dojem. A pak, s těma klukama se dá domluvit, že Ti ty nálepky dají a ty si je můžeš nalepit kam chceš. Mám doma ještě asi 5 nepoužitých Bruxafolů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Tak jak co říkají páni policisté na folie vpředu po 1.7.? má už někdo negativní zkušenost?

asi ne...ale vadit jim to bude ;)

no proto se ptám zítra vezu autí na folie hlavně kvůli prckovi a pořád přemýšlím jeszli jen zadek a pátý dveře bez řidiče a spolujezdce nebo komplet..jedu do autoskloholesovice, kde když si dám dopředu nejsvětlejší mi daj i atest

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš zatmavený přední skla už z výroby, tak ti na ně atest nikdo nedá a nebo možná dá, ale to je buď sebevrah a nebo na tom atestu je vše špatně.

Na zadní a pátý není problém, já jsem dostal kartičku, kde je napsaná firma která to dělala, jaké folie, propustnost a myslím že něco o homologaci.

Nevím jak je to z oknama které nejsou už z výroby zatmavená, to se budeš muset zeptat, ale pochybuju že je na autě máš.

:rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to tady bylo 100x řečeno atest mají fólie ale není povolená jejich "montáž" na přední boční skla (jednoduše řečeno) je to jako by jsi měl spoiler s atestem a namontoval ho na přední kapotu :D-_- takže ten atest klidně dostaneš ale poliši ti řeknou že na předních bočních nemaj co dělat. Ale co taky mám ... a tmavý

http://forum.skodahome.cz/index.php?act=At...=post&id=213086

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš parvdu, trošku jsem to pomotal. Když jsem byl já nechat si udělat folie, tak ten maník říkal že mi je klidně dá na předek, ale nenapíše mi je.

Já jsem tím jen chtěl říct, že teď potom nejspíš půjde naše slavná M.P.

Sám mám pruh na předním skle, taky čekám kdo mě za to vyprudí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš parvdu, trošku jsem to pomotal. Když jsem byl já nechat si udělat folie, tak ten maník říkal že mi je klidně dá na předek, ale nenapíše mi je.

Já jsem tím jen chtěl říct, že teď potom nejspíš půjde naše slavná M.P.

Sám mám pruh na předním skle,  taky čekám kdo mě za to vyprudí.

No já si myslím, že slavná MP nemá zatím ani páru co může a co ne. Neviděl bych to tak horký -_- mám tam nějaký známý a jsou rádi že vědí za co dát body a zaco ne :D takže než začnou prudit s technickým stavem ještě to potrvá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já po foliích taky toužim-teda moje auti :t ,jsem předobjednanej SEM a byl jsem ujištěnej že jsou folie MADICO kvalitní.Nemá s nima někdo zkušenost?Nebo s tou firmou?Ten J.Hejra je totiž z celý Prahy asi nejlevnější(aspoň na netu sem nic levnějšího nenašel),není to podezřelé?

pozn.:atest dává taky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja mam 30tky folie a zatim OK, je pravda ze kdyz me zastavuji tak stahuji okynka...na pru z te same folie na elk¨nim skle jsem byl upozornen a tak sem ho i s prasklym celnim sklem vyhodil...

zatim dikybohu jezdim bez uhony

No ja ti preji at to tak zustane nadale, ikdyz vim, ze jsou hoodne vysazeny na tmava skla... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Pánové zákon hovoří jasně ikdyž s aplikací je to horší.

Zatemnění předního bočního skla na propustnost zjevně nižší než 70%, § 36 odst. 2 písm. B) zákona č. 341/2002 Sb. Závady na vozidle, které ohrožují bezpečnost. Byl bych zvědav jak ti někdo na silnici prokáže že tvoje fólie toto nesplňuje. Muselo by se to změřit kalibrovaným optickým přístrojem, který policie nevlastní a nevlastní ho ani správní orgán, na který by putovalo případné oznámení přestupku v případě, že by jste nesouhlasili na místě s přestupkem, což je Vaše právo.

Kdo stanoví co je pojem zjevně nižší???? co je to za pojem??? Žádnej policajt to na místě od oka neposoudí a neposoudí to ani STK protože nemá čím.

Editováno: , autor: Jelínek Jiří
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí jim na to vzorek skla s maximálním možným zatmavením a určí to porovnávací metodou.Už před časem to tu někdo psal a tehdy jsem tomu sám nevěřil.Je to ale tak.Zrovna nedávno jsem se bavil s jedním vedoucím STK a na tento problém jsem se ho ptal a přinesl mi ukázat zatmavené sklo s označením % zatmavení a s homologační značkou.Není to žádná aktivita STK,ale jedna firma prý tyto vzorky vypracovala na požadavem MDČR právě pro tyto účely.Ješte mi ukazoval příručku s fotodokumentací dalších přestupků.Bylo tam nafocený snad úplně všechno,od popraskaných rámů a brzdových kotoučú až po přesvícený rampy na střechách,nebo řady vlaječek za okny.Zatím jim prý přišla jenom na náklaďáky,ale čeké se i na osobáky.Podle další jeho informace MDČR školí tým techniků,kteří budou na požádání vyjíždět na kontroly společně s PČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...