Přejít na obsah

OII TDI 77kW PD - škubání při akceleraci


suzukiman

Doporučené příspěvky

Máte někdo označení těch kabelů? Proč bylo potřeba těsnění? Má někdo podobný problém z Prahy?

Zdravím, mám stejný problém, stejný motor i chip, vždy jsem to sváděl na opotřebovanou spojku a čekal, kdy se to zhorší natolik, že bude třeba výměna, ale už jsem najel 40 tis. km a žádný rozdíl. Objel jsem pár servisů a nic moc mi neporadili, jinak diagnostika čistá. Zkusím cestu nejmenšího odporu, teď hledám dobrovolníka, který mi na zkoušku půjčí kabely jestli to pomůže. Kód kabelu jsem našel 038971600, předpokládám, že výměna nebude tak moc složitá? Nějaký progres od té doby do jsi psal svůj příspěvek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám stejný problém, stejný motor i chip, vždy jsem to sváděl na opotřebovanou spojku a čekal, kdy se to zhorší natolik, že bude třeba výměna, ale už jsem najel 40 tis. km a žádný rozdíl. Objel jsem pár servisů a nic moc mi neporadili, jinak diagnostika čistá. Zkusím cestu nejmenšího odporu, teď hledám dobrovolníka, který mi na zkoušku půjčí kabely jestli to pomůže. Kód kabelu jsem našel 038971600, předpokládám, že výměna nebude tak moc složitá? Nějaký progres od té doby do jsi psal svůj příspěvek?

Tak potom dej vědět jak jsi dopadl. Už mě to sere, myslím to cukání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam to same mam motor 1,9 BLS

uz ste prisli na zavadu...?

2,O TDI DPF dělá to samé. Začalo to někdy v 15 000km a dělá to doteď. Kupované jako nové, tankuju pouze Shell, Benzina, OMV. Diagnostika nepíše nic, v servisu neví co s tím. Stává se to nepravidelně. Pokud jedu rychle, necuká. Pokud přidávám pomalu, občas cukne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S egr ani DPF to nemá nic společnýho, to je kravina. Je potřeba vyměnit Elektrický svazek vstřikovačů v halvě motoru. Po čase to zkřehne, jsou tam přechoďáky a pak to zlobí, cuká atd. Diagnostika nikdy nic nenapíše :-) Svazek cca 1500-2000 Kč. Je dobrý to rovnou střihnout s těsněním a palivovým filtrem. Kdo se na to necítí, můžu mu to tady zrobiť :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, cestu kabelů jsem nakonec opustil, vřele zdravím všechny 4 přijímací „odborníky" techniky ze škoda servisů. Dát na jejich rady, tak mám vyčištěné a přetěsnění vstřiky a nový svazek kabelů.

Včera jsem koupil v CCčkách novou komplet spojku se setrvačníkem dnes nainstalováno a je klid, tak snad to chvilku vydrží…:)

Editováno: , autor: XTomos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Zdravím, mám OII 07 1,9 najeto 140tkm, když přidávám lehce plyn auto mi začne nepříjemně cukat, nebo jakoby vynechávat, nevím jak to popsat, stává se to jen někdy. Při větším zrychlení auto zabere jak má a necuká. Co s tím může být? Dík za rady

Editováno: , autor: macip
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Pánové, mám podobný problém. Za studena cestou z práce do kopca na tretom prevodovom stupni mi motor sklbol - vynechal. Len na moment, potom slapal riadne.  Co som si este vsimol, ze ked pridam na neutrále výrazne plyn a rýchlo pustím, tak pocas poklesu otácok mi od cca 1200 nizsie vydava motor taky cudny zvuk...zeby dvojhmotak?

So zhriatym motorom sa mi to este nestalo. So studenym motorom na rovinke tak isto nie. Zatial iba pod velkou zatazou do kopca....

 

Riesil volakto daco podobne...?


 

Inak motor ide uplne v poho (81 kW, 210000 km ?, turbo v poriadku, startuje ako nove, spotreba v norme...). Jedine, co sa trochu ozyva , je  dvojhmotak, ked vypnem motor. Trochu vtedy zachrasti. Ale pri rozjazde ide v pohode, ziadne trasenie, zvuky... nic.



 


  •  




 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to trasie na 2100az2500ot ked sa ot zvysia auto ide ok

Mně přesně také tak. Už jsem to tady psal v několika podobných příspěvcíh, ale zatím nemám žádné reakce. Auto vibruje od 2000 do 2500 otáček. To auto jsem kupoval ojeté a s tím, že nešlo řadit. Na jedničku auto popojíždělo dopředu i se sešlápnutou spojkou až na podlahu. Menili mně komplet spojku(lamela, přítlačák, dvouhmota i spojkové ložisko) + ložisko převodovky o kterém píše Sixta na svých stránkách. Za vše komplet jsem zaplatil 25.000,-

Vibrace ale zůstaly :(

Co dál? Kde ještě může být chyba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

ahoj, mám problém, při rozjezdu vždycky v otáčkách mezi 1500 až 1800 auto začne poškubávat, vyměnil jsem těsnící kroužky na vstřicích, nalil aditiva a dělá to pořád, tak nevím..

Myslíš toto http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/038198051a-sada-tesneni-vstrikovaci-trysky-tdi-de-11484.html ? Měnil si to na všech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím nevím jestli mám podobný problém. Jel jsem po městě ustálených cca 50 a začalo to škubat jako docházelo palivo nebo co. Pak jse najel na dálnici, tupý výkon a při ustálených cca 100 opět. Celkově hlučnější. Občas hůř řadí. Aby to nebylo něco s dvouhmotou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

mám O2 DSG a myslel som si, že to bude problém prevodovky ale vyzerá to tak, že nie

lebo vymenil som mechatroniku za inú a akurát sa mi zlepšilo radenie prevodových stupňov

ale problém ktorý opisujete mám stále a to je:

trhanie, šklabanie a neschopnosť ísť do otáčok pri studenom motore /a pri akcelerácii/

keď mam "D" a idem miernym briežkom smerom hore alebo keď viac akcelerujem auto sa začne triasť,

nevie prehodiť rýchlosť /väčšinou medzi druhým a tretím stupňom/ a čím viac tlačím

plynuje na plynový pedál tým viac autom trhá a šklbe a počujem také divné pazvuky.

až keď tlačím plyn až na podlahu tak sa auto rázne rozbehne a už radí normálne 

takže mechatronika nepomohla, ani diagnostika cez VAG a konkrétne odčítanie hodnôť

zo vstrekovačov bez výsledkov /dokonca mi mechanik povedal, že vstrekovače vyzerajú byť výborné/

 

dal som si teda objednať elektricky zväzok káblov ku vstrekovačom a zajtra mi to bude kamoš meniť

tak uvidím.

ešte som uvažoval, či by nepomohla diagnostika turba, ale to s tým asi nebude mať nič spoločné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
ahojte 

problém vyriešený :-)

kamoš mi poradil jedného pána z TN, ktorý mi elektronicky odstavil EGR ventil,

a po odstavení EGR ventilu už auto pekne preradí aj za studena aj pri ráznejšom zošliapnutí plynu po dlhšom státí /predtým mi nevedelo preradiť a trhalo mi mi z autom, dusilo ho/ 

 

podľa diagnostiky váha vzduchu dávala extrémne nízke alebo naopak príliš vysoké hodnoty.

nevymenila sa váha vzduchu ale poradil mi, že keď odstaví EGR ventil že sa to zmení a podarilo sa. 

 

trochu zbytočne som vyhodil stovky eur za novú mechatroniku a kabeláž ku vstrekovačom.

pretože aj po ich výmene sa problém neodstránil.

 

P.S. tak nakoniec to bolo vadné turbo - cez sw mi upravil reguláciu tlaku turba /opotrebením dávalo vyššie hodnoty a preto blblo/ - auto až po tomto "zásahu" ide už normálne.

Editováno: , autor: kocur.peto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...