Přejít na obsah

Lambda sonda


jboruta

Doporučené příspěvky

tak me ceka vymena lambdy,na vagu chyba-PRILIS BOHATA SMES,jel jsem i do bohemky abych mel jistotu ze je to lambda a tam mi to potvrdily.auto necuka,volnobeh je klidnej vsechno v poho,po vymazani chyby to tam hned po seslapnuti plynu skoci znova.Tak koupim novou,uz to nekdo menil sam????musi se ta nova nejak pak nastavit pres vag nebo staci jen vymenit Fabie 1.4Mpi :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte

Ked som bol naposledy v servise dal som si spravit test motra, len tak keby daco...a bola tam zapisana jedna chyba nieco zo zmesou, nepamatam si presne. a ked patral mechanik po pricine dostal sa az k lambde. na nej mu napisalo ze nefunguje vyhrievanie. lambda pracuje normalne : napatie od 0-1 V, ale ze sa neohrej tak rychlo ako s ohrevom, len z vyf. plynov. nie je mozne ju opravit??? podla toho my to pripada ze na vyhrev sa pouziva len nejaka cievka, tzn ze by tam mohlo byt len zhoreny kontakt, alebo cievka niekde prerusena.ma niekto s tym skusenosti???

Je to už trochu neskoro,ale možno ti to ešte pomôže.

Ohrev lambdy je priamo v nej.Nedá sa nijako opraviť.Tak ako si písal,auto funguje normálne,len kým sa ti lambda neohreje od výfukových plynov (cca 400°C) tak motor trochu viac žerie.Prekontroluj káble k lambde a poistku č. 9.Problém môže byť aj tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono to je stale aktualne. :) Tu poistku chcem skontrolovat (len na to zabudam vzdy ked nastupim do auta), som o tom uz kdesi cital. myslim ze v DP, VIS.

este taka drobnost, kde najdem kabel od lambdy? v DP je to nakreslene ale moc sa mi to nezda ten obrazok. jedna sa mi o to ze ci musim na jamu alebo to spravim aj doma pred panelakom  ;)

Dikes moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lambda pred katom je vzadu za motorom.Pri troche šikovnosti nemusíš ani dávať dole kryt z motora.Dostaneš sa k nej po otvorení kapoty z ľavej strany.Je hneď za výfukovými zvodmi.Skontrolovať poistku č.9.Rozpojiť konektor a na vývodoch 3 a 4 namerať 0,4V až 0,5V (nie na lambde,ale na tej druhej časti konektora).Na lambde na vývodoch 1 a 2 (biele kábliky) by si mal mať pri 20°C asi 5 ohmov (topne teliesko lambdy).

Editováno: , autor: ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam podobný problem na cca 3mesiční lambde mi občes svíti kontrolka emisi vag pise zavadu 16524 lambda za katalyzatorem sporadicky, pred 3 mesici menena kvuli vyhrivani když udelam test tak lamba ok motor 1,4 44kW AZF když vynuluju nebo občes zhasne i sam tak chvili pohoda a pak znovu .Nemate nekdo nejakou radu dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

ale ved mne je to uplne jasne...len co s tym mam teraz robit...problem je ten, ze sa to robilo ked to auto nebolo moje a teraz ked uz je moje tak ma to stve a chcem to mat na poriadku. ake by tam este bolo riesenie?dat tam tu povodnu riadiacku?co patri k tomu motoru, vsak?lenze ta netusim kde je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je ina vec ked diagnostika stavila zavadu lambdy. Tak treba vymeniť a vymazať chyby. ALE POZOR! Mal som vela pripadov že to robila zanesena škrtiaca klapka. Maš ju vyčistenu???

Klapku mám vyčištěnou, auto začlo ze dne na den žrát tak o 2-3 litry víc a pocitově mi přijde že o trochu hůř jede. Zajel sem hned na diagnostiku a našli mi špatnou lambdu za katalyzátorem a žádnou jinou chybu. Takže to připisuju že je lambda KO a vyměnim jí co nejdřív. Jediný co je blbí že to neni zrovna moc levnej díl :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...