Přejít na obsah

Kontrolka mazání


phoenixr

Doporučené příspěvky

Mám měsíc Fabku combi 1,4 16V 59 Kw r.v 2006 . Najeto 22000 Km . Chci se zeptat jak pracuje kontrolka mazání . Když chci nastartovat rozsvítí se všechny různé kontolky , které postupně zhasínají a zhasne i mazání - i když motor neběží . Zkoušel jsem i motor na silu "chcípnout" zařazením 5 a rychle pustit spojku a mazání se také nerozsvítilo . A to se zahřátým motorem . Předchozí auto jsem měl Feldu a tam to bylo tak jednoduše udělaný - u tohodle nevím jak sundat konektor od čidla mazání na hlavě , nebo to pracuje jinak ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 měsíce později...

čauvec, mám fabii r.v. 2001 1,4 16V 74 kW a včera při jízdě do kopce se mi rožla červená kontrolka mazání (taková ta červená olejnička). Jen pískla, problikla a zhasla. Změna výkonu nic se neprojevilo. Pak se mi to stalo do kopecka v serpertýnách znova cca za půl dne po ujetí cca 70 km. Zase jen pískla palubovka a problikla kontrolka mazání. Olej a filtr jsem měnil před cca 4 tis km. Mechanik tam dával tuším polosyntetiku. Chtěl bych se zeptat, jestli tomu mám dát zvýšenou pozornost, nebo jestli je to náhoda. Vyměnil bych i olejové čerpadlo. Stojí to cca 1500 Kč, to není problém.Příp. zkusit vyměnit čidlo. Jen bych nerad, aby se mi něco stalo s motorem. Díky moc za rady.

Editováno: , autor: Ondraasek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Zdravím kolegové,

tak sem si pořídil Fabii combi 1.4 16V 55kw, r.v. 2001. Hned jsem vyměnil motorový olej, dal jsem tam Shell Helix HX7 10w-40 + nový filtr. Po ujetí cca 500 km mi zapískala a začala blikat kontrolka mazání, na nejbližším sjezdu jsem auto zastavil a pohledově všechno zkontroloval. Po opětovném nastartování se už nerozsvítila. Tak sem dojel asi 80 km domů v pohodě. Další den jsem s autem ujel asi 5km a kontrolka začala zase řvát. Hned sem to jel domů odstavit. Nový olej byl po ujetí cca 500km řádně černý, nutno podotknout že ten původní byl černej až běda. Tak sem si zase koupil 4l nového oleje, nový filtr a tentokrát jsem i sundal olej. vanu jestli není zanešený sací koš. Olej, který o vypuštění zůstal ve vaně se táhl jak sopl. Všechno jsem vyčistil, včetně sacího koše. Na utěsnění vany mi dali nějakej reinzoplast či co to bylo, pořád je to takový tekutý. No nic, po nalití nového oleje jsem s autem ujel asi 8km a začala zase blikat kontrolka. Tak sem vyměnil tlakový spínač a kontrolka se zase po cca 8km rozsvítila. Když chcípnu a znovu nastartuju motor tak je to chvilku OK, ale pak zase to samé. Nejvíc mě zaráží, že když to začne blikat, a nechám auto na volnoběch tak kontrolka zhasne. Když odmontuju tlakový spínač, tak vyteče čistý olej s černými kousky, asi jak se ten motor čistí. Při protočení motoru s vyjmutým čidlem valí z otvoru olej jak blázen, takže si myslím že to maže. Jediné co už mě po tom skoro týdením ležení pod autem napadá je, že se v motoru uvolňují ty usazeniny a ty pak ucpou ten tlakový spínač, protože když ho vyndám a vyčistím tak je to pak chvilku dobrý. Už vážně nevím co s tím. Nechce se mi jezdit s tou červenou kontrolkou. Děkuju za názory a nápady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,myslím žes na to trefil. Z toho motoru se pořád uvolnují usazeniny,kal a karbon. Tomu čidlu to nedělá dobře. Bohužel stím nic moc rychle nenaděláš. Najel bych ještě jednou na ten olej co tam máš asi 500km,pak do něj nalil přípravek na výplach motoru,pár minut nechal běžet jak doporučují a vypustil. Popřípadě bych ještě než stím znovu najedeš 500km,vyměnil filtr.

Editováno: , autor: Mirek 835
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za nápady a povzbuzující zprávy. Pořád mi to leží v hlavě, asi mi teď nezbyde nic jiného než ten tlakový spínač vyndávat a čistit tak dlouho dokud se to nepročistí :) Zítra s tím mám jet přes 100km do dílny na výměnu rozvodů, tak sem z toho nervózní ikdyž si myslím, že to maže. Jak na mě bliká červená kontrolka, tak si jízdu vůbec neužiju a jen poslouchám motor jestli nemění zvuky. No vozidlo bylo kupovaný z autobazaru jako dovoz z Německa, na techničáku jsem jako první majitel :) a na tachu to má 134 tis. km . Nejvíc jsem se zasmál když jsem tam našel v servisce, že to auto bylo před prodejem v autorizovaném servise Škoda na výměně oleje. V papírech byla i přiložená faktura na provedenou výměnu oleje a ta cena mě dostala. Faktura byla vystavena na 320 Kč. Tak za ty peníze se snad ani nedají koupit 4 litry M6AD....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska sem dojel 20km a motor začal trochu vibrovat, na volnoběh houpal že skoro chcípl. Tak sem to hned otočil domů a celou cestu to samé, akorát ten volnoběh už nezlobil. Ale ten motor se mi moc nezdál, tuším že se asi trošku přidřel. S mechanikem jsme po telefonu vydedukovali, že čerpadlo ztratí tlak při zahřátém oleji. Nevím jestli se tam zvětšili vůle na bokách zubů čerpadla tou výměnou oleje, nebo jestli blbne ten přetlakový ventil? Doma šla Fábka na zvedák a už to jelo, vana dolů, řemenice, rozvoďák a nakonec i čerpadlo. Ve čtvrtek budu mít nové šroubky, tak to sklapnu dohromady. Ještě jsem přemýšlel, že když už to mám takhle rozhozený, tak bych zrovna vyměnil rozvody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarvím, no je to jediný co mě dává trošku smysl. Nevíte někdo kde přesně je ten přetlakový ventil? Staré čerpadlo mi nejde úplně rozeprat, ale je tam vidět plechová zátka, takže si myslím, že pod ní bude pružina, která zatlačuje kuličku v přepadovém kanálu a pokud dojde k navýšení tlaku oleje na čerpadle, tak to tudy pustí zpátky do vany... Ta pružina se mohla unavit a když se ohřál blok motoru, tak neměla takovou sílu a začala propouštět .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja vim, že to sem nepatří.. ale... vždycky když něco takového čtu jsem strašně rád, že jsem si nekoupil podobnou plečku, ale nové auto se zárukou.. ojetinu nikdy.. řekne se - blbá fábka, co tam může být.. no a je to tady.. motor pomalu na výměnu, protože nějaké prase si nemůže nechat vyměnit pravidelně olej... ty to pak koupíš jako výhodný kup se serviskou a pravidelným servisem a podívej.. už je to tady..

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja vim, že to sem nepatří.. ale... vždycky když něco takového čtu jsem strašně rád, že jsem si nekoupil podobnou plečku, ale nové auto se zárukou.. ojetinu nikdy.. řekne se - blbá fábka, co tam může být.. no a je to tady.. motor pomalu na výměnu, protože nějaké prase si nemůže nechat vyměnit pravidelně olej... ty to pak koupíš jako výhodný kup se serviskou a pravidelným servisem a podívej.. už je to tady..

Ale každy si nemuže dovolit nebo nechce kupovat nove auto,takže mu nezbyva než jit do ojetiny.Navic nehazel bych všechny ojetiny do jednoho pytle...Občas se daji sehnat moc pěkne kousky.

Editováno: , autor: bitttpower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové,

tak po výměně olejového čerpadla stav beze změn. Koncem týdne jde auto na dílnu. Mechanik říkal, že pokud to ohřáté netlačí olej, tak to je někde přidřený a ztrácí se tlak, pravděpodobně na šálách či jinde, ale to se uvidí až to rozhodí. Co sem se s ním bavil tak hned říkal, že to tyhle motory dělaj, je to prý měkotina a jsou s ním často problémy :( No sem zvědavej s čím příjde. Poslední záchrana je asi komplet repasovaný motor z Chomutova :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak už konečně vím co s tím je. Na dílně to postupně rozdělali tři mechanici, protože jim to pořád nedalo. Na motoru nebylo vidět, že by byl přidřený, vše bylo jak má být, akorát na klice drobná vůle. Pak sundali domečky a shodili šály. Ten mechanik říkal, že něco takového ještě neviděl..... Šály nebyly přidřený, klika taky ne, ale problém byl ten, že mezi šálama a klikou byla velká vůle. plochy kliky byly černé místo vyleštěného lesku. Říkal mi že to vypadá jako by tam někdo dal větší šály, protože klika mu přebroušená nepřipadala. Takže to někdo sbastlil, nalil tam hodně hustý olej a poslali to vesele do světa :( Dneska by měl mít sehnaný jiný spodek motoru, tak to prý přehází nebo vymění celý spodek motoru, to až jak bude ten druhý motor vypadat. Smlouva s autobazarem je tak postavená, že reklamace není reálná....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...