Přejít na obsah

Tažné zařízení na OII


Igor

Doporučené příspěvky

plast č.1 - volně pohozená redukce v odkládacích kapsách (jen u combi)

plast č.2 - rovněž volně pohozená krytka, která se vrazí do díry po tažném, když ho vyndáš a uklidíš do rezervy.. ;)

Si říkám, že se mi tam nic takového neválí - poslední kousek plastu co se tam válel už jsem identifikoval -_- taky jsem bádavý i když nejsem z Ústí :p

prostě kluk šikovnej :palec2:

Skoro bych mohl být z Ústí...z Matiční, že :prc: Ale už dost OT, nebo Ti i si budu muset udělit varování :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plast č.1 - volně pohozená redukce v odkládacích kapsách (jen u combi)

plast č.2 - rovněž volně pohozená krytka, která se vrazí do díry po tažném, když ho vyndáš a uklidíš do rezervy.. ;)

Si říkám, že se mi tam nic takového neválí - poslední kousek plastu co se tam válel už jsem identifikoval -_- taky jsem bádavý i když nejsem z Ústí :p

prostě kluk šikovnej :palec2:

Skoro bych mohl být z Ústí...z Matiční, že :prc: Ale už dost OT, nebo Ti i si budu muset udělit varování :p

ba ba dost keců :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeším prakticky tentýž problém, chci dodělat tažné na OII, jedině originální a zajímalo by mě, jak je to náročné, respektive zda-li se musí vrtat do nárazníku jako u Fábie, nebo to jde pod ním?? A dále kudy musí vést elektrika, když tam nemám žádnou přípravu z fabriky??

PS. Nechal bych to udělat v servisu kvůli nakódování, ale zajímá mě, co všechno kvůli tomu rozdělají a do čeho musí rýpat :help:

Náročné je to tak, že se sundavá nárazník, místo příčky, co je pod ním, se dá nová konzola s tažným.. Sundá se boční čalounění v kufru, pod panel vlevo se dá řídící jednotka tažného zařízení a dál se táhne svazek pod prahem až dopředu do pojistek, kde se přidají, tuším, 4 nové pojistky. Do nárazníku se neřeže, jen se dělá předznačený otvor do toho černého plastu pod ním. Značkový servis je super věc, takže po jejich instalaci jsem hned druhý týden nárazník sám sundal, protože vůbec po jejich nájezdu neseděl, a ten černý plast pod nárazník jsem koupil nový s origo výřezem.. Vše jsem důkladně ošetřil plničem a voskem a spasoval zpátky, jak to má být. Svazek jsem si taky natáhl sám, protože se má dávat až k origo svazku, v servisu řekli, že to jen našťouchají pod plasty, že to stačí..no jak komu, mně rozhodně ne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teda já koupil tažný už s Octou a navíc originální, jenom vážně nechápu proč se na auto za půl až třičtvrtě míle dává šestipólová zásuvka? Spíš měli dát tu 13ti (bo kolik má) a dodávat redukci na šestikolík.. bych řekl..

i Mercedes za 1.8 míče má origo zásuvku 6ti pól... asi nějaká norma :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teda já koupil tažný už s Octou a navíc originální, jenom vážně nechápu proč se na auto za půl až třičtvrtě míle dává šestipólová zásuvka? Spíš měli dát tu 13ti (bo kolik má) a dodávat redukci na šestikolík.. bych řekl..

i Mercedes za 1.8 míče má origo zásuvku 6ti pól... asi nějaká norma :)

13-ti polová zásuvka..nebude to na karavany?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teda já koupil tažný už s Octou a navíc originální, jenom vážně nechápu proč se na auto za půl až třičtvrtě míle dává šestipólová zásuvka? Spíš měli dát tu 13ti (bo kolik má) a dodávat redukci na šestikolík.. bych řekl..

i Mercedes za 1.8 míče má origo zásuvku 6ti pól... asi nějaká norma :)

13-ti polová zásuvka..nebude to na karavany?

Já myslím, že 6-ti pólová je stará a 13-ti pólová nová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šestipólovou jsem nikdy neviděl, klasika je sedmi. Asi jste špatně počítali. Jinak ta třinácti je opravdu pro karavany, je tam zvlášť kostra, proud "bez klíčku" atd. Já tam postrádám zpětný světlomet na káru, nechápu že ho tam nepřidali. Jinak origo třináctipólovou zástrčku na vozík jsem sehnal až v Německu v rychloservisu u pumpy za pět euro. Ve všech prodejnách v Česku na mě koukali co to chci za nesmysl. Mám sice i redukci od Škodovky ale na své káře ji přeci nebudu používat, trčí nějak moc dozadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šestipólovou jsem nikdy neviděl, klasika je sedmi. Asi jste špatně počítali. Jinak ta třinácti je opravdu pro karavany, je tam zvlášť kostra, proud "bez klíčku" atd. Já tam postrádám zpětný světlomet na káru, nechápu že ho tam nepřidali. Jinak origo třináctipólovou zástrčku na vozík jsem sehnal až v Německu v rychloservisu u pumpy za pět euro. Ve všech prodejnách v Česku na mě koukali co to chci za nesmysl. Mám sice i redukci od Škodovky ale na své káře ji přeci nebudu používat, trčí nějak moc dozadu.

Máš pravdu, když to tak v duchu počítám, je jich tam sedm :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeším prakticky tentýž problém, chci dodělat tažné na OII, jedině originální a zajímalo by mě, jak je to náročné, respektive zda-li se musí vrtat do nárazníku jako u Fábie, nebo to jde pod ním?? A dále kudy musí vést elektrika, když tam nemám žádnou přípravu z fabriky??

PS. Nechal bych to udělat v servisu kvůli nakódování, ale zajímá mě, co všechno kvůli tomu rozdělají a do čeho musí rýpat :help:

Náročné je to tak, že se sundavá nárazník, místo příčky, co je pod ním, se dá nová konzola s tažným.. Sundá se boční čalounění v kufru, pod panel vlevo se dá řídící jednotka tažného zařízení a dál se táhne svazek pod prahem až dopředu do pojistek, kde se přidají, tuším, 4 nové pojistky. Do nárazníku se neřeže, jen se dělá předznačený otvor do toho černého plastu pod ním. Značkový servis je super věc, takže po jejich instalaci jsem hned druhý týden nárazník sám sundal, protože vůbec po jejich nájezdu neseděl, a ten černý plast pod nárazník jsem koupil nový s origo výřezem.. Vše jsem důkladně ošetřil plničem a voskem a spasoval zpátky, jak to má být. Svazek jsem si taky natáhl sám, protože se má dávat až k origo svazku, v servisu řekli, že to jen našťouchají pod plasty, že to stačí..no jak komu, mně rozhodně ne ;)

Díky, přesně tohle jsem chtěl slyšet :) Tažný si namontuju sám, to není problém, elektriku taky natáhnu a pouze to nechám nastavit v ŘJ, jen si nedokážu představit, co s nárazníkem, protože RS ten černý plast dole nemá, takže asi zásah přímo do nárazníku...ale to se uvidí, až se to připasuje, nějak to dopadne, každopádně ještě jednou díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, přesně tohle jsem chtěl slyšet :) Tažný si namontuju sám, to není problém, elektriku taky natáhnu a pouze to nechám nastavit v ŘJ, jen si nedokážu představit, co s nárazníkem, protože RS ten černý plast dole nemá, takže asi zásah přímo do nárazníku...ale to se uvidí, až se to připasuje, nějak to dopadne, každopádně ještě jednou díky.

Jo tak ty asi budeš muset nárazník dole žezat..ale při troše pečlivé práce se to určitě dá..v tom černém plastu je zevnitř označené, co se musí dát pryčjá když viděl, že mi ten černý plast rval kudlou, tak jsem ho málem vzal tím tažným po palici..ale bylo už pozdě. Jinak budeš muset ještě sundat ty krytky mezi světly a nárazníkem..mně se osvědčilo sundat světla a pak to šlo o dost líp vyháknout. U těch světel mají občas tendenci vytočit se šroubky ze světla místo aby se povolila matička, ale i to se dá zvládnout..povolíš to potom a zas je do světel opatrně natočíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že 6-ti pólová je stará a 13-ti pólová nová.

A co dnešní Agadosy apod.. Tam už se dává 13-ti polová? Já mám za to, že ne..ale je možný, že se pletu ;)

to P2M: asi to bude nějaká norma, kdo ví.. je to jedno když máš redukci..

to Jiřík: právě že na Agados potřebuješ redukci bo má cca 13 pólů.. a i nosiš na jízdní kola, co mám..

ps: to jen aby zas někdo "nepindal" o skutečným počtu pólů.. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že na všechny nákladní přívěsy dávají jen tu sedmipólovou, protože když jsem sháněl třináctipólovou na svůj přívěs ptal jsem se i u výrobců nákladních přívěsů a ti většinou ani nevěděli že něco takového existuje. Takže řešení je asi jen koupě v SRN. Jinak jestli jsem se někoho dotknul ohledně počtu kolíků tak se omlouvám ale myslel jsem že jde o věcné řešení a ne o naše EGO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že na všechny nákladní přívěsy dávají jen tu sedmipólovou, protože když jsem sháněl třináctipólovou na svůj přívěs ptal jsem se i u výrobců nákladních přívěsů a ti většinou ani nevěděli že něco takového existuje. Takže řešení je asi jen koupě v SRN. Jinak jestli jsem se někoho dotknul ohledně počtu kolíků tak se omlouvám ale myslel jsem že jde o věcné řešení a ne o naše EGO.

kašli na to chlape, to byl přece joke.. :palec2: mně vo EGO vůbec nejde.. důležitá je velikost přece něčeho uplně jinýho :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup montaze. Sice anglicky, ale jsou tam i obrazky ;)

http://www.octavia-vrs.com/technical/estate_towbar.htm

Díky, myslím, že to půjde lehce, pokud budou součástí dodávky všechny potřebný šroubky a v karoserii budou zase potřebný dírky na tu jednotku atd, což asi bude. Nárazník jsem měl sundaný nedávno včetně světel, takže to je brnkačka. Asi nejhorší bude ta palubka a pojistky, ovšem pokud bude zase vše potřebné v dodávce, tak to tam nějak padne. Viděl bych to tak asi na půl dne. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam pocit, ze 13-ti polova zasuvka se pouziva kdyz jsou na zadnim narazniku couvaci senzory.

nesmysl..když jsem tu sadu na tažný pořizoval, tak se mně nikdo neptal, jestli mám senzory nebo ne..proč by to mělo souviset?

Asi to souvisi s elektrikou, ale ne s 13-polovou zasuvkou, to sem napsal blbost, 13-ti polova je urcena pro karavany.

http://www.svcnachod.cz/detail.php?t01=1087

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to souvisi s elektrikou, ale ne s 13-polovou zasuvkou, to sem napsal blbost, 13-ti polova je urcena pro karavany.

http://www.svcnachod.cz/detail.php?t01=1087

To je v pohodě..mně to spíš připadá, že časem se Evropa chystá právě na těch 13 (všechno se přece zjednodušuje :) ) , takže nás škodovka takhle plíživě připravuje.. Už jsem se setkal i s O II, která měla na origo tažném 7-polovou, takže v tom bude spíš systém, co dorazí na linku, to se montuje..nebo možná montovalo, teď už asi pojedou jen těch 13, aspoň si tak říkám..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...