Přejít na obsah

Tažné zařízení na OII


Igor

Doporučené příspěvky

Zásuvka se vyklopí jakoby dolů, je tam na to takovej plech, za kterej to chytneš a stáhneš dolů, respektive následně do strany.

PS: Na obrázku je tou červenou bramborou naznačen kloub, na kterém se to otáčí a šipkou je vyznačen směr, jak se to sklápí (vypadá to hrozně, ale líp to asi neudělám, trapas lol )

Díky moc. To jsem přesně potřeboval. No vypadá to, že jsem na to šel dobře, ale asi to je zatuhlé, protože to vůbec nepoužívám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Náročné je to tak, že se sundavá nárazník, místo příčky, co je pod ním, se dá nová konzola s tažným.. Sundá se boční čalounění v kufru, pod panel vlevo se dá řídící jednotka tažného zařízení a dál se táhne svazek pod prahem až dopředu do pojistek, kde se přidají, tuším, 4 nové pojistky. Do nárazníku se neřeže, jen se dělá předznačený otvor do toho černého plastu pod ním. Značkový servis je super věc, takže po jejich instalaci jsem hned druhý týden nárazník sám sundal, protože vůbec po jejich nájezdu neseděl, a ten černý plast pod nárazník jsem koupil nový s origo výřezem.. Vše jsem důkladně ošetřil plničem a voskem a spasoval zpátky, jak to má být. Svazek jsem si taky natáhl sám, protože se má dávat až k origo svazku, v servisu řekli, že to jen našťouchají pod plasty, že to stačí..no jak komu, mně rozhodně ne ;)

Zdravim,

po precitani tychto prispevkov som v podstate rozhodnuty pre original tazne na OCT II. Chcem sa len opytat ako je to s elektroinstalaciou. Vsetky neoriginalne vyzaduju "nestandardne zasahy do instalacie v aute. Nevies mi prosim Ta povedat ako je to s originalnou instalaciou? Je to ako pises len jeden zvazok kablov ktory sa napoji konektorom ku poistkam, teda bez cvikania kablov a podobne?

Vdaka.

Marian.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem chvilku hledal na netu - jsem moderní člověk a šetrný :) a našel sem jsem e-shop www.vapol.cz Mají tažné na všechny Škodovky za BEZVA ceny. Většinou mají 2 typy na výběr - na pevno (2šrouby) nebo odnímatelný (myslím že značeno jako bajonet nebo automat). Tažné posílájí poštou, jo a ještě musíš dokoupit podle vlastního výběru elektroinstalaci. Ale i tak asi nejlevnější...tažné Octavia II kolem 2.500,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem chvilku hledal na netu - jsem moderní člověk a šetrný :) a našel sem jsem e-shop www.vapol.cz Mají tažné na všechny Škodovky za BEZVA ceny. Většinou mají 2 typy na výběr - na pevno (2šrouby) nebo odnímatelný (myslím že značeno jako bajonet nebo automat). Tažné posílájí poštou, jo a ještě musíš dokoupit podle vlastního výběru elektroinstalaci. Ale i tak asi nejlevnější...tažné Octavia II kolem 2.500,-

no jen aby ti ten zázrak neupad za jízdy. Ona se ta přehnaná šetrnost nemusí někdy vyplatit. Mně by teda závěs za 2 500,-Kč byl značně podezřelej. Někde ušetřit při výrobě museli a tak ta ocel může být pěkný "bláto".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s názorem že laciné není vždy dobré. Např. švagr si na svoji Fabču nechal namontovat tažné napevno, tj na dva šrouby, no a po dvou zimách je to rezavé jak liška, prostě děs. Já bych se styděl s takovým autem vůbec jezdit, ale jemu to nevadí, hlavně když to stojí málo peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, tak nějak. Přeci jen to auto stojí x set tisíc a navěsit na něj nějakou maškaru jen proto, že to bylo levný, mi nepřijde jako dobrá myšlenka. Ale mnohem důležitější než to bych viděl funkčnost a bezpečnost.

Ty tažné mají všechny homologaci, takže toho bych se vůbec nebál. Pokud to někdo bude přetěžovat a tahat na tom tuny nákladu, nebo s tím někde couvne do zdi, tak to asi zmrzačí každé tažné - značkové X neznačkové. A jestli vypadá blbě - já nevím, mě všechny tažné připadají že vypadají stejně .-) - prostě kovový svařenec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pokud má někdo zájem tak v Liberci je firma VOKOV která vyrábí tažná zařízení a dodává do škodovky mě osobně stálo bez pár drobných 5000kč (komplet tažné z.na dva šrouby, 2500kč a řídící jednotka s kabeláží 2500kč) TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ JE STEJNÉ JAK NA SEDAN TAK I NA KOMBI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžu doporučit tuto firmu (vyrábí tažná zařízení pro Škodu)

http://www.profsvar.cz/cz/

cena vč. montáže (cca 4 hodiny) byla necelých 7.000 Kč (já mám combi 4x4 - to je trochu dražší oproti klasickému combi). Jinak je to odnímatelný model (bez šroubů), při odejmutí přesně pasuje do výlisku v rezervě...

Vše funguje naprosto jak má (tažné mám v autě přes 1,5 roku), při zapojeném vozíku pípá bzučák při odbočování, prostě fakt jako z výroby....

Editováno: , autor: xstorm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
taky řeším ten samý problém jako marian, mám objednaný tažný + elektro instalaci a ta elektrika je dražší než tažný tak sem na to zvědavěj..

tažný 2900 a el. lehce přes 3 tis.

pak dám vedět co mi dorazí

kde si objednával po zime budu potrebovat taky tazné tak už hledám info co a jak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...