Přejít na obsah

Tažné zařízení na OII


Igor

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
pokud se nepletu tak ktem sadam pridavají tuhle elektro sadu jetak že ? no a tys sem dal informaci že to odpojuje mlhovku ale v popisu se pise ze na odpojeni mlhovek a couvacích senzoru je treba dalsí modul o kterém jsi ale už nenapsal nebo mas nějak vyzkoušeno že to jde i bez toho pridavného modulu?

Já jsem to koupil s tou druhou elektrikou, normálně to fungovalo bez nakódování (světla na přívěsu při jeho připojení). Při čtení dat ohlásila ŘJ rozpoznání připojení přívěsu, tak tam servisman změnil kód a normálně to běhá a odpojuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravím všechny hlavy pomazané (nejn olejem). Přečetl jsem si tady na fóru, že přidělání neorigo tažného zařízení na O2 FL není žádná legrace v důsledku "chytré" elektroniky (nedá se eletrika jen tak napojit na zadní světla, jak se to běžně dělalo). Otázka zní, zda existuje nějaké neorigo tažné s neorigo elektonikou/dráty, které se dá dát na O2 FL. Pak ještě, jak se to dá řešit se servisem, pokud auti je ještě v záruce... Ve značkovém servisu mi sveřepě tvrdí, že jen origo s origo dráty dotaženými dopředu k ŘJ je jediná možná volba. Existuje však ekvivalentní náhrada? Dikes za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem si koupil neorigo elketriku (teda borec mi tvrdil ze to je origo, ale prislo mi postou neco univerzalniho) zapojuje se to stejne jako origo elektorinstalce. Zadnou prasklou zarovku mi to nehlasi pri pripojeni voziku, ale neodpojuje mi to couvaci senzory a gateway s nou nejak nechce komunikovat a porad mam v poruchach nejakou chybu - uz nevim presne jakou. Ale vsechno mi funguje na pripojenem voziku tak to neresim, protoze s vlekem jezdim strasne malo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem si koupil neorigo elketriku (teda borec mi tvrdil ze to je origo, ale prislo mi postou neco univerzalniho) zapojuje se to stejne jako origo elektorinstalce. Zadnou prasklou zarovku mi to nehlasi pri pripojeni voziku, ale neodpojuje mi to couvaci senzory a gateway s nou nejak nechce komunikovat a porad mam v poruchach nejakou chybu - uz nevim presne jakou. Ale vsechno mi funguje na pripojenem voziku tak to neresim, protoze s vlekem jezdim strasne malo.

Diky za info, uz jsem se rozhodl, ze pujdu do originalniho prislusenstvi... Hlavne, at s tim nejsou pak problemy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som odporúčal jedine originálne ťažné. U Alesia som si kúpil kabeláž a RJ. A v našom servise som si kúpil samotné ťažné. Zhodil som nárazník, namontoval nosník a ťažné, potom naťahal káble, všetko pozapájal a bolo. Už som to len nakódoval a mám originálne ťažné a robí to všetko, čo to robiť má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,já budu řešit letos stejný problém.Budu potřebovat namontovat tažné zařízení na auto,které je registrováno v zahraničí.Podle mne by to mělo jít bez problémů,jistým plusem by mohlo být,kdyby jsi zvolil nějakého "evropského" výrobce tažných - Westfalia atd.Ale ke každému tažnému by měl být typový list.

Někde v zahraničí chtějí před zápisem do TP technickou kontrolu tažného - hlavně kvůli elektroinstalaci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj,chtěl bych poprosit o radu.

Chystám se na moji OII koupit tažné zařízení a chtěl jsem se zeptat...některá auto mohou být vybavená přípravou pro tažné...jak nejlépe poznám jestli ji předchozí majitel nenechal udělat?? A v čem vůbec ta příprava spočívá??..děkuju za radu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poznáš to podle toho, že v pojistkové skříni jsou osazeny piny i v pozicích pro tažné.

Příprava je defakto jen kabeláž do RJ (napájení a data) ale ušetří to rozebírání.

Pak se musí dokoupit sada RJ s el. instalací a zásuvkou no a samotné TZ.

Doporučuji koupit vše originál, el. instalaci už jen pro to, že hlídá prasklé žárovky na vozíku, odpojuje zadní parkovací senzory a pokud je auto vybaveno origo. alarmem tak při pokusu odpojit zásuvku vozíku při zamknutém autě začne alarm houkat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rychlou radu.Budu kupovat odnímatelné TZ od Westfalie a stejnou typovou elektropřípojku.

Jen ještě 100% nejsem rozhodnutej s jakou zásuvkou..sice mám doma vozík s 7 polovou,ale příjde mi že se objevuje stále víc věcí s 13-ti polovou.Proto se mi jeví ta 13-polová jako trošku lepší volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim chlapi koupil jsem tažné a vrtá mi hlavou jedna věc(proč kupovat tak drahou el.instalaci když se dá pořídit do 200set.,která se jen napojí na zadní lampy)Nemáte to někdo napojené na zadní lampy,je to plně funkční?Nebo se musí kupovat ta drahá sada přímo na oktávku!

Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...