Přejít na obsah

Nerovnomerne uchyceny airbag ve volantu


mike_k

Doporučené příspěvky

fabia nema ziadnu krytku airbagu. airbag je jeden jednoliaty celok.

airbag sa nasadzuje iby nacvaknutim a nema ziadne moznosti nastavovania.

takze iba nanho zatlac ako ked trubis.

ak to nepomoze tak airbag vyber a skontroluj ci pod airbagomm nie je nejaky kabel pokrceny, a nasad ho nazad. ako davat dolu volant mas aj s fotkami v instalacnych manualoch tu na fore.

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj, mám dotaz ohledně montáže a demontáže airbagu. Mám knihu "Jak na to", kde je hezky popsaný postup. Jen nechápu proč je na konci celého postupu napsaáno, aby před zapojením baterie bylo zaplé zapalování. Tzn.klíček v poloze I (kdy by měly svítit kontrolky) ? Není tam popsáno, proč se to tak má dělat - jen mi to zajímá, že není postup montáže stejný jako demontáže. Pak bych ctěl vědět, jestli je ještě nějaká hrozba airbag poškodit, či aby nevyletěl. Nejsem zas takový dřevo, ale raději se na věci zeptám - zbytek zvládnu. Díky chlapi za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a taky by se měla obsluha montující BAG nazpátek elektrostatick vybít :D nesmíš to brát tak doslova....není to žádná věda, vycvaknout bag, nemít klíč v zapalování otočený (pokud chceš mít jistotu, tak vytáhnout klíček), odpojit bag a je venku.....když ho dáváš zpět, tak vytáhnout klíček ze zapalování, bag napojit na svorkovnici a zamáčknout...nic víc nic mín ;) PS: pokud chceš mít naprostou jistotu, tak odpojit baterku a cca minutku počkat....ale já bag měnil už párkrát a vždy s baterkou, pouze se nesmí otáčet klíčkem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

no prece kdyz budes zapinat zapalovani tak ti to muze strelit do palice, proto se to dela tak ze nez zapojis autobaterku tak uz mas zapnute zapalovani :)

BuuuumMMMM :smich: PráSK :kuk:

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no prece kdyz budes zapinat zapalovani tak ti to muze strelit do palice, proto se to dela tak ze nez zapojis autobaterku tak uz mas zapnute zapalovani :)

BuuuumMMMM :smich: PráSK :kuk:

4 Octavka - takže nějak moc jsi mne neuklidnil :feve: - jaká je pravděpodobnost, že to udělá bum prásk kol100 - já myslel, že pokud se budu držet postupu :rtfm: nic se nestane. Nejsem levej, takže myslím že to zvládnu ne? Tak snad nebudu shánět nový bag :worthy

Jinak díky

Editováno: , autor: Šípek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šípek: nenech se vystrašit...nic to není ;) jinak až budeš vytahovat volant, tak ten hlavní - jedinej středovej šroub co drží volant, má zakáplý závit lepidlem na šrouby....ono se to asi nezblázní, když tam to lepidlo nekápneš, ale já jsem důslednej a dávám ho tam - jen typ (dává se modré - středně pevnostní, tubička cca 120-200,- dle značky :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Niceho se neboj. Napoprve ti to prijde slozity, pak Ti to prijde hracka. Pokud chces mit jistotu, odpoj baterku, jinak staci si pohlidat aby clovek nezapnul zapalovani. Ani pak se nic nestane, jen se rozsviti kontrolka, coz se pak da snadno vymazat...

Jinak kozenej volant je bomba vec, taky ho mam http://forum.skodahome.cz/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=177689, ale jeste lepsi by byl vyhrivanej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to každýho věc, ale osobně, pokud někomu radíte, tak je lepší ať si tu baterku odpojí, osobně bych si bez odpojení baterky pytle jen tak nevyndaval, zdraví máme každej jenom jedno a to, že to 200x nevylítne zrovna pro mě není důvod, proč by to po 201 nemohlo vylítnout, takže za mě určitě baterku odpoj a je to :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, tak jsem tu z5, vyměnil jsem ten volant - to je super akorát při troubení resp.při mačkání na volant musím opravdu zabrat na airbag, aby to začlo troubit. Napadlo mne, že jak jsem to měnil, utahoval jsem docela dost ty kovový vodiče - a nyní musím vynaložit více síly, jestli by je nechtělo povolit, nebo vypodložit? Pak mi napadlo že potažený volant zmenšil mezeru mezi samotným volantem a airbagem, ale to se mi nezdá, jelikož to vůli má a chodí docela fajn. Nevím si s tím rady. Díky za cokoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...