Přejít na obsah

Je to lambdou?


krysarr

Doporučené příspěvky

Panove, tohle mi vyjelo na diagnostice....1.6/74kW

Studeny chcipa, nejede, dusi se, po zahrati jede celkem normalne, jen se trepe na volnobeh motor, ztrata vykonu nebude v otackach vic jak 10-15%, ale je tam. Spotreba se mi zda normalni. Vyfuk vcetne vlnovce po kontrole - vse ok, zkontrolovany cely sani - v poradku, skrtici klapka se zda taky v poradku, takze to vypada na lambdu, viz vypis. Je to mozny, kdyz mam uz druhou (tahle ma tak 60-70000km). Pry muze cipovani hazet jinou chybu, nez by vyjela normalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Horolezec-29
Panove, tohle mi vyjelo na diagnostice....1.6/74kW

Studeny chcipa, nejede, dusi se, po zahrati jede celkem normalne, jen se trepe na volnobeh motor, ztrata vykonu nebude v otackach vic jak 10-15%, ale je tam. Spotreba se mi zda normalni. Vyfuk vcetne vlnovce po kontrole - vse ok, zkontrolovany cely sani - v poradku, skrtici klapka se zda taky v poradku, takze to vypada na lambdu, viz vypis. Je to mozny, kdyz mam uz druhou (tahle ma tak 60-70000km). Pry muze cipovani hazet jinou chybu, nez by vyjela normalne.

Já mám 1,8, 20 V a měl jsem podobné problémy. Byl jsem u Garnyho, VAG ukázal "příliš slabý signál" Lambda sondy. Vyměnili jsme ji a panečku, to bylo něco :-) Jelo to jak to má jet! Před tím se to dusilo, ztráta výkonu evidentní, hodně to žralo... Takže Lambdu určitě vyměnit, nejlépe za úplně novou. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to prave ukazalo to viz vyse. Tak porad vaham, Sportmotor mi rika spis spatnej benzin, filtr, atd, ale mozna to bude jenom klapka. Vyfuk a sakum prdum sani je OK. Ale zase si rikam, ze kdyby to bylo klapkou, tak to tezko po zahrati temer prestane, jako se to deje. Tak ji mozna koupim (cenovka 1370,-) a uvidime... ale zase je mi divny, ze to zere normalne :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám podobný problém Octávia 1,6 55 kw prerobená na LPG. Po naštartovaní na benzín volnobežné otáčky kolísajú až motor úplne zdochne. Keď sa motor zohreje ide celkom dobre ale na LPG ide lepšie. Mám taký pocit ako kedy nechcel jazdit na benzín. Neviem ako lambda vyhodnocuje benzín a plyn. Každopádne než sa motor zohreje to je samé trhanie motora a niekedy úplne skape. Až si vymenil tú lambdu tak napíš s akým výsledkom. ešte to že než sa zohreje motor tak z výfuku frká nespálený benzín. Keď som bol v servise tak som mal na diagnostike špatnú odozvu na lambde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarát mi hovoril, že niekedy stačí lambdu vybrat, prečistit a namazat. Udajne býva len nepriechodná a vtedy dáva aj špatnu odozvu. Treba ju rozchodit. Ja to určite vyskúšam. Mám totiž lambdu, ktorá má 4 vodiče Bosch a tá je dost drahá okolo 4.400,-Kč. Ak sa mi to osvedčí dám vediet.

Škoda Octávia 1,6 55 kw, 98000 km. r.v. 2001 LPG. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtělo by to aj nějaké foto:-)

a jaké foto by jsi chtěl...? té lambdy...? jinak krysařovy jsem to dnes vymněnil a myslím že good.... už to nehoupe a necuká.... jen talambda nešla vůbec vyndat.... :(

Muzu potvrdit, pan Garny pravdu di :) Auto nechcipa, otacky kolisaji jako je u tohodle motoru normalni, neskube to (uplnej zazrak, sem si pripadal jak prvne za volantem, posledni dobou) a hlavne to auto jede podstatne lip. To mne prekvapilo nejvic, protoze sem mel pocit, ze zahraty to jede OK, ale to teda nejelo. Takze lambda za 1400, Garnyho pracicka k tomu a voila, zase jezdim jak mam icon_cool.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vyčistit lambdu asi těžko.Většinou odchází za katem, a sice že se přeruší obvod výhřevu.Kontrola je jednoduchá,mezi pinem 1a2 má být 1-5ohmů.pokud je KO,buď nic nenaměříš nebo má okolo 10.Měnil jsem jich asi 4 a vždy stejný problém.Výměna jde udělat na ulici na zvedáku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednu výhodu škoda servis má.Dáš tam auto že chceš odstranit závadu.Vymění ti lambdu,sice za 4500,ale pokud do tím není,musí ti vrátit původní díl+peníze,alespoň tak to je tady

Mno jo, ale kdyz to tim je, coz vetsinou byva, tak je to drahy, je to hop nebo trop :) Jinak Cosby, naprava zuppa, sem netusil, ze tam bude TAKOVEJ rozdil v brzdeni.

S tou lambdou je to divny, ze to 2 dny jezdilo naprosto skvele a dneska jak dyz mavnes proutkem a je to zas v pytli. A furt mam pocit, ze slysim ficeni, stejne tam ta duzna nekde proste bude :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...