Přejít na obsah

VAG-COM/VCDS/HEX CAN - kabely, sw, atd.


KRYSIMLADE

Doporučené příspěvky

Problém není v terminologii, problém je prostě jen v množství kabelů. :-) Jsou kabely KKL, Vag Tacho, K+Can, Hex-Can a jejich ještě další verze. Každý je na něco jiného, u tvé Octavie budeš potřebovat na věci co plánuješ jen a pouze kabel HEX-CAN, který se dá koupit třeba zde ( http://www.motordiag.cz/produkt/hex-can ), stojí pár korun, ale máš legální verzi s aktualizacema zdarma. No a nebo jako plno lidí, kteří nemají zbytečných 8000 Kč, nebo se jim jen zdá zbytečné tolik platit za kabel, který potřebujou jen pro své auto, koupit nějakou verzi tohoto kabelu co je k dispozici na internetu za méně peněz... Na verzi s českým SW VAG je v ČR monopol a tedy cena pod 8000 Kč nejde, ale internet nezná hranice. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, koupil jsem kabel KKL-OBD2 byl u toho i SW ale an. Můj problém je , že mám Visty a po instalaci SW napíše TENTO SW NEBYL NAINSTALOVÁN SPÁVNĚ. Po rřipojení do auta to načte jen jednotku motoru. Ostatní jednotky nevidí. Mám VAG409-1. Je nějaký spůsob jak to zprovoznit na Vistách a aby to vidělo celé auto (Octavia 2-4x4 tdi 77kW rv-2005). Dík jarsva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych se ani moc nezabýval problémem s Vistama a instalací programu. Zkusil bych ho nainstalovat jako Administrator, ale pokud se program spustí, tak je instalace dobrá. Tvůj problém spočívá v tom, že máš špatný kabel. Octavia II už jede na jiné komunikaci než Fabia, tedy tento kabel můžeš zase s klidem prodat dál a koupit ten správný, o kterém se píše i zde, ale i kdekoliv jinde... Chce to nejdřív zjistit informace, než něco člověk koupí, čemu moc nerozumí. To neber osobně, tak to prostě je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím a pozdravuji.

Předně děkuji všem za příspěvky. Jsem rád, že nejsem v těchto "problémech" osamělý.

Bohužel se mi nepodařilo svým úvodem získat nějaký ucelený návod, postup či sbírku rad, jak na domácí úpravy svých vozů. Nerad bych přispěvatelům vyčítal jejich přístup, ale že něco nejde, bez nástinu způsobu, jakým by to šlo, nebo že jediný způsob je koupě originálního kabelu a SW, který využijeme jednou, dvakrát do roka, také není informace, která by nás posunula o něco dál.

Trochu mě mrzí přístup některých uživatelů, kteří mají dle všeho mnoho zkušeností s řešeným problémem, ale nechtějí nebo nemohou poskytnout bližší informace či alespoň radu. Samozřejmě to plně respektuji.

Jelikož se téma již delší dobu nedobírá určeného směru, vyzývám a prosím tímto všechny uživatele, kteří nám mohou pomoci s výběrem levných ba možná i amatérských řešení, aby se pokusili přispět svými znalostmi a zkušenostmi a usnadnili nám laikům jejich snažení a dost možná i spousty peněz za zničené centrální jednotky, kabely, nervy atp.

Znovu vás prosím, abyste se vystříhali odsuzování, prostému konstatování, že takhle to nejde nebo např. že když někdo něčemu nerozumí, nemá se o to pokoušet, protože cílem tohoto tématu je právě osvěta. Pokud má někdo detailní zkušenosti, jak prakticky (registry, nastavení, proměnné, postupy) upravit výše zmíněné požadavky, budu vděčný za každou radu.

Dosti mudrování, přeji vám krásný den a věřím v lepší zítřky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem z toho nějakej zmatenej. Napište už někdo, jaký kabel se má pořídit na základní diagnostiku oct.2 rv 2005------. Nechci dělat nějaký hekroviny,ale jen výčet hlášek+ stav km a to ne jen u motoru. Rád bych, aby se dal udělat celkový scan. (podle toho co jsem se dočetl tak hex-can) Dík za trpělivost jarsva. :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čaute,

nechcem zakladať novú tému, tak to píšem sem.

Mám Yetiho 2.0TDi 81kW 4x2 r.v. 04/2010, čo sa týka elektroniky tak je tam Swing, Maxi-DOT.. Proste slovenská výbava Advantage (Ambition+).

Chcel by som nejaký kábel aj so softvérom a návodom, najlepšie po česky/slovensky (aspoň návod).

Moja predstava o vykonanej práci je: bežná diagnostika, nastavenie ručičiek tachometra, aby prebehli "tam a späť" a podobné záležitosti.

Bol by som rád, keby ste mi napísali názov toho "káblu", najlepšie aj s cenou.

Dôvodom prečo to chcem je to, že v jednom servise sa to "nedá" a v druhom sa to dá, ale za 50€ na hodinu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem si čínskou verzi VAG-COM 908 vše jsem co popisuješ výše jsem si nastavil a ještě i více na dvou Oktávkách i na Audi pak mi vytuhl soft a udělal jsem update a to byla chyba kabel se podle všeho zablokoval a už ze softem ani tím původním nekomunikuje. Než jsem udělal ten uprate tak vše šlapalo bez problémů.

Pokud někdo dokáže poradit jestli se ten kabel dá vrátit do původního funkčního stavu tak budu rád za každý tip.

Dá se to opravit ;):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, koupil jsem kabel KKL-OBD2 byl u toho i SW ale an. Můj problém je , že mám Visty a po instalaci SW napíše TENTO SW NEBYL NAINSTALOVÁN SPÁVNĚ. Po rřipojení do auta to načte jen jednotku motoru. Ostatní jednotky nevidí. Mám VAG409-1. Je nějaký spůsob jak to zprovoznit na Vistách a aby to vidělo celé auto (Octavia 2-4x4 tdi 77kW rv-2005). Dík jarsva

Na Vistách se to rozchodit dá a asi ti to i chodí,když se dostaneš do jednotky motoru,ale 409 nepřečte s tímhle kabelem na O II. žádnou jinou jednotku,než motorovou,musíš mít kabel Hex Can,aby jsi se dostal všude.

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím,

mohl by mi někdo dát tip na kabel jaký bych si měl pořídit pro diagnostiku mé Octavia II rv2005. Na originál nemám finance,prosím zda někdo má ověřený kontakt na někoho u koho bych mohl kabel zakoupit.Díky

To bude asi problém.Také po něčem koukám ale jen je všude originá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na VAG-COM/VCDS/HEX CAN - kabely, sw, atd.

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...