Přejít na obsah

VAG-COM/VCDS/HEX CAN - kabely, sw, atd.


KRYSIMLADE

Doporučené příspěvky

@fsociety19x když máš tou novější čínu, tak na to ten origo soft nemůžeš použít s tím si jen odpálíš kabel. Můžeš to použít jedině se správným spouštěčem, který je na hex-v2, tam už se nepoužívá loader kolimer2 jako u kabelu atmega, ale musíš si stáhnout aktuální verzi VIIPlusLoader-08.022.09.005(BETA)-FULL-Installer, nebo například zde zadáš sn stáhneš jsi ten správný https://www.chinaobd2.com/v2/ . Když chceš spustit vcds, tak nejprve vždy musíš otevřít spouštěč ikonou WV, to je ten VIIPlusLoader a přetáhneš na to ten nainstalovaný vcds zástupce z plochy a ono si to načte a ověří si jestli je to kompatibilní s tvým kabelem a pak spustí vcds a spouštěč automatycky zmizí. Můžeš si nainstalovat vcds v jakémkoli jazyce, ale spouštět to musíš pokaždé přes ten loader a hodit nato zástupce vcds v tom jazyce, který si chceš pustit. Vcds by si měl požívat vždy jen aktuální. Kdybys potřeboval pomoct, tak se ozvi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi ma porazi. ja som uz pouzil ofiko soft zo stranky ross tech a spravil aj test cez vcds ci kabel funguje+som si spravil aj ten log chyb auta.

cez vikend mam v plane zalohovanie pred tym nez sa zacnem hrat s kodovanim ale podla toho co pises mi to ani nebude fungovat?

no uvidim a budem dufat ze som ten kabel neodpalil...inak som pisal sikmacovi a poslal mi cely obsah toho CD-mam to uz stiahnute len som nemal cas to este pozerat-je tam daky navod, loader atd cize presne ako pises. cez vikend sa teda hadam k tomu dostanem a dam vediet ci to vobec este funguje alebo nie. dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj @Joco776 tak asi sa ten kabel odpalil? 2 hodiny som to riesil. najprv ze kde je ten priblbly loader-zistil som ze PC mi ho rovno blokuje a ostatne subory stiahne ale hento nie. potom som zas riesil ako teda stiahnut ten loader kedze mi to neslo ani cez telefon, ani vypnutie bezpecnosti v chrome. vypol som snad vsetko mozne az nakoniec pomohlo udelit vynimku vo win defenderi. potom som loader nainstaloval ale exe ikona programu nikde-zase to defender zablokoval cize zase som dal vynimku, preinstaloval to a uz to ide. 

 

potom podla videa od sikmaca som spustil loader, klikol na more details, to ukazalo ze nemam kabel zapojeny cize potom som ho zapojil a dal znova ze checking details a vyhodilo to ze updating firmware-presne podla videa. no a potom som spustil cez loader VDCS ENG 22.10 a ked som siel dat cez option test tak vyhodilo ze treba updatnut FW. znamena to ze ten kabel je odpaleny? lebo ako som skor pisal ja uz som tam predtym 1X VCDS pustil.

 

kazdopadne idem pisat sikmacovi ze co stym

 

image.thumb.png.8103bf1acd54b928cb51e4f718fd6d89.pngimage.thumb.png.f3c69ef573a2ea490771e9f928583261.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@fsociety19x https://mega.nz/file/JywHnJxY#I8pfsx5-zISZiEicl2HYDxKg86Up9JJWc8F8zTQ3Egc

 

heslo je :   vag

 

odinstaluj loader i všechny verze vcds a vymaž zbytek z C:


Připoj se na internet a nainstaluj si jeden soft 22.1 a poté loader. Při prvním spuštění leaderu ti načte aktuální verzi kabelu a když zjistí, že je novější, tak automaticky ti stáhne novou a nainstaluje a kabel ti poběží dál.

 

 

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak skusil som posledny loader od sikmaca 22.09 beta a s nim to akoby na 2x aktualizovalo FW. po tej druhej akutalizacii sa aj spustilo 22.10ENG VCDS a uz bez problemov.

zatial som stihol vyskusat len diagnostiku chyb. bohuzial na viac cize napr zalohu atd nez vobec pojdem nieco kodovat budem mat cas az o tyzden. kazdopadne vyzera to ze to bude ficat cize dakujem za support.

 

image.thumb.png.9e2132131de33ca7362a929b7273d98e.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, fsociety19x napsal:

tak skusil som posledny loader od sikmaca 22.09 beta a s nim to akoby na 2x aktualizovalo FW. po tej druhej akutalizacii sa aj spustilo 22.10ENG VCDS a uz bez problemov.

zatial som stihol vyskusat len diagnostiku chyb. bohuzial na viac cize napr zalohu atd nez vobec pojdem nieco kodovat budem mat cas az o tyzden. kazdopadne vyzera to ze to bude ficat cize dakujem za support.

 

image.thumb.png.9e2132131de33ca7362a929b7273d98e.png

Ahoj, rád bych aby ses zde podělil nebo do sz který kabel jsi pořizoval hex v2 z alíku popř. kolik stál, že ti to tak funguje i na 22.9 Chystám se na pár úprav, tak abych se vyhl komplikacím co nejvíce. Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, možná se to zde již probíralo, ale přes lupu jsem nenašel žádné řešení. Před cca 2 měsíci jsem si pořídil z Ali kabel Hex-V2 (20.4.1), vše fungovalo jak mělo, bohužel jednoho dne přestal fungovat. Vždy vypisoval jen "S ŘJ se nelze spojit". Dle návodu jsem zkoušel pomocí programu "VAGCOM_EEWriteLang.exe" přehrát, ale vždy to skončilo chybou "Writing firmware failed. Invalid Bootloader?." Bootloader je ve stavu "enabled" (viz. foto). Nevíte, jakým způsobem bych mohl kabel zase rozchodit? Díky za rady.

331868039_553314080101509_5594577079140505715_n.jpg

331969604_883660369581180_8656773434049640702_n.jpg

332041011_2386777018154922_6023434152323215403_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych rad koupil HEX v2 s tim ARM chipem z Číny (vyjde levněji)

potřebuju to na Kodiaka 2020 a nechci kupovat kabel za 10 tis, když to mam jen pro sebe.

U čajňanů sem jich pár našel, ale buhvi jak dlouho to pojede, kdyz ty obchody tam vydrzej pri nejlepsim par mesicu… Jak se pak s nekym spojit a resit nejakou “podporu”

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím hoši, dnes jsem se po dlouhé době chtěl připojit k autu a zahlásilo mi chybu "licence revoked". 
Co jsem tak pročítal, tak musím teda přeflešovat kabel řes VAGCOM_EEWriteLang.exe? A kde to najdu plus nějaký manuál? 

 

Díky moc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 20. 2. 2023 na 0:14, Joco776 napsal:

@JayDeeH Ahoj,

Já už přešel na origo, ale známému jsem kupoval před cca měsícem tady na ali a dělá stým úpravy i na rv.2022 https://www.aliexpress.com/item/1005004964070467.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.be431802RbqG24

Přesně ten jsem tam taky zakoupil, ještě nepřišel. Věřím že bude fungovat dobře, popřípadě vezmu origo repas HEX - CAN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás. Kdysi jsem řešil několikrát ale už dlouho nebyl čas.
Mám dva kabel z ali a ke každému i firmware.
Už několikrát mi ho zablokovali a vždy jsem oživil.
Mam teď doma od známých 4 zablokované. 2 jsou starší VAG a dva VAG HEX V2.
Jak jsem tak koukal, tak se už prodává jen V2.
Kde seženu poslední firmware + soft do toho starého kablu? Novým, V2 ho asi nenakrmim.
Jak je to s firmwarem a programem?
Mam jeden starší, na kterém je napsáno VAG178 a novější soft na něm nejel. Jen ten co byl na CD u kablu.
Děkují

VAG soft je tu.

http://www.360diag.net/plus/list.php?tid=28
Nějake fajne www kde je firmware?

Editováno: , autor: BigSandy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@BigSandyto, že vidíš na Ali kabely jen V2 neznamená, že jsou ve skutečnosti V2..jsou to fejky, které jen vypadají jako V2, tedy mají oddělitelný kabel, ale uvnitř je stále jen staré V1..pozná se to dle ceny..tyhle kabely stojí cca kolem těch 30USD..a v popisu mají vetšinou, že mají čip Atmega..to jsou V1...V2 mají cenu cca kolem 80USD a mají v popisu čip ARM.

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj Joco776, podobný problém jako fsociety19x, ale ten to po Tvojí radě rozchodil. 

Kabel hex V2 klon verze 21.3 s ARM.
VCDS u toho 20.12 CZ a 21.3 AJ verze. Více jak rok normálně používaný. 

Zkoušel jsem na tento kabel a SW 21.3 dát latest SW 23 + latest loader. 
Dáváno na jiný notes kde vcds nikdy nebylo - kvůli případným pozůstatkům ze staršího vcds. 
Nový loader nahrál do kabelu nový FW, vše proběhlo ok. 

Bohužel jsem kabel v autě nerozchdil na verzi 23. Tvářil se jako ready, vin ok, připojení s autem ok, jednotky četlo ok, ale vcds na chvíli zamrzalo při zadávání security access a kod to vůbec nebralo - ani ten dříve funkční 20103 na jednotku 03. Po zadání špatného kodu ani jednotka v měřených hodnotách security přístupu nezaznamenala špatný přístup - stále bylo 0. Nešlo to. Mám podezření, že klony musí vždy fungovat s dodaným SW na které je uspůsoben i FW kabelu. A také musí být loader shodný s jazykovou verzí pro kterou byl "vyroben"??? 

Takže jsem kabel zpátky připojil na původní notes kde bylo 21.3, původním loaderem se flešnul původní FW a kabel jede opět normálně a security access normálně bere. 

Na té mojí verzi kabelu se loader používá jen na CZ verzi!!! Na origo anglickou verzi vcds se spouští vcds bez loaderu!!! Aspoň u  mého káblu to tak psali a funguje to ok. 

Chtěl jsem jen vyzkoušet zda latest vcds 23 nebude brát i jiné security access do jednotky 03. 

Je zajímavé, že jsem někde četl, že flash se musí provádět na 12V.
Mě to flešlo normálně jen na usb 5V.
Zkoušel jsem to pak pro jistotu falešnout i s připojeným kabelem na 12V v zásuvce auta, ale výsledek stejný.


Takže 3 dotazy prosím. 

1. dá se u těchto káblu funkčně upgradovat na vyšší verzi vcds?

2. Pomohu si vyšší verzí že mi začne konkrétně 03 jednotka brát nové security access na sušení brzd (44595) , které na starší verzi vcds nebrala? V 03 byly povodně funkční je 20103 s 40168. Developer mode také s těmito 2 kody nejde přepnout. 
Asi mylna představa, co??? 

3. Dá se ARM plnohodnotně flešnout jen na 5V?

Mockrát děkuji

Editováno: , autor: keras1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...