Přejít na obsah

1.8T 110kW skubani


mayday

Doporučené příspěvky

Zdravim,

chci se zeptat zda-li nekdo nema s timto zkusenost.

Mam O I r.v. 99 1.8T 110kW (bez chipu), spojku citim ze je nejspis na odchodu, jelikoz zabira o neco vys, ale neprokluzuje. Kazdopadne se mi dneska stalo, kdyz jsem jel pri nizsich otackach a dal jsem plny plny, tak citim jako motor sebou jednou skubne, dela to pouze v nizkych. Zatim jsem prokluzovani spojky nezpozoroval. Nekdy se mi i stava ze jde hur zaradit 1. Musim vymacknout zkousim zaradit, ale nechci ji tam tlacit nasilim, tak zpet na neutral a pak tam padne.

Ted k tomu skubani, muze to delat spojka popripade setrvak? Nebo vstriky? Vaha? Diagnostika je bez zavad.

Problem s razenim, olej v prevodovce, nebo to muze mit taky na starosti spojka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

chci se zeptat zda-li nekdo nema s timto zkusenost.

Mam O I r.v. 99 1.8T 110kW (bez chipu), spojku citim ze je nejspis na odchodu, jelikoz zabira o neco vys, ale neprokluzuje. Kazdopadne se mi dneska stalo, kdyz jsem jel pri nizsich otackach a dal jsem plny plny, tak citim jako motor sebou jednou skubne, dela to pouze v nizkych. Zatim jsem prokluzovani spojky nezpozoroval. Nekdy se mi i stava ze jde hur zaradit 1. Musim vymacknout zkousim zaradit, ale nechci ji tam tlacit nasilim, tak zpet na neutral a pak tam padne.

Ted k tomu skubani, muze to delat spojka popripade setrvak? Nebo vstriky? Vaha? Diagnostika je bez zavad.

Problem s razenim, olej v prevodovce, nebo to muze mit taky na starosti spojka?

Ahoj, mám stejný motor i rok výroby, zřejmě máš také kód motoru AGU.Jedná se s největší pravděpodobností o váhu vzduchu, mám stejný problém jako ty, občas si motůrek zaškube.(takové trhnutí, jako by se na zlomek vteřiny přerušil přívod paliva a pak zase obnovil)Stačí jen vypnou zapalování a potom jen odpojit a znovu připojit kabel váhy vzduchu a když znovu nastartuji motor škubání je pryč.Nechci už kupovat novou váhu vzduchu, navíc se to stává jen opravdu vyjímečně.Snad ti to pomůže v řešení problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám stejný motor i rok výroby, zřejmě máš také kód motoru AGU.Jedná se s největší pravděpodobností o váhu vzduchu, mám stejný problém jako ty, občas si motůrek zaškube.(takové trhnutí, jako by se na zlomek vteřiny přerušil přívod paliva a pak zase obnovil)Stačí jen vypnou zapalování a potom jen odpojit a znovu připojit kabel váhy vzduchu a když znovu nastartuji motor škubání je pryč.Nechci už kupovat novou váhu vzduchu, navíc se to stává jen opravdu vyjímečně.Snad ti to pomůže v řešení problému.

Ahoj, ano mam kod AGU jak pises. Pokud je to vaha tak je to OK. Priznaky mam uplne ty same jak pises, ale VAG diagnostika nic nepise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ano mam kod AGU jak pises. Pokud je to vaha tak je to OK. Priznaky mam uplne ty same jak pises, ale VAG diagnostika nic nepise.

Jasně, diagnostika nic nepíše,u mě psal VAG taky bez závad.On taky VAG není nic moc, teď už se jede na lepší diagnostiky, prej toho najdou víc.Zkus odpojit kabel váhy vzduchu (je to kablík s několika pinovým konektorem připojený k váze vzduchu ze strany ve směru ke kabině řidiče.Váha vzduchu je umístěná mezi krytem vzduchového filtru a přívodní hadicí vzduchu k motoru)Vyčisti kontakty kabelu i váhy vzduchu nějakým kontakt.sprayem.Taky jsem čistil kryt vzduch.filtru zevnitř a hlavně v horním místě, kde je otvor kterým se odvádí vzduch k váze vzduchu.(samotnou váhu vzduchu nerozebírej a nečisti, je to hrozně choulostivý zařízení s citlivým čidlem, kámoš tohle dělal a pak jí mohl jen zahodit, protože prostě přestala měřit úplně.)

Tak držím palce a dej vědět, jak to dopadlo.Jinak jsou tohle super motůrky (to se asi shodnem) a jen díky tomu mám tuhle Octávku už 10 let a zatím měnit nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, diagnostika nic nepíše,u mě psal VAG taky bez závad.On taky VAG není nic moc, teď už se jede na lepší diagnostiky, prej toho najdou víc.Zkus odpojit kabel váhy vzduchu (je to kablík s několika pinovým konektorem připojený k váze vzduchu ze strany ve směru ke kabině řidiče.Váha vzduchu je umístěná mezi krytem vzduchového filtru a přívodní hadicí vzduchu k motoru)Vyčisti kontakty kabelu i váhy vzduchu nějakým kontakt.sprayem.Taky jsem čistil kryt vzduch.filtru zevnitř a hlavně v horním místě, kde je otvor kterým se odvádí vzduch k váze vzduchu.(samotnou váhu vzduchu nerozebírej a nečisti, je to hrozně choulostivý zařízení s citlivým čidlem, kámoš tohle dělal a pak jí mohl jen zahodit, protože prostě přestala měřit úplně.)

Tak držím palce a dej vědět, jak to dopadlo.Jinak jsou tohle super motůrky (to se asi shodnem) a jen díky tomu mám tuhle Octávku už 10 let a zatím měnit nechci.

Moje rec, kdo jednou 1.8T zkusi, uz nechce jiny :)

Editováno: , autor: ghostrider
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja nemam kabel cinu na Vag, ale origo SuperVag trosku jina kategorie, ale i tak podle diagnostiky bez zavad. Zitra na tu vahu skocim a dam vedet, motor je to gut, do ted jsem mel same TDicko Bora, Golf IV, passat B5.5, Audi A4, A6 atd. ale tenhle motor me proste bavi a hlavne potencinal, ktery tento motor muze dosanou az napr na 360PS je ohromujici. Samozrejme, jiny turbo, vstriky, IC, prevodovka, spojka atd. ale s kterym motorem tohlo muzes delat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejný motor AGU - stejný problém - při prudké akceleraci škube (jakoby nedostával chvilkově palivo), při pomalé akceleraci se to neprojeví.

Bojuju s tím už 2 roky a žádný výsledek - měnil jsem palivový filtr, zkoušel jinou váhu vzduchu a nic.

Má vysledováno že na to nemá vliv provozní teplota motoru, chová se to stejně po dvou ujetých kilometrech i po ujetých 100km.

Jediné co jsem vysledoval že když auto stojí celý den na parkovišti ve 30 stupňovém vedru,tak se to škubání při následné večerní jízdě projevuje velice markantně (i po více jak 100 ujtých km). Pokud naopak vyjedu z chladné garáže, projevuje se to při stejné cestě méně.

Což mne přivádí k otázce - na co má vliv celodennní prohřátí auta? Opakuji že provozní teplota motoru a délka ujeté trasy na velikost a intenzitu škubání vliv nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny, tak i já mám zcela stejný problém, který trvá už dobré 3 roky.Nikdo na nic nepřišel.V servisu mi poradili, že ať jezdím dál a uvidím jak se to bude vyvíjet. Letos mi to začalo dělat čím dál víc.Pokud chci například předjíždět s tím, že si tam hodím trojku a šlápnu prudce na plyn tak auto začne skákat jak koza a s předjetím je někdy fakt problém.Dělá to v rozmezí 3000 - 4000 otáček.Pokud plyn přidávám lehce tak auto neškube,ale ten tah tam chybí. Tak jsem si pořídil aspoň VAG a dílenskou příručku a zkusil podle návodu něco otestovat:

VAG - Motor - Blok naměřených hodnot:

Zobrazovaná skupina 025 - Regulace plnícícho tlaku při plné zátěži(zkušební jízda na 3.rychlostní st., teplota chladící kapaliny nad +85, otáčky motoru 4000/min)

- měření se provádí při zrychlení na 3.rychl. st. z asi 1500/min na plný plyn

- hodnoty přečíst při dosažení otáček motoru 4000/min

Výsledek měření:

1 - zátěž motoru - požadovaná rozpoznaná hodnota polohy plynového pedálu (tolerance 3,00 - 8,00 ms) naměřeno přes 12,5 ms !

2 - Zátěž motoru - požadovaná korigovaná hodnota (tolerance 0,00 - 8,00 ms) naměřeno opět přes 12,5 ms !

Příčiny závady dle dílenské příručky:

- magnetický ventil omezení plnícího tlaku N75 elektricky nepracuje nebo je ucpaný

- hadice regulace plnícího tlaku upadlé, netěsné nebo ucpané

- nětěsnost mezi turbem a trubkou sání

- ovládání (tyče,hřídele) obtokového ventilu jde těžko nebo je sevřené

- vadné turbo nebo blokované cizím tělesem

Tak teď postupně hledám co to bude, bojím se nejhoršího, že to bude samotné turbo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Taky jsem měl uplně ten samy motor.Přičiny jak pišeš ale projevovaly se i při startu a za studeneho motoru. Tak sem vyměnil palivovy filtr a pohodička. Pote začlo dělat znovu.Kouknu na svičky a K.O. Par měsicu klid a zase škubani.Nakonec byly i hadičky co jsou pod sanim špatne.je ku nim strašny přistup ale dělalo to u vice 1.8 T co jsem zažil na dilně.Když přijel přiště motor 1.8T tak sem se ihned koukal na ty hadičky.a Z 90% to byly dycky hadičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem měl uplně ten samy motor.Přičiny jak pišeš ale projevovaly se i při startu a za studeneho motoru. Tak sem vyměnil palivovy filtr a pohodička. Pote začlo dělat znovu.Kouknu na svičky a K.O. Par měsicu klid a zase škubani.Nakonec byly i hadičky co jsou pod sanim špatne.je ku nim strašny přistup ale dělalo to u vice 1.8 T co jsem zažil na dilně.Když přijel přiště motor 1.8T tak sem se ihned koukal na ty hadičky.a Z 90% to byly dycky hadičky.

No tak to bych se měl rozhodně na ně mrknout. Můžeš mi prosím popsat,které hadičky myslíš a kde je najdu. Neno aspoň nějaký nákres z ETKY nebo katalogové číslo hadičky,to bych si už našel. Předem díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

měl sem stejný problém až mi mrzelo že jsem si 1,8T koupil, ale vše je odstraněno. Vyřešil sem to kvalitním! chiptuningem. Podotýkám kvalitním, to znamená včetně předchozí kontoly a vyčištění všeho v motoru (váha,ERG,vzduch.fitr,regulace tlaku turba,nové svíčky, nějaké hadice atd) teprve pak proběhl chip a následné měřění na brzdě. Vše dopadlo supr,motor teď skutečně jede na "řadovou" Oktávku naprosto supr,nejlepší je zátah na trojku,kdy auto doslova vystřelí až skoro ke 180 a i čtyřka je ůžasná když nás kolem 200 opětovně při pudkém sešlápnutí znovu lehce zatlačí do sedaček. Líbí se mi ,že i po této úpravě spotřeba při rozumné jízdě (do 140) je mezi 7-8l což má i kamarád u 1,6 z polovičním výkonem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny zdravím, tak od dnešního dne mám problém vyřešený !! Ještě tomu pořád nemůžu věřit jaká to byla volovina. Prostě klasika-příčinou byly špatné zapalovací svíčky !! Já je sice zkoušel vyměnit,skoro hned jako první do čeho jsem šel,ale vyzkoušel jsem to jen na starších ojetých svíčkách a ty nebyly evidentně taky O.K. Takže dneska dány funglovky BOSHky, typ přesně podle výrobce a veškeré problémy se škubáním jsou FUČ , teď kám pocit, že mám nový auto :p

Člověk se pořád učí ! :palec2:

Všem ostatním co mají podobný problém přeji ať je to vždycky jen taková prkotina jako to byla u mě !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte, už jsem založil téma, ale nikdo neodpovídá, tak to zkusím ještě zde... mám problém s 1.8 AGN 92 kW 1999 combi... v teplejších dnech byl problém menší, ale auto za studena znatelně pokuckávalo a na rychlé přidání a ubrání plynu nereagovalo, musel jsem nechat chvíli puštěný motor než se trochu zahřál a pak sem nějak s poskakováním se rozjel, vyloženě v nízkých otářčkách jakoby se to dusilo, nejmarkantnější to bylo na 1čku a dvojku... no vyměnil jsem teplotní čidlo a zapalovací modul, svíčky jsou rovněž nové... vše beze změny a teď co přišlo ochlazení se zhoršilo i ono startování, tuhle jsem jen vycouval z rovné garáže, zařadil 1, chtěl jet do předu a nic... prostě bez tahu, to auto se nepohlo ani o 10 cm... opět sem stál v cestě (tedy boční..) a čekal až se motor trošku ohřeje a mohl se opět s cukáním rozjet.. byl jsem měřit i zapalovací kabely a naměřeno na všech 6 kiloohm... prakticky nikdo neví co s tím... bylo to několikrát na vag, poprvé ještě před prvním servisem to hlásilo labda sondu, závada vymazána, po druhé vag nehlásil nic... po třetí vag hlásil váha vzduchu a teplotní čidlo... čidlo vyměněno, váha ne... je ten problém způsoben váhou vzduchu? jeětě bych dodal, že jakmile se motor zahřeje jízdou a na ukazateli je ručička zhruba v půlce, problém při přeřazení prakticky zmizí, celé je to tedy dost odvislé od teploty motoru... každopádně nikdo neví co s tím a všichni mechoši říkají to samé... sehnat druhé auto a zkoušet měnit... dpč to to musí být tak složitý??? co dělat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte, už jsem založil téma, ale nikdo neodpovídá, tak to zkusím ještě zde... mám problém s 1.8 AGN 92 kW 1999 combi... v teplejších dnech byl problém menší, ale auto za studena znatelně pokuckávalo a na rychlé přidání a ubrání plynu nereagovalo, musel jsem nechat chvíli puštěný motor než se trochu zahřál a pak sem nějak s poskakováním se rozjel, vyloženě v nízkých otářčkách jakoby se to dusilo, nejmarkantnější to bylo na 1čku a dvojku... no vyměnil jsem teplotní čidlo a zapalovací modul, svíčky jsou rovněž nové... vše beze změny a teď co přišlo ochlazení se zhoršilo i ono startování, tuhle jsem jen vycouval z rovné garáže, zařadil 1, chtěl jet do předu a nic... prostě bez tahu, to auto se nepohlo ani o 10 cm... opět sem stál v cestě (tedy boční..) a čekal až se motor trošku ohřeje a mohl se opět s cukáním rozjet.. byl jsem měřit i zapalovací kabely a naměřeno na všech 6 kiloohm... prakticky nikdo neví co s tím... bylo to několikrát na vag, poprvé ještě před prvním servisem to hlásilo labda sondu, závada vymazána, po druhé vag nehlásil nic... po třetí vag hlásil váha vzduchu a teplotní čidlo... čidlo vyměněno, váha ne... je ten problém způsoben váhou vzduchu? jeětě bych dodal, že jakmile se motor zahřeje jízdou a na ukazateli je ručička zhruba v půlce, problém při přeřazení prakticky zmizí, celé je to tedy dost odvislé od teploty motoru... každopádně nikdo neví co s tím a všichni mechoši říkají to samé... sehnat druhé auto a zkoušet měnit... dpč to to musí být tak složitý??? co dělat?

Píšeš, že jsi ještě nevyměnil tu váhu vzduchu, máš tedy šanci hledat problém v tomhle-zkus to! Mimochodem, máš tty svíčky opravdu 100%? Já si to taky myslel a sral jsem se s cukáním víc jak rok a hledal probplém úplně někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

hosi co treba turbo?? me na vagu tlak turba ukazoval 2500mbar ale turbo na grafu lital tlak vzduchu jako prase s kazdym skubnutim , tak sem menil co se dalo pac semi nechtelo verit ze to ta turbina bude az sem to turbo vyhodil ven a melo popraskanou vyfukovou cast , dal sem novy a uz oka a psalo mi to sekundarni proudeni vzduchu a cidlo na vacce , coz nevim nejak mi to nedavalo smysl po vymene turba oka auto uz neskube a zavady nepise

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Čus lidi, když tu píšete o Vašich problémech, tak se zkusím taky zeptat, mám 1.8T/ 110Kw. Maximální spokojenost, auto lítá jako drak, přestože jsem po koupi vpodstatě vyměnil celý podvozek, všechny silentbloky, tlumiče, lůžka atd.

Po čase se mi objevilo při řazení takové lupnutí. Byl jsem s tím v servisu a mechanik mi řekl, že to bude na 99% spojka protože už odchází, tak jsem ji nechal komplet vyměnit, no co Vám budu povídat dvouhmotový setrvák, tak raketa za opravu. Průšvih je ,že to dělá pořád. Mechanik už si s tím neví rady, prý to může být poloosami, nebo špatná převodovka. Ale naslepo se mi to měnit nechce, přitom že poloosa stojí cca 8tis. a převodovka je taky pěknej masakr. Navíc když se rozjíždím na 1-2 tak to nedělá, lupne to vždycky až když řadím 3-4-5. Když podřazuju tak to taky nedělá. Fakt nevím co s tím, nesetkali jste se s tím někdo?? Nevíte kde je chyba?? Ještě jeden dotaz- jaké má označení převodovka? A kde by se dala popřípadě dobře sehnat???

Editováno: , autor: mara76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím ;) jak psal hawkehi... Bude to nejspíš v zapalování. Bohužel u mě nové svíčky nepomohli. Na jiném fóru jsem se dočetl že to může být ta násadka mezi svíčkou a cívkou(údajně probíjí).. Kouknul sem na ně a asi dvě nevypadaj vůbec dobře.. Vyčistím popřípadě vyměním a dám vědět jak jsem dopadl ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...