Přejít na obsah

Airbag - svítí kontrolka


kus

Doporučené příspěvky

caues, mam zasadni problem s airbagem, okta 98 limu, 1.6, pytle sou ridic a spolujezdec, pri bouracce ven nesly, po oprave karoserie airbag zacal svitit, kontrola na wagu ukazala ze nejde ani prekodovat, respektive prenastavit, proc nevim, ale pry se musi vymenit cela ridici jednotka, z vrakace se da koupit do 2tis nevystrelena (nova 10), ale bylo mi receno, ze tyhle jednotky z "pofidernich" zdroju muzou byt stejne vadne, coz na wagu neni videt, ale pak se obcas stava ze za jizdy vylitnou oba pytle, protoze jednotka buhviproc sepne... coz v pripade jizdy nad 120 km/h muze bejt posledni nehoda, takze:

1/ mate nekdo zkusenost s vymenou ridici jednotky aribagu?

2/ pokud ne a dam novou, jaka je jistota ze se nemuze selhat jako ta vrakoviste?

3/ jak je mozny, ze pri bouracce pytle ven nesli, kdyz byl deformovanej nosnik?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host kunikosita

Řídících jednotek airbagu je hodně druhů, liší se jak rokem výroby auta tak výbavou auta atd. Nevím jaká je šance sehnat tu správnou na vrakovišti nikdy jsem to nedělal a to z toho důvodu, že původ je nejistý a přeci jenom se jedná o bezpečnostní systém v autě ve kterým jezdím já a moje rodina takže nechci riskovat. To samé platí o reaktivaci jednotky, nikdo neví co se stou jednotkou stalo uvnitř během nehody a nikdo 100% nezaručí zda ten senzor bude funguvat znova tak jako předtím nebo zda se nějak nepoškodil atd. reaktivace spočívá pouze v tom, že jsou vymazána crashová data, která normálně vymazat nejdou tzn. pouze SW oprava. Samozřejmě, že takových jednotek jezdí spousty, možná fungují a možná ne, ale to už se nikdo nedoví. To je můj názor a přeber si ho jak chceš.

Ale pokud ti po nehodě vevystřelil airbag, tak jaké máš chyby v té jednotce, co znamená ,, nejde překódovat ani přenastavit"? Proč bys to dělal, to kódování musí zůstat stejný, je pouze jedno dle výbavy vozu, žádný jiný tam nejde a co znamená přenastavit nevím. Zkus to nějak vysvětlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pytle ven nesly protoze to asi byla mala rana, a jak mne nabral zezadu, ja narazil do auta predemnou, a jak mi bylo receno, tlakovej spinac airbagu neni na nosniku u narazniku, jako u jinych aut, ale primo v ty ridici jednotce, je tam nejaka kulicka, co se odvali pri velkym narazu, takze to vysvetluje proc nesly, protoze nosnik byl zmuchlanej dost, ale rana zas tak obrovská ne

po bouracce nic nesvitilo, po oprave u karoserie zacal svitit airbag, zajel sem proto na wag, protoze sem pocital s tim, ze to pujde normalne aktivovat, jen parkrat neco macknout na wagu a je vsechno zase ok, tak to prej normalne bejva, kdyz je dlouho odpojena baterka, ze se musi RJ airbagu znovu aktivovat (neznam presny nazvy ukonu)

jenze na tom wagu to zaktivovat neslo, tak mi rekli ze je ta RJ v hajzlu a musim ji vymenit, ze se prej cela nejak rozkodovala nebo co a oni ji neumi celou nakodovat, jen to umi jak sem psal aktivovat kdyz je jen "zasekla", tim padem musim koupit novou, a na vraku je za pakatel, ale rikali mi, ze by mohla bejt nejak prehrana nebo tak (asi to co oni sami neumi) a ze prej potom ty jednotky vylitavaj, cili ze z vraku neni jistota

ja se ani nebojim toho ze by pytle pak nevylitli pri dalsi bouracce, jako spis toho, ze vylitnou sami od sebe, coz je obrovskej pruser, pokud zrovna pojedu trochu rychlej, coz je pravdepodobny, ze se to pri 20 km/h nestane, a pri kilu to staci... tak nevim co mam delat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 11 měsíců později...
:help: ahojte, svieti mi kontrolka airbagu. Niekto píše, že buď tam nie je, alebo nie je zapojený.

Dal som dole volant a airbag je tam aj so žltým konektorom.

Takže nie ja asi zapojený. Ako ho spojazdniť??

Ďakujem za radu, lebo mi tá kontrolka lezie na nervy.

:worthy

Z tej mojej octy sa asi kol100

Čirou náhodou, neměl jsi odpojený konektor bagovky nebo bagu a pak jsi zapnul zapalování?

Pokud jsi něco z toho udělal, tak musíš na diagnostiku, aby vymazali závadu a pak to zhasne

Jestli máš bagy v sedačkách, nemáš odpojený kablík, nebo jsi ho měl na chvilku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi opravdu s odpojenými bagy nezapnul zapalování (pokud ano musí někdo VAGem vymazat závady) bývá dost častou závadou sběrací kroužek pod volantem.

Jestli byl sundanej volant, tak je dost možný že je v háji ten kroužek, ono když ho někdo neumí správně nasadit, tak je z toho problém...já měl podobnou závadu, když jsme jeli na sraz tak přede mnou to prošláp kluk s mercedesem kterej měl místo výfuku jen rouru a mě se najednou rozsvítila kontrolka bagů, byl to bag u spolujezdce, nakonec to byl jen lehce volnější konektor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

ahoj.tak zase niejaky problem...zacal mi svietit airbag na pristrojovej doske.asi pred pol rokom sa mi satlo to iste.vag ukazal ze mi odisla airgabova cievka vo volante.tak som ju vymenil.potom vs. ok.inac stala 2300 sk.a teraz zase svieti...moze sa ta cievka poskodit ked vstavam a poieram sa o volant?alebo preco to tak casto odchadza?mal niekto taky problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj.tak zase niejaky problem...zacal mi svietit airbag na pristrojovej doske.asi pred pol rokom sa mi satlo to iste.vag ukazal ze mi odisla airgabova cievka vo volante.tak som ju vymenil.potom vs. ok.inac stala 2300 sk.a teraz zase svieti...moze sa ta cievka poskodit ked vstavam a poieram sa o volant?alebo preco to tak casto odchadza?mal niekto taky problem?

nejprv zkontrolovat pameť závat, co to vyhodí a podle toho se zařídit, je možné, že jde jen o špatný kontakt ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...